Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
🚀 Katalog projektów 🏡 Extradom.pl - zamów za 0 zł!
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
Wysokość ściany kolankowej
0,97 m
Cena przy zakupie z projektem
Wysokość ściany podpierającej dach. Jej wysokość wpływa na powierzchnię użytkową kondygnacji, na której się znajduje.
Powierzchnia zabudowy
149,45 m²
Cena przy zakupie z projektem
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
Powierzchnia całkowita
288,05 m²
Cena przy zakupie z projektem
Całkowita powierzchnia wszystkich kondygnacji budynku łącznie z elementami nośnymi, takimi jak ściany zewnętrzne (z ociepleniem), słupy, tarasy, itp.
Kubatura brutto
904,80 m³
Cena przy zakupie z projektem
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
Powierzchnia dachu
238,70 m²
Cena przy zakupie z projektem
Kąt nachylenia dachu
42°
Cena przy zakupie z projektem
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
Wysokość budynku
8,70 m
Cena przy zakupie z projektem
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
Szerokość elewacji
15,45 m
Cena przy zakupie z projektem
Długość elewacji
11,10 m
Cena przy zakupie z projektem
Min. szerokość działki
23,45 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Min. długość działki
20,30 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Ogrzewanie
gazowe
Warunki techniczne
WT 2017 lub WT 2021
Cena przy zakupie z projektem
Warunki techniczne (WT) określają maksymalne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną (Ep) potrzebną do ogrzewania, wentylacji, chłodzenia oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo określają maksymalny współczynnik przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych, dachu/stropów, podłogi, okien i drzwi.
Parametr
WT 2017
WT 2021
Energia pierwotna (Ep)
do 90 kWh/(m2rok)
do 70 kWh/(m2rok)
Ściany zewnętrzne
maks. 0,23 W/m2K
maks. 0,20 W/m2K
Dach/stropodachy
maks. 0,18 W/m2K
maks. 0,15 W/m2K
Podłogi na gruncie
maks. 0,30 W/m2K
maks. 0,30 W/m2K
Okna i drzwi balkonowe
maks. 1,10 W/m2K
maks. 0,90 W/m2K
Okna dachowe(połaciowe)
maks. 1,30 W/m2K
maks. 1,10 W/m2K
Drzwi i bramy
maks. 1,50 W/m2K
maks. 1,30 W/m2K
Technologia murowana: Pustak ceramiczny gr. 30 cm + ocieplenie w systemie Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką cementową. Brama garażowa i drzwi zewnętrzne marki Hörmann.
Metody i koszt budowy
Budujesz sam
Najtańsza metoda
336 000 zł netto
Szacunkowy koszt SSZ
SSZ to stan surowy zamknięty. Budynek ma już dach, kompletną konstrukcję, kompletną konstrukcję nośną, drzwi zewnętrzne i okna.
II kwartał 2022
Prace ziemne i fundamenty
48 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
239 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
49 000 zł
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
Czy da się obniżyć koszty budowy?
Oczywiście. Wyceniaj materiały budowlane w kilku miejsach , szukaj promocji, negocjuj. Zobacz nasz film jak obniżyć koszt budowy.
Buduje jedna firma
Najszybsza i najwygodniejsza metoda
Gwarancja stałego kosztu budowy
Prace ziemne i fundamenty
Konstrukcja, strop oraz dach
Stolarka okienna i drzwiowa
Instalacje
Obejmuje wykonanie instalacji:
wodno-kanalizacyjnej
centralnego ogrzewania
gazowej
elektrycznej
Prace wykończeniowe
Prace wykończeniowe obejmują:
wewnętrzną stolarkę drzwiową
sufity i ściany wewnętrzne
tynki i okładziny ścian wewnętrznych
wylewki i posadzkę
ocieplenie ścian zewnętrznych i elewację
Stan deweloperski nawet w 6mies.
Masz gwarancję niezmiennego kosztu budowy
Dom gotowy odbierzesz nawet w 6 miesięcy i zgodnie z harmonogramem
Wszystkie prace budowlane określa kompleksowa umowa
Dostajesz gwarancję na konstrukcję
Prezent! Pakiet na Start od Extradom o wartości 2 500 zł
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
Kosztorys
500 zł
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
150 zł
Bestseller
Dedykowany Projekt ogrzewania podczerwienią (Sprawdź, jak otrzymać za darmo)
829 zł
0 zł
Cena przy zakupie z projektem
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
300 zł
Opis projektu
Projekt domu GL-617 Agawa zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się bryłą w kształcie litery L, co jest bardzo funkcjonalne, ze względu na wyraźny podział domu na strefy. W tym projekcie kalenica skierowana jest prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Projekt GL-617 Agawa to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Dzięki otwartej kuchni wnętrze domu zyskuje na przestronności. Jest to także rozwiązanie w pełni funkcjonalne, pozwalające na integrację domowników. Stół znajdujący się w kuchni to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne i dodające jej uroku. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. W części dziennej uwzględniono salon oraz jadalnię, dzięki czemu wnętrze domu jest bardzo funkcjonalne. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Projekt uwzględnia jedną łazienkę na parterze i dwie na poddaszu. Część nocna składa się z pięciu sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 5-7 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu nowoczesnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących najnowsze rozwiązania.
Dołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Agawa
110283
Gdy szukałam odpowiedniego projektu, pierwszym aspektem na który zwracałam uwagę był wygląd zewnętrzny budynku. Następnie spośród domów, które podobały mi się pod względem wizualnym, chciałam wybrać ten najbardziej odpowiadający mi w kwestii wewnętrznego układu. Takim sposobem ostatecznie zdecydowałam się na projekt GL-617 Agawa BBA1737.Zdecydowaliśmy się na realizację systemem gospodarczym, więc większość prac wykonywaliśmy samodzielnie. Budowa naszego nowego domu odbyła się bez żadnych trudności i wszystko przebiegło zgodnie z planem. Cała inwestycja łącznie ze wszystkimi wykończeniami zajęła nam 2,5 roku. Uważam, że oszacowany przez architekta kosztorys został mocno przesadzony. Przy dużym wkładzie własnej pracy, cena inwestycji była w naszym przypadku dużo mniejsza, ale myślę że nawet zatrudniając firmę nie powinno się przekroczyć tej kwoty.Ściany budynku zostały wymurowane z ceramicznych pustaków Porotherm, a następnie ociepliliśmy je 15 cm warstwą styropianu. Jesteśmy w trakcie pierwszego sezonu grzewczego od przeprowadzki i muszę przyznać, że dotychczas zużywaliśmy dosyć sporo opału. Za nami listopad i grudzień, które nie były bardzo mroźne, a na dobę potrzebowaliśmy ok. 1 worka ekogroszku. Piec w tym czasie był jednak w fazie ciągłej regulacji - dopiero niedawno został w pełni wyregulowany i powoli zauważam, iż zużycie opału jest już mniejsze.Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym GL-617 Agawa BBA1737 wprowadziliśmy tylko jedną zmianę. Mianowicie zamiast okna w kotłowni, wstawiliśmy drzwi. Myślę jednak, że na chwilę obecną rozważyłabym zmniejszenie wymiarów przeszkleń w salonie. Są bardzo duże, więc ich umycie jest nieco kłopotliwe. Dobrym pomysłem byłaby również rezygnacja z dwóch wąskich okien po bokach wykuszu. Takie rozwiązania pozwolą na zmniejszenie kosztów nie tylko samych przeszkleń i ich montażu, ale również rolet zewnętrznych.Jesteśmy 5-osobową rodziną (ja, mój mąż oraz trójka naszych dzieci), a powierzchnia naszego domu jest dla nas w pełni komfortowa. Każdy z domowników ma swój własny pokój - co również miało znaczenie przy wyborze projektu. Muszę przyznać, że byłam zaskoczona wielkością sypialni, które są naprawdę bardzo duże. Nie wzięłam pod uwagę, iż podane w projekcie wymiary to powierzchnia użytkowa - liczona bez przestrzeni pod skosami. Myślę więc, że jeśli ktoś miałby taką potrzebę, po zastosowaniu modyfikacji w układzie ścianek działowych, na poddaszu można wygospodarować większą ilość pokoi.Jestem zadowolona z wyboru projektu Agawa BBA1737, a nasz nowy dom bardzo mi się podoba. Jedyne czego brakuje mi w nim na chwilę obecną to pralnio-suszarnia, dlatego tą rolę pełni w naszym przypadku garaż. Układ pomieszczeń jest funkcjonalny i spełnia moje oczekiwania. Uwzględniony na dole dodatkowy pokój to świetne rozwiązanie - gdy w przyszłości wchodzenie po schodach stanie się męczące, można zaaranżować go na sypialnię. Praktycznym pomysłem są również przesuwne drzwi tarasowe, gdyż nie zabierają przestrzeni w salonie. Pozdrawiam.
iraz_tom1
Przed podjęciem ostatecznej decyzji analizowałem różne domy, a spośród nich projekt GL-617 Agawa BBA1737 wydał mi się najbardziej odpowiedni. Od początku zależało nam na domu parterowym z poddaszem użytkowym o takim właśnie metrażu. Jego wymiary idealnie pasowały na naszą działkę, a dodatkowo ciekawy wygląd całej konstrukcji bardzo przypadł nam do gustu pod względem wizualnym.Jestem zadowolony z przebiegu inwestycji. Wszystkie prace udało się wykonać sprawnie i w stosunkowo krótkim czasie. Budowę rozpoczęliśmy w maju 2015 r. a zakończyliśmy ją już w grudniu następnego roku. Do postawienia budynku użyliśmy białych bloczków z betonu komórkowego marki Solbet. Strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, a dach pokryliśmy blachodachówką. Uważam, że realizując projekt domu GL-617 Agawa BBA1737 spokojnie można zmieścić się w kwocie oszacowanej przez architekta. Oczywiście rozbieżności mogą być różne, ponieważ w kwestii cen wiele zależy od rejonu w którym się mieszka. My budowaliśmy na południowo-wschodniej części kraju i z łatwością udało nam się zejść z sugerowanych kosztów.Zewnętrzną izolację bryły tworzy 15 cm warstwa styropianu. Dom oraz wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca gazowego, a w naprawdę mroźne zimowe dni wspomagamy się usytuowanym w salonie kominkiem. Łącznie rachunki za gaz w terminie od listopada do marca wyniosły 2200 zł.Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu GL-617 Agawa BBA1737 został funkcjonalnie przemyślany, dlatego też wykonaliśmy go zgodnie z wizją architekta. Postanowiliśmy jedynie wyprostować ścianę działową między sypialniami, która pierwotnie tworzyła wnęki na szafy, a także zrezygnowaliśmy z prywatnej łazienki w pokoju nad garażem. Na parterze i poddaszu mamy w pełni wyposażone łazienki, co w zupełności nam wystarcza i trzecia nie była nam potrzebna. Jej powierzchnię przyłączyliśmy do znajdującej się obok garderoby. Inne wprowadzone zmiany dotyczyły okien, szczególnie tych w części dziennej. Zamiast kilku ogromnych, przeszklonych witryn w salonie wstawiliśmy drzwi tarasowe i standardowe okna. Dzięki temu strefa wypoczynkowa stała się ustawniejsza i łatwiejsza w umeblowaniu. Oprócz tego liczbę okien dachowych zredukowaliśmy do dwóch.Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym GL-617 Agawa BBA1737 okazał się dla nas bardzo trafioną decyzją. Kosmetyczne modyfikacje pozwoliły dopasować go do wszystkich naszych potrzeb, a nowy dom w pełni nas satysfakcjonuje. Być może obecnie zastanowiłbym się tylko nad lekkim zmniejszeniem kuchni na rzecz powiększenia spiżarni. Rozmieszczenie wnętrza jest funkcjonalne i dostrzegam w nim same plusy. Pozdrawiam.
Tomasz7844
Szukając projektu domu nie mieliśmy ściśle sprecyzowanych kryteriów jakie musiałby spełniać. Priorytetem był dla nas po prostu duży salon i przestronna część dzienna na parterze. Przeglądając różne propozycje natrafiliśmy na projekt Agawa BBA1737. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń został niezwykle funkcjonalnie przemyślany i w całości bardzo przypadł nam do gustu. Wiedzieliśmy, że nie będziemy musieli wprowadzać w nim żadnych zmian, czego od początku chcieliśmy uniknąć.Budowa przebiegła całkiem sprawnie. Co prawda, w trakcie budowy trafiliśmy na pewne drobne trudności, aczkolwiek wynikały one jedynie z nieodpowiedniego wykonania prac przez fachowców i na szczęście nie miały wpływu na finalną realizację. Projekt pod względem konstrukcyjnym był dobrze opracowany i jestem z niego zadowolony. Wszystko udało nam się zakończyć w naprawdę krótkim czasie. Postawienie oraz całościowe wykończenie domu wykonywanego według projektu Agawa BBA1737 zajęło niecały rok.Ściany naszego domu wymurowaliśmy z bloczków z betonu komórkowego marki Ytong. Strop wykonaliśmy w tradycyjne lanej betonem konstrukcji, a na dachu zastosowaliśmy blachodachówkę. Przyznam jednak, że nie jestem w stanie ocenić poprawności kosztorysu stanu zamkniętego, gdyż współpracowałem z firmą, która kompleksowo zajęła się inwestycją do etapu stanu deweloperskiego.Projekt domu Agawa BBA1737 od początku wydał się nam doskonale zaplanowany, dlatego w zdecydowanej większości wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją. Pewne modyfikacje wprowadziliśmy w układzie okien - przeszklenie w kotłowni zmniejszyliśmy do standardowej wysokości, a także nie wstawialiśmy narożnych okien w garażu. Oprócz tego postanowiliśmy zrezygnować z jednego balkonu.Nie ingerowaliśmy w rozmieszczenie wnętrza, które naszym zdaniem jest po prostu idealne. Układ od początku nam się spodobał i właściwie był głównym powodem, dla którego zdecydowaliśmy się na realizację projektu Agawa BBA1737. Wnętrze jest komfortowe i na tyle przestronne, że zaspokoi potrzeby nawet 6-osobowej rodziny. Pozdrawiam.
110283
Gdy szukałam odpowiedniego projektu, pierwszym aspektem na który zwracałam uwagę był wygląd zewnętrzny budynku. Następnie spośród domów, które podobały mi się pod względem wizualnym, chciałam wybrać ten najbardziej odpowiadający mi w kwestii wewnętrznego układu. Takim sposobem ostatecznie zdecydowałam się na projekt GL-617 Agawa BBA1737.Zdecydowaliśmy się na realizację systemem gospodarczym, więc większość prac wykonywaliśmy samodzielnie. Budowa naszego nowego domu odbyła się bez żadnych trudności i wszystko przebiegło zgodnie z planem. Cała inwestycja łącznie ze wszystkimi wykończeniami zajęła nam 2,5 roku. Uważam, że oszacowany przez architekta kosztorys został mocno przesadzony. Przy dużym wkładzie własnej pracy, cena inwestycji była w naszym przypadku dużo mniejsza, ale myślę że nawet zatrudniając firmę nie powinno się przekroczyć tej kwoty.Ściany budynku zostały wymurowane z ceramicznych pustaków Porotherm, a następnie ociepliliśmy je 15 cm warstwą styropianu. Jesteśmy w trakcie pierwszego sezonu grzewczego od przeprowadzki i muszę przyznać, że dotychczas zużywaliśmy dosyć sporo opału. Za nami listopad i grudzień, które nie były bardzo mroźne, a na dobę potrzebowaliśmy ok. 1 worka ekogroszku. Piec w tym czasie był jednak w fazie ciągłej regulacji - dopiero niedawno został w pełni wyregulowany i powoli zauważam, iż zużycie opału jest już mniejsze.Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym GL-617 Agawa BBA1737 wprowadziliśmy tylko jedną zmianę. Mianowicie zamiast okna w kotłowni, wstawiliśmy drzwi. Myślę jednak, że na chwilę obecną rozważyłabym zmniejszenie wymiarów przeszkleń w salonie. Są bardzo duże, więc ich umycie jest nieco kłopotliwe. Dobrym pomysłem byłaby również rezygnacja z dwóch wąskich okien po bokach wykuszu. Takie rozwiązania pozwolą na zmniejszenie kosztów nie tylko samych przeszkleń i ich montażu, ale również rolet zewnętrznych.Jesteśmy 5-osobową rodziną (ja, mój mąż oraz trójka naszych dzieci), a powierzchnia naszego domu jest dla nas w pełni komfortowa. Każdy z domowników ma swój własny pokój - co również miało znaczenie przy wyborze projektu. Muszę przyznać, że byłam zaskoczona wielkością sypialni, które są naprawdę bardzo duże. Nie wzięłam pod uwagę, iż podane w projekcie wymiary to powierzchnia użytkowa - liczona bez przestrzeni pod skosami. Myślę więc, że jeśli ktoś miałby taką potrzebę, po zastosowaniu modyfikacji w układzie ścianek działowych, na poddaszu można wygospodarować większą ilość pokoi.Jestem zadowolona z wyboru projektu Agawa BBA1737, a nasz nowy dom bardzo mi się podoba. Jedyne czego brakuje mi w nim na chwilę obecną to pralnio-suszarnia, dlatego tą rolę pełni w naszym przypadku garaż. Układ pomieszczeń jest funkcjonalny i spełnia moje oczekiwania. Uwzględniony na dole dodatkowy pokój to świetne rozwiązanie - gdy w przyszłości wchodzenie po schodach stanie się męczące, można zaaranżować go na sypialnię. Praktycznym pomysłem są również przesuwne drzwi tarasowe, gdyż nie zabierają przestrzeni w salonie. Pozdrawiam.
iraz_tom1
Przed podjęciem ostatecznej decyzji analizowałem różne domy, a spośród nich projekt GL-617 Agawa BBA1737 wydał mi się najbardziej odpowiedni. Od początku zależało nam na domu parterowym z poddaszem użytkowym o takim właśnie metrażu. Jego wymiary idealnie pasowały na naszą działkę, a dodatkowo ciekawy wygląd całej konstrukcji bardzo przypadł nam do gustu pod względem wizualnym.Jestem zadowolony z przebiegu inwestycji. Wszystkie prace udało się wykonać sprawnie i w stosunkowo krótkim czasie. Budowę rozpoczęliśmy w maju 2015 r. a zakończyliśmy ją już w grudniu następnego roku. Do postawienia budynku użyliśmy białych bloczków z betonu komórkowego marki Solbet. Strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, a dach pokryliśmy blachodachówką. Uważam, że realizując projekt domu GL-617 Agawa BBA1737 spokojnie można zmieścić się w kwocie oszacowanej przez architekta. Oczywiście rozbieżności mogą być różne, ponieważ w kwestii cen wiele zależy od rejonu w którym się mieszka. My budowaliśmy na południowo-wschodniej części kraju i z łatwością udało nam się zejść z sugerowanych kosztów.Zewnętrzną izolację bryły tworzy 15 cm warstwa styropianu. Dom oraz wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca gazowego, a w naprawdę mroźne zimowe dni wspomagamy się usytuowanym w salonie kominkiem. Łącznie rachunki za gaz w terminie od listopada do marca wyniosły 2200 zł.Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu GL-617 Agawa BBA1737 został funkcjonalnie przemyślany, dlatego też wykonaliśmy go zgodnie z wizją architekta. Postanowiliśmy jedynie wyprostować ścianę działową między sypialniami, która pierwotnie tworzyła wnęki na szafy, a także zrezygnowaliśmy z prywatnej łazienki w pokoju nad garażem. Na parterze i poddaszu mamy w pełni wyposażone łazienki, co w zupełności nam wystarcza i trzecia nie była nam potrzebna. Jej powierzchnię przyłączyliśmy do znajdującej się obok garderoby. Inne wprowadzone zmiany dotyczyły okien, szczególnie tych w części dziennej. Zamiast kilku ogromnych, przeszklonych witryn w salonie wstawiliśmy drzwi tarasowe i standardowe okna. Dzięki temu strefa wypoczynkowa stała się ustawniejsza i łatwiejsza w umeblowaniu. Oprócz tego liczbę okien dachowych zredukowaliśmy do dwóch.Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym GL-617 Agawa BBA1737 okazał się dla nas bardzo trafioną decyzją. Kosmetyczne modyfikacje pozwoliły dopasować go do wszystkich naszych potrzeb, a nowy dom w pełni nas satysfakcjonuje. Być może obecnie zastanowiłbym się tylko nad lekkim zmniejszeniem kuchni na rzecz powiększenia spiżarni. Rozmieszczenie wnętrza jest funkcjonalne i dostrzegam w nim same plusy. Pozdrawiam.
Tomasz7844
Szukając projektu domu nie mieliśmy ściśle sprecyzowanych kryteriów jakie musiałby spełniać. Priorytetem był dla nas po prostu duży salon i przestronna część dzienna na parterze. Przeglądając różne propozycje natrafiliśmy na projekt Agawa BBA1737. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń został niezwykle funkcjonalnie przemyślany i w całości bardzo przypadł nam do gustu. Wiedzieliśmy, że nie będziemy musieli wprowadzać w nim żadnych zmian, czego od początku chcieliśmy uniknąć.Budowa przebiegła całkiem sprawnie. Co prawda, w trakcie budowy trafiliśmy na pewne drobne trudności, aczkolwiek wynikały one jedynie z nieodpowiedniego wykonania prac przez fachowców i na szczęście nie miały wpływu na finalną realizację. Projekt pod względem konstrukcyjnym był dobrze opracowany i jestem z niego zadowolony. Wszystko udało nam się zakończyć w naprawdę krótkim czasie. Postawienie oraz całościowe wykończenie domu wykonywanego według projektu Agawa BBA1737 zajęło niecały rok.Ściany naszego domu wymurowaliśmy z bloczków z betonu komórkowego marki Ytong. Strop wykonaliśmy w tradycyjne lanej betonem konstrukcji, a na dachu zastosowaliśmy blachodachówkę. Przyznam jednak, że nie jestem w stanie ocenić poprawności kosztorysu stanu zamkniętego, gdyż współpracowałem z firmą, która kompleksowo zajęła się inwestycją do etapu stanu deweloperskiego.Projekt domu Agawa BBA1737 od początku wydał się nam doskonale zaplanowany, dlatego w zdecydowanej większości wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją. Pewne modyfikacje wprowadziliśmy w układzie okien - przeszklenie w kotłowni zmniejszyliśmy do standardowej wysokości, a także nie wstawialiśmy narożnych okien w garażu. Oprócz tego postanowiliśmy zrezygnować z jednego balkonu.Nie ingerowaliśmy w rozmieszczenie wnętrza, które naszym zdaniem jest po prostu idealne. Układ od początku nam się spodobał i właściwie był głównym powodem, dla którego zdecydowaliśmy się na realizację projektu Agawa BBA1737. Wnętrze jest komfortowe i na tyle przestronne, że zaspokoi potrzeby nawet 6-osobowej rodziny. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki