Projekt domu Altea Mała WOK1014

Cena projektu: 2 390 zł 2 290 zł Oszczędzasz 100 złOferta ważna do 31 marca 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
118,39 m²
Min. szer. działki
20,24 m
Wysokość budynku
8,29 m
Pow. zabudowy
116,41 m²
Kubatura
439 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
208,9 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Altea Mała jest modyfikacją znanego projektu Altea. W odróżnieniu od pierwotnej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię. Projekt domu Altea Mała jest idealny na średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. Posiada garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, co pozwala na znaczne oszczędności. Projekt Altea Mała to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Projekt przewiduje zamknięcie kuchni na strefę wypoczynkową, dzięki czemu wydobywające się z niej dźwięki nie są słyszalne w salonie. W kuchni znajduje się także stół, dzięki któremu poranne spotkania z rodziną staną się ważną częścią dnia dla każdego domownika. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Połączenie jadalni z salonem sprzyja integracji rodziny. Podczas odpoczynku, rodzice mogą zerkać na bawiące się lub odrabiające lekcje dzieci.Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Łazienka na parterze sprawdzi się podczas odwiedzin gości, a druga ulokowana na poddaszu - dla domowników. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Altea Mała - Rzut parteru

1 wiatrołap
6,3 m²
2 hall
5,91 m²
3 kuchnia
8,41 m²
4 spiżarnia
2,41 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
25,08 m²
6 łazienka
3,49 m²
7 pokój
10,17 m²
8 pom. gospodarcze
6,31 m²
9 garaż jednostan.
17,11 m²
razem
85,19 m²

Rzut kondygnacji projektu Altea Mała - Rzut poddasza

1 korytarz
8,54 m²
2 pokój
12,69 m² (19,05 m²)
3 pokój
14,04 m² (19,46 m²)
4 pokój
9,04 m² (13,88 m²)
5 łazienka
6,3 m² (9,98 m²)
6 strych + garderoba
8,76 m² (17,45 m²)
razem
59,37 m² (88,36 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki
Kreator 3D Oglądaj projekt Altea Mała w 3D i zmieniaj jego wykończenie!

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Altea Mała na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Altea Mała
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
39 270 zł

stan surowy otwarty
110 432 zł

stan surowy zamknięty
24 038 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

173 740 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne z bloczków Ytong, docieplone. Ścianki wewnętrzne działowe na parterze z bloczków, na poddaszu z płyt GK bądź murowane. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Strop gęstożebrowy Teriva. Elewacje wykończone tynkiem mineralnym malowanym farbą silikatową. Tynki wewnętrzne gipsowe lub cementowo-wapienne. Dachówka cementowa lub ceramiczna. Stolarka okienna drewniana lub PCV. Wszystkie technologie można zmienić na etapie adaptacji.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMPLAN

Opinie mieszkańców domu Altea Mała

Zdjęcie profilowe natala21
natala21
Projekt Altea Mała WOK1014 przede wszystkim bardzo spodobał mi się pod względem wizualnym, ale dodatkowo uwzględnia rozwiązania, na których od początku mi zależało. Istotnym było dla mnie, aby na parterze znajdował się jeden dodatkowy pokój. Przestronny salon z otwartą na niego kuchnią sprawiły, iż strefa dzienna wyjątkowo przypadła mi do gustu. Poza tym, chciałam aby w bryle budynku oprócz części mieszkalnej, uwzględniony był również garaż.

Podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne problemy i wszystko udało nam się zrealizować bez większych komplikacji. Cała inwestycja trwała w naszym przypadku ok. 3 lat, łącznie z wykonaniem wszystkich prac wykończeniowych. Ściany zostały wymurowane z ceramicznych pustaków Porotherm, a dach pokryliśmy dachówką. Do zewnętrznego ocieplenia bryły zastosowaliśmy wełnę mineralną. Myślę, że koszty realizacji przy użyciu powyższych materiałów można ocenić jako umiarkowane.

Do oryginalnej wersji projektu Altea Mała WOK1014 wprowadziliśmy drobne zmiany. Przewidziany w nim garaż wydał nam się nieco za wąski, gdyż pierwotnie miał ok. 3 metry szerokości. Postanowiliśmy więc poszerzyć go o dodatkowe 1,5 m, dzięki czemu zyskaliśmy w nim więcej miejsca. Kolejną modyfikacją było wydłużenie połaci dachowej nad tarasem. Do układu pomieszczeń nie mieliśmy potrzeby wprowadzania żadnych poprawek. Na chwilę obecną zdecydowałabym się jednak na zmianę lokalizacji kominka. Znajduje się on na środku części dziennej, co według mnie nie jest do końca dobrym rozwiązaniem. Budując się po raz drugi przeniosłabym kominek tak, aby znajdował się przy ścianie lub też całkowicie zrezygnowałabym z tego elementu.

Muszę przyznać, że architekt rewelacyjnie przemyślał układ domu - wnętrze jest naprawdę funkcjonalne. Salon z otwartą kuchnią sprawiają, iż powierzchnia na parterze jest bardzo przestronna. Pokój i łazienka znajdują się blisko, więc wszystko mamy „pod ręką”. Komunikacja między pomieszczeniami jest świetnie zaplanowana. Ciekawym rozwiązaniem jest przejście z wiatrołapu do kotłowni i z kotłowni do garażu, co jest bardzo wygodne. Przestrzeń strychową nad garażem wykorzystaliśmy na zrobienie praktycznej garderoby.

Jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Altea Mała WOK1014 i spełnił on moje oczekiwana. Uważam, że jego powierzchnia jest w pełni komfortowa dla 5-osobowej rodziny, aczkolwiek myślę, że nawet przy szóstce domowników wszystkim będzie mieszkało się wygodnie. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe An76
An76
Od początku zależało nam na budowie domu parterowego z poddaszem użytkowym posiadającym nieskomplikowaną, dwuspadową konstrukcję dachu. Spośród wszystkich oglądanych propozycji, najbardziej funkcjonalny wydał się nam projekt domu Altea Mała WOK1014 i finalnie zdecydowaliśmy się na jego realizację. Trzeba przyznać, że mimo niedużych rozmiarów, w domu jest sporo przestrzeni, a powierzchnia została zaplanowana w wyjątkowo praktyczny sposób. W tej kwestii szczególnie spodobały się nam duże, przestronne sypialnie. Oprócz tego zewnętrzny wygląd budynku bardzo przypadł nam do gustu pod względem wizualnym.

Jestem zadowolona z przebiegu całej inwestycji. Wszystkie prace zostały wykonane sprawnie i zgodnie z wcześniej założonym planem. Udało nam się świetnie zorganizować terminy współpracy z poszczególnymi firmami, dzięki czemu budowa przebiegła bardzo płynnie. Od rozpoczęcia realizacji, do wprowadzenia się do nowego, w pełni wykończonego domu minął zaledwie jeden rok.

Postanowiliśmy trzymać się zaleceń projektowych i tym samym, zastosowane przez nas rodzaje materiałów są zgodne z sugestiami architekta. Ściany wymurowaliśmy więc z bloczków z betonu komórkowego Solbet, strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Uważam, że przyszli Inwestorzy projektu domu Altea Mała WOK1014 śmiało mogą sugerować się kosztorysem oszacowanym w Extra Indexie. Budowaliśmy systemem gospodarczym samodzielnie kupując materiały i płacąc fachowcom jedynie za wykonanie prac budowlanych. Przy takiej metodzie z łatwością udało nam się zmieścić w podanej kwocie.

Aby uzyskać większą przestronność poddasza, podnieśliśmy nieco ściankę kolankową. Oprócz tego dużą witrynę tarasową w salonie od strony ściany szczytowej zamieniliśmy na okno o tradycyjnych rozmiarach. W tym miejscu mamy jadalnię, która dzięki temu stała się ustawniejsza. Garaż od początku wydał nam się nieco za mały, dlatego też postanowiliśmy nieco go poszerzyć, co również polecam. Obecnie uważam, że świetnym rozwiązaniem byłoby również jego wydłużenie. Pozwoliłoby to na wykonanie na jego tyłach kotłowni, co moim zdaniem będzie zdecydowanie lepszym pomysłem niż usytuowanie jej przy wiatrołapie. Myślę, że przyszli Inwestorzy mogą także zastanowić się nad przesunięciem kominka bliżej ściany.

Układ pomieszczeń od początku bardzo nam się spodobał, dlatego też w całości wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją i w dalszym ciągu spełnia on wszystkie nasze oczekiwania. Wnętrze jest funkcjonalne i dostrzegam w nim jedynie plusy. Póki co mamy z mężem jedno dziecko, aczkolwiek uważam, że taki metraż doskonale sprawdziłby się dla dużo większej rodziny. Pokoi jest sporo, a dodatkowo są one naprawdę duże i przestronne, co niezmiernie nas satysfakcjonuje. Myślę więc, że taki dom będzie w pełni komfortowy nawet dla piątki domowników. Decyzja o realizacji projektu domu Altea Mała WOK1014 okazała się dla nas strzałem w dziesiątkę i gdybym miała budować się po raz drugi z pewnością wybrałabym go ponownie. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Altea Mała

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

An76 buduje ten dom  15.05.2017 09:36

Projekt domu Altea Mała należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Altea Mała

Projekt domu Kalibra (Altea z wykuszem) -100

Projekt domu Altea 2M -100

Altea 2M

128,67 m²

Projekt domu Altea BIS -100

Altea BIS

115,67 m²

Projekt domu Altea -100

Altea

128,67 m²

Projekty podobne do Altea Mała WOK1014

Projekt domu Ajaks Bis -200 3D iDesigner

Ajaks Bis

127,26 m²

Projekt domu Lisandra Mała -200 3D iDesigner

Lisandra Mała

115,12 m²

Projekt domu Tamarillo 6 -300 3D iDesigner

Tamarillo 6

125 m²

Projekt domu Lisandra XS -100 3D iDesigner

Lisandra XS

107,24 m²

Projekt domu Jaskółka 2 z garażem -500 3D iDesigner

Projekt domu Jaskółka 4 z garażem -500 3D iDesigner

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych