Projekt domu Aleksander II WRP1379

Cena projektu: 3 024 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
149,9 m²
Min. szer. działki
24,77 m
Wysokość budynku
8,5 m
Pow. zabudowy
172 m²
Kubatura
660,8 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
278,7 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Aleksander II jest modyfikacją znanego projektu Aleksander. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma większą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Aleksander II to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną prostopadle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Projekt Aleksander II to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Zwolenników przestronnych wnętrz z pewnością zadowoli fakt, iż kuchnia w projekcie została otwarta na część wypoczynkową. W kuchni znajduje się stół, dzięki któremu zyskuje ona na funkcjonalności. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Strefę dzienną tworzy także przestronny salon i jadalnia. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Większa rodzina z pewnością doceni fakt, iż na każdej kondygnacji znajduje się w pełni funkcjonalna łazienka. Część nocna składa się z czterech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Aleksander II - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,9 m²
2 hall
12,1 m²
3 spiżarnia
1,5 m²
4 pokój
11,1 m²
5 kuchnia
8,5 m²
6 jadalnia
12,8 m²
7 pokój dzienny
26,7 m²
8 łazienka
3,4 m²
9 pom. gospodarcze
5,7 m²
10 garaż dwustan.
35,2 m²
razem
121,9 m²

Rzut kondygnacji projektu Aleksander II - Rzut poddasza

1 hall
5,8 m²
2 pokój
16,4 m²
3 pokój
14 m²
4 garderoba
4,5 m²
5 pokój
17,1 m²
6 łazienka
11,1 m²
7 strych
30 m²
razem
98,9 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Aleksander II na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Aleksander II
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

190 815 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

240 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
48 583 zł

stan surowy otwarty
117 615 zł

stan surowy zamknięty
24 617 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych docieplonych styropianem, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Aleksander II

Zdjęcie profilowe Roksa1379
Roksa1379
Zdecydowaliśmy się na projekt Aleksander II WRP1379, ponieważ bardzo nam się spodobał i wiedzieliśmy, że dokonanie w nim jedynie niedużych zmian w całości dopasuje go do wszystkich naszych oczekiwań. Przewidziany metraż jest dostosowany do potrzeb naszej rodziny, a wewnętrzny układ wydał nam się funkcjonalny. Od początku zależało nam na dwustanowiskowym garażu w bryle domu, zaś zadaszenie frontu i tarasu wyjątkowo przypadło nam do gustu.

Nasza budowa odbyła się bez większych komplikacji i w stosunkowo krótkim czasie. Projekt nabyliśmy w maju 2013 r., jednak pierwsze prace związane z wylaniem fundamentów rozpoczęliśmy we wrześniu tego samego roku. Do nowego domu wprowadziliśmy się w listopadzie 2015 r. Do wymurowania budynku użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm o niestandardowych wymiarach. Zdecydowaliśmy się na te o grubości 44 cm, ponieważ udało nam się nabyć je w naprawdę korzystnej cenie. Mimo zastosowania tak dużego pustaka nie zrezygnowaliśmy z izolacyjnej warstwy styropianu na zewnątrz. Dach pokryliśmy dachówką marki Braas, a w całym domu wstawiliśmy trzyszybowe okna.

Ze względu na to, iż dużą wagę przywiązaliśmy do wysokiej jakości użytych materiałów, cena naszej inwestycji była wyższa niż przewidywana. Myślę, że stosując inne bez problemu można zmieścić się w oszacowanym kosztorysie, jednak my postanowiliśmy nie oszczędzać na nowym domu. Zastosowanie materiałów niższej klasy może spowodować, że po pewnym czasie trzeba będzie remontować budynek. Poza tym, kwota zainwestowana w dobrą izolację, zwraca się w postaci mniejszych kosztów eksploatacyjnych. Przy tak grubej warstwie muru, nasz dom jest bardzo ekonomiczny. Ogrzewamy ekogroszkiem, a ilości zużycia opału są w naszym przypadku naprawdę niewielkie.

Do projektu Aleksander II WRP1379 wprowadziliśmy kilka modyfikacji. Powiększyliśmy taras, a część przeznaczonej na niego, zadaszonej wnęki przyłączyliśmy do strefy mieszkalnej. Zrezygnowaliśmy z gabinetu na parterze

nie wykonując tym samym tworzących go ścianek działowych. Jak na tak duży dom, oryginalna kuchnia jest nieco za mała, a dzięki zastosowanej zmianie mogliśmy ją trochę powiększyć. W miejscu frontowego wykuszu mamy obecnie jadalnię, zaś jej pierwotna powierzchnia tworzy wraz z salonem wielką część wypoczynkową.

Niewielki wydał nam się także wiatrołap, dlatego przyłączyliśmy do niego metraż spiżarki, która ze względu na swoje rozmiary również nie była do końca praktyczna. Funkcjonalny schowek wykonaliśmy w garażu, zaś z racji powiększenia wiatrołapu poszerzyliśmy główne drzwi wejściowe. Oryginalny garaż byłby nieco za wąski zważywszy na rozmiary naszych samochodów, dlatego poszerzyliśmy go o 3 metry i wydłużyliśmy o 1 metr. Z racji tej modyfikacji wstawiliśmy dwie bramy garażowe oraz wykonaliśmy drugą lukarnę, aby dach nad garażem wyglądał symetrycznie.

Po zastosowanych zmianach projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Aleksander II WRP1379 w całości spełnia nasze wymagania. Układ górnej kondygnacji od początku nam odpowiadał, dlatego w tym zakresie nie wprowadzaliśmy modyfikacji. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Aleksander II

  – 0 głosów

Projekt domu Aleksander II należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Aleksander II

Projekt domu Aleksander

Aleksander

149,8 m²

Projekty podobne do Aleksander II WRP1379

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K4 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K5

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 50

Projekt domu Pomelo -300

Pomelo

136,16 m²

Projekt domu APS 195 NEW + 2G

APS 195 NEW + 2G

136,8 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych