Projekt domu Akacja 2D 2 garaże WRD1290

Cena projektu: 2 690 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
169,3 m²
Min. szer. działki
26,1 m
Wysokość budynku
7,7 m
Pow. zabudowy
196,7 m²
Kąt nach. dachu
38°
Liczba pokoi
4 (2 + 2 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Akacja 2 wersja D z podwójnym garażem został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Akacja 2 wersja A bez garażu. W odróżnieniu od podstawowej wersji projekt ma większą powierzchnię, garaż. Projekt domu Akacja 2 wersja D z podwójnym garażem to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem wielospadowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo atrakcyjnie. Projekt Akacja 2 wersja D z podwójnym garażem to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Tworzy ją między innymi kuchnia, która będzie idealnym rozwiązaniem zarówno dla tradycyjnych, jak i nowoczesnych gospodyń domowych. Jadalnia połączona z pokojem dziennym to rozwiązanie, które zyskuje coraz więcej zwolenników, ze względu na nowoczesny i przestronny wygląd wnętrza. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, zaś druga na poddaszu. Oprócz tego na dole przewidziano dodatkową, osobną toaletę. W projekcie przewidziano cztery sypialnie, które będą odpowiednie dla 4-6 domowników. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Akacja 2D 2 garaże - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,4 m²
2 hall + schody
12,8 m²
3 wc
1,5 m²
4 kuchnia
11,6 m²
5 kotłownia
7,2 m²
6 pokój dzienny + jadalnia
37,9 m²
7 łazienka
7 m²
8 pokój
19,1 m²
9 pokój
16,5 m²
10 garaż dwustan.
33,2 m²
razem
151,2 m²

Rzut kondygnacji projektu Akacja 2D 2 garaże - Rzut poddasza

1 hall + schody
17,6 m²
2 łazienka
5,6 m²
3 pokój
9,6 m²
4 pokój
19,5 m²
razem
52,3 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Akacja 2D 2 garaże na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Akacja 2D 2 garaże
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

227 553 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

304 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
56 108 zł

stan surowy otwarty
143 844 zł

stan surowy zamknięty
27 601 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Strop: gęstożebrowy Teriva I. Ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian Termonium Fasada 12cm. Pokrycie dachowe: dachówka ceramiczna. Ogrzewanie: gaz / paliwo stałe. Okna połaciowe: Velux.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: HORYZONT Pracownia Projektowa

Opinie mieszkańców domu Akacja 2D 2 garaże

Zdjęcie profilowe aneta-marek
aneta-marek

Nie da się jednym słowem powiedzieć, dlaczego wybraliśmy projekt domu Akacja II wariant D z podwójnym garażem WRD1290. Przede wszystkim, miał to być dom dla czteroosobowej rodziny i taki, w którym poczujemy się komfortowo. Wybrałam go jednak chyba dzięki kobiecej intuicji, ten projekt domu bardzo mi się spodobał i miał w sobie to coś. Także oglądając inne budowy na różnych forach wszystko przemawiało za tym wyborem.

Minęło już sześć lat odkąd wprowadziliśmy się do domu. Po tym czasie cieszę się, że dom jest w takim stanie, jak wcześniej, nic się w nim nie psuje i wszystko gra. Aktualnie mieszkamy w domu w trójkę i jest nam bardzo wygodnie. Syn już zdążył się wyprowadzić i lada moment pewnie zrobi to córka, a mi i mężowi zostanie ponad 250m2 powierzchni użytkowej do dyspozycji. Powiem szczerze, że już sam dół jest dla nas idealny - tam mamy sypialnię z wyjściem na taras, gabinet i część dzienną (salon z otwartą kuchnią), gdzie spędzamy większość czasu. Od początku też tak było planowane, żebyśmy my mieli sypialnię na dole, a dzieciaki całą górę do swojej dyspozycji. Sprawdziło się to bardzo dobrze. Przestrzeń salonu i kuchni jest naprawdę spora (razem prawie 60m2), więc bardzo lubimy zapraszać gości. Nawet dwadzieścia cztery osoby możemy swobodnie posadzić przy stole, a i miejsce do tańczenia jeszcze zostaje. Z resztą goście, którzy nas odwiedzają bardzo chwalą nasz dom i aranżację wnętrza - to jest bardzo miłe. Zwłaszcza, że każde pomieszczenie było planowane przeze mnie osobiście i wszystko udało się według moich pomysłów zrealizować. Jednak chyba największym naszym sukcesem było to, że budowa trwała tylko dziesięć miesięcy (i to razem z ogrodem). Prace szły bardzo sprawnie i kiedy się już wprowadziliśmy do domu jeszcze tylko 2-3 miesiące musieliśmy poświęcić na wykończenie reszty pomieszczeń. Ja jednak już na etapie fundamentów dokładnie wiedziałam jak wnętrze domu będzie wyglądało. Kiedy opowiadałam o tym koleżankom z pracy, trochę nie brały tego na poważnie, ale na końcu przyznały, że miałam rację.

Projekt domu Akacja II wariant D z podwójnym garażem WRD1290 opatrzyliśmy jednak kilkoma zmianami - część z nich wynikała z naszych potrzeb, a część ze zmiany ogrzewania z gazowego (projektowego) na piec na ekogroszek. Kotłownia została dobudowana na bocznej ścianie garażu - w jej miejscu znajduje się spiżarnia. Zniknęła także ubikacja koło wiatrołapu. Teraz mamy tam po prostu przestronny korytarz. A łazienka na dole jest na tyle czysta, że goście spokojnie mogą z niej korzystać. Z gabinetu zniknęło jedno okno - zostało tylko to od frontu. Jednak najważniejszą zmianą było podniesienie ścianki kolankowej o dwa pustaki. Na górze powstały naprawdę imponującej wielkości pomieszczenia. Sama garderoba (strych nad garażem i kotłownią) ma 30m2 i za nią powstała jeszcze spora suszarnia, a salon kąpielowy 25m2. Pokoje dzieci także są ogromne.

Osobom, które wybierają projekt domu Akacja II wariant D z podwójnym garażem WRD1290 radzę dobrze zastanowić się nad wszystkimi zmianami. Nasze spowodowały, że mamy wielki dom, a może po tym, jak córka się wyprowadzi wystarczyłby nam mniejszy (według tego samego projektu, ale bez podnoszenia ścianki kolankowej). Ale teraz dzieci zawsze będą mogły nas odwiedzić, nawet ze swoimi rodzinami. Natomiast ja jestem bardzo dumna z mojego domu. Jest to prawdziwie mój dom i mój kawałek nieba nad nim. Sam projekt domu jak najbardziej polecam. Pozdrawiam

Recenzje projektu Akacja 2D 2 garaże

  – 0 głosów

Projekt domu Akacja 2D 2 garaże należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Akacja 2D 2 garaże

Projekt domu Akacja 2A

Akacja 2A

155,4 m²

Projekt domu Akacja 2B garaż

Akacja 2B garaż

163,1 m²

Projekt domu Akacja B garaż

Akacja B garaż

116,1 m²

Projekt domu AKACJA A

AKACJA A

116,1 m²

Projekty podobne do Akacja 2D 2 garaże WRD1290

Projekt domu Angus

Angus

159,76 m²

Projekt domu Podkomorzy -150

Podkomorzy

155,6 m²

Projekt domu Aleksander

Aleksander

174,36 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych