Projekt domu Agatka bez garażu [B] WRF1029

Cena projektu: 2 800 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
81,8 m²
Min. szer. działki
18,8 m
Wysokość budynku
7,9 m
Pow. zabudowy
70,5 m²
Kubatura
256 m³
Kąt nach. dachu
45°
Pow. dachu
135 m²
Liczba pokoi
3 (2 + 1 na parterze)

Opis projektu

Budynek Agatka bez garażu [B] został stworzony na wzór znanego projektu Agatka z garażem 1-st. [A]. Jednak nie ma garażu. Projekt domu Agatka bez garażu [B] to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Konstrukcja budynku przykryta jest dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Projekt został zaplanowany z myślą o działkach z wjazdem od południowej strony. Projekt Agatka bez garażu [B] to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Otwarta kuchnia sprzyja integracji - przygotowując posiłek, możemy brać czynny udział w rozmowie z osobami przebywającymi w salonie. Stół znajdujący się w kuchni to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne i dodające jej uroku. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Na parterze znajduje się toaleta, a na poddaszu architekt przewidział funkcjonalną łazienkę. Uwzględnione w domu trzy przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Agatka bez garażu [B] - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,4 m²
2 hall
5,1 m²
3 kuchnia
5,2 m²
4 pokój dzienny
20,4 m²
5 schody
2,1 m²
6 spiżarnia
1,4 m²
7 pokój
9,1 m²
8 wc
1,7 m²
9 pom. gospodarcze
3 m²
razem
50,4 m²

Rzut kondygnacji projektu Agatka bez garażu [B] - Rzut poddasza

10 schody
1,6 m²
11 korytarz
2,5 m²
12 pokój
13,2 m² (20 m²)
13 łazienka
3,3 m² (4,4 m²)
14 pokój
13,7 m² (20,6 m²)
razem
34,3 m² (49,1 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki
Kreator 3D Oglądaj projekt Agatka bez garażu [B] w 3D i zmieniaj jego wykończenie!

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Agatka bez garażu [B] na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Agatka bez garażu [B]
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

138 064 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe. Ściany zewnętrzne: porotherm+styropian termo organika. Ściany wewnętrzne: porotherm,g-k. Rodzaj stropu: teriva. Elewacje: tynk strukturalny, okładzina kamienna, okładzina drewniana. Pokrycie dachu: dachówka cem. lub cer.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHECO Dom dla Ciebie

Opinie mieszkańców domu Agatka bez garażu [B]

Zdjęcie profilowe malytrans
malytrans
Projekt domu Agatka bez garażu WRF1029 idealnie spełniał wszystkie nasze wymagania. Podobał się nam też jego wygląd zewnętrzny i raczej nie potrzebowaliśmy niczego większego - taki metraż i ilość pokoi w zupełności nam wystarczały. Mniejszy dom to także mniej ogrzewania i sprzątania. Co więcej, spełniał wszystkie warunki programu dotacji Rodzina na swoim. Zdecydowaliśmy się podpiwniczyć część domu, aby na dole stworzyć kotłownię. Nie mieliśmy możliwości przyłączenia gazu, a przewidziane pomieszczenie gospodarcze było zdecydowanie za małe na piec na ekogroszek, jaki wybraliśmy. Teraz mamy do dyspozycji pomieszczenie około 15m2. Ściany nie są jak w projekcie z Ytonga, a z cegły ceramicznej sklejanej na piankę, a nie zaprawę i do tego 8cm styropianu. Takie rozwiązania zapewniają minimalne koszty eksploatacyjne - w zeszły sezon grzewczy spaliliśmy tylko półtora tony ekogroszku. Dom może i nie jest za duży, ale dla mnie i mojej rodziny układ pomieszczeń i ich ilość są jak najbardziej w porządku. Na górze mamy dwie sypialnie i łazienkę z prysznicem, a na dole oprócz salonu i otwartej nań kuchni są do dyspozycji pokój dla gości (w którym stoi także ogromna szafa) i duża łazienka, która powstała z połączenia WC i kotłowni. Salon całkiem nam odpowiada, nie organizujemy raczej żadnych większych przyjęć, więc 20m2 naprawdę wystarcza. Bliżej kuchni mamy jadalnię, a w drugim końcu jest powszechna część rekreacyjna. Dla trzech osób wszystko sprawdza się znakomicie. Całe wnętrze - oprócz pokoju dla gości - jest świetnie doświetlone. Udało nam się dom ustawić odpowiednio do kierunków świata. Mieszkamy w domu już od dwóch lat i nie mam na co w nim narzekać. Pozbyliśmy się jednak kominka (chociaż mamy możliwość założenia go), którego w zasadzie nie jestem zwolennikiem i lukarny w dachu - jedna duża łazienka na dole zupełnie nam starcza. Zachowaliśmy jednak zewnętrzny grill i powiem szczerze, że jest to bardzo fajne rozwiązanie i jednocześnie dodaje domowi uroku. Budowa domu przebiegła bez większych problemów. Aczkolwiek projekt domu Agatka bez garażu WRF1029 nie podaje wymiarów tarasów przy salonie i z przodu domu, co zdecydowanie powinno być uzupełnione przez projektanta. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Agatka bez garażu WRF1029 to na pewno był dobry wybór. Jest to prosty i ekonomiczny budynek, który sprzyja rodzinom trzyosobowym. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe KazimierzMiroszowice
KazimierzMiroszowice
Zdecydowałem się na projekt Agatka bez garażu WRF1029, ponieważ od początku zależało mi na nie za dużym, dobrze prezentującym się domku. Poza tym, spodobała mi się w nim nowoczesna aranżacja, polegająca na połączeniu kuchni z salonem. Nasz nowy dom zrealizowałem własnymi siłami i nie miałem z tym jakichkolwiek problemów. Wszystko odbyło się szybko i zgodnie z planem, a do czytelności projektu nie mam żadnych zastrzeżeń. Postawienie budynku do stanu surowego otwartego trwało 2,5 mies., zaś cała realizacja zajęła mi niecałe pół roku. Nie zmieniałem zalecanej technologi i do budowy użyłem materiałów rekomendowanych przez architekta. Fundamenty powstały z betonowych bloczków, zaś ściany wymurowałem z Ytonga. Jedyną modyfikacją było zrobienie tradycyjnych, wylewanych betonem nadproży zamiast użycia gotowych belek nadprożowych Ytong, gdyż zalecane rozwiązanie wyniosłoby mnie drożej. Budynek z zewnątrz ociepliłem styropianem o grubości 15 cm. Zastosowana warstwa izolacyjna oraz nieduży metraż domu sprawiają, iż jest on bardzo ekonomiczny. Ogrzewamy za pomocą kotła na paliwo stałe, a zużycie opału jest naprawdę niewielkie. Po krótkim czasie od rozpalenia pieca we wszystkich pomieszczeniach mamy przyjemnie ciepło. Wewnętrzny układ przewidziany w projekcie Agatka bez garażu WRF1029 odpowiadał moim oczekiwaniom, więc nie czułem potrzeby aby cokolwiek w nim zmieniać. Naniosłem jednak poprawkę w lokalizacji komina spalinowego, który pierwotnie znajdował się w korytarzu. Uważam, że to rozwiązanie nie jest do końca dobrze przemyślane, gdyż 1,5 m odległość komina od kotła może powodować problemy w kwestii odprowadzania spalin. Myślę więc, że warto zwrócić na to uwagę. Zdecydowałem się na wersję lustrzaną projektu, a dom usytuowany mamy w ten sposób, iż boczna ściana salonu znajduje się po stronie południowej. To świetne ułożenie, ponieważ wschodzące słońce wpada do części wypoczynkowej przez tylne okno, następnie przez cały dzień oświetla ją dzięki drzwiom tarasowym, zaś po południu przechodzi na stronę przeszklonego wykuszu. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Agatka bez garażu WRF1029. Mimo nie za dużej powierzchni jego metraż jest całkowicie wystarczający dla 4-osobowej rodziny. Został funkcjonalnie przemyślany i oprócz nietrafionej lokalizacji komina, nie widzę w nim żadnych innych minusów. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Piotr1029
Piotr1029
Szukając odpowiedniego projektu, największą uwagę zwracałem na przewidziany w nim układ pomieszczeń, który byłby zgodny z moimi oczekiwaniami. Wnętrze zaproponowane w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym Agatka bez garażu WRF1029 wyjątkowo przypadło mi do gustu, dlatego też zdecydowałem się na jego realizację. Co prawda, duży wpływ na moją decyzję miała otwarta na salon kuchnia, aczkolwiek po dwóch latach mieszkania w nowym domu, doszedłem do wniosku, iż nie jest to do końca dobre rozwiązanie.

Zdecydowaliśmy się na budowę systemem gospodarczym i na szczęście nie mieliśmy w związku z tym żadnych większych problemów. Postanowiliśmy nie zmieniać zalecanej przez architekta technologi i wszystkie użyte przez nas materiały były zgodne z wytycznymi. Z racji tego, iż w budowie pomagała nam rodzina, a wiele prac wykonywaliśmy samodzielnie, nie potrafię odnieść się do poprawności kosztorysu. Dzięki zastosowanej metodzie realizacji udało nam się obniżyć sugerowane koszty, aczkolwiek nie jestem w stanie stwierdzić jak wyglądałyby one przy skorzystaniu z usług profesjonalnej firmy.

W projekcie Agatka bez garażu WRF1029 zauważyłem jedno rozwiązanie, które w mojej opinii zdecydowanie zasługuje na poprawkę. Mianowicie, mam na myśli system wyprowadzenie spalin od komina. Komin powinien znajdować się w tym samym pomieszczeniu co piec, a tymczasem architekt przewidział wykonanie go w wiatrołapie, więc uważam że warto rozważyć inne jego usytuowanie. My postanowiliśmy jednak całkowicie zrezygnować z komina w domu, a kotłownię wykonaliśmy w osobnym budynku gospodarczym. Jej pierwotną powierzchnię przeznaczyliśmy na zrobienie praktycznej pralni.

Układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie Agatka bez garażu WRF1029 został świetnie przemyślany i nie potrzebowałem wprowadzać do niego zmian. Wnętrze jest funkcjonalne, a łazienka zlokalizowana tuż przy wejściu to duży plus. Po wejściu do domu zawszę myję ręce, więc takie umiejscowienie umywalki jest naprawdę wygodne. Myślę jednak, że gdybym budował się po raz drugi, teraz zdecydowałbym się dom o nieco większej powierzchni z kuchnią oddzieloną od salonu. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Agatka bez garażu [B]

  – 0 głosów

Projekt domu Agatka bez garażu [B] należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Agatka bez garażu [B]

Projekt domu Agatka z garażem 1-st. [A]

Projekty podobne do Agatka bez garażu [B] WRF1029

Projekt domu Bez -620 3D

Bez

85,9 m²

Projekt domu Sosenka 5

Sosenka 5

78,03 m²

Projekt domu Eco 3 bez garażu [B]

Projekt domu Lea II (z wiatą)

Lea II (z wiatą)

83,12 m²

Projekt domu Martusia

Martusia

79,68 m²

Projekt domu Grabie Średnie 13

Grabie Średnie 13

88,43 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych