XELLA

157

Zdjęcie użytkownika

38
2
37

XELLA

  • ul. Pilchowicka 9/11
  • 02-175 Warszawa
  • 22 573 20 61

Udostępnij

27

Tematy
Osoby i firmy

Firma XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje produkty marki YTONG, YTONG MULTIPOR, YTONG ENERGO i SILKA, stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Produkcja materiałów odbywa się w 12 nowoczesnych zakładach na terenie całej Polski. Sprzedaż firma Xella prowadzi poprzez sieć dystrybucji na terenie całego kraju oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Ostatnia aktywność

Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia użytkownikowi XELLA Zaloguj się lub Zarejestruj

(XELLA)

7 stycznia 2016

Murowanie w warunkach zimowych

Czy zaprawa zimowa jest rozwiązaniem na długi sezon zimowy o niesprzyjających temperaturach do prowadzenia prac budowlanych, w szczególności murarskich?

 

Jesteśmy w trakcie sezonu jesienno-zimowego, kiedy temperatury panujące na zewnątrz często uniemożliwiają lub wstrzymują nam wykonanie zaplanowanych prac budowlanych. Aby nieco przedłużyć sezon dla prac murarskich oraz aby pomóc firmom budowlanym dotrzymać reżimu technologicznego wymaganego przy prowadzeniu prac murarskich w niskich temperaturach, proponujemy zastosowanie zaprawy murarskiej do cienkich spoin Ytong Silka z wersji  zimowej. Wykorzystując tą specjalistyczną modyfikowaną mieszankę możemy zaplanować prace "mokre" w temperaturze od +3 °C do -6 °C, a nie tak jak w przypadku zwykłej zaprawy - powyżej +5 °C.

więcej »

0

(XELLA)

7 stycznia 2016

Oferta:

Xella Polska Sp. z o.o. posiada w swojej ofercie produkty SILKA i YTONG . System białych bloków ściennych o jednakowej wysokości 20 cm, połączonych cienkimi spoinami, wykorzystujący najlepsze cechy produktów SILKA i YTONG, pozwala stworzyć dom dostosowany do potrzeb mieszkańców. Od 01.11.2008 roku system został wzbogacony o bloczki YTONG MULTIPOR , będące lekką odmianą betonu komórkowego. Teraz możliwe jest wznoszenie ścian dwuwarstwowych, spełniających zaostrzone wymagania normowe dla budynków energooszczędnych i pasywnych .

Nowością w ofercie Xella Polska są bloczki YTONG ENERGO . Bloczki dostępne są w dwóch grubościach: 36,5 i 48 cm i pozwalają wznosić mury, które bez dodatkowej izolacji spełniają zaostrzone normy cieplne dla budynków mieszkalnych, a nawet energooszczędnych. Wybierając bloczki YTONG ENERGO, można zrezygnować z dodatkowej izolacji cieplnej, a co za tym idzie, wygenerować oszczędności już na etapie budowy domu. Natomiast w przyszłości – znacznie zmniejszyć koszty ogrzewania budynku .

W skład systemu wchodzą: bloczki, nadproża, płyty stropowe i dachowe oraz elementy uzupełniające.

Poza importowanym z Niemiec YTONGiem MULTIPOR, produkcja materiałów odbywa się w czterech zakładach YTONG i sześciu zakładach SILKA na terenie całej Polski. Zakłady Xella Polska Sp. z o.o. są nowoczesne i wyposażone w najnowsze zaplecze techniczne.

0

(XELLA)

23 stycznia 2015

Kupiłeś projekt lub zastanawiasz się nad budową? Zapytaj o zastosowanie bloczków Ytong Energo w Twoim projekcie!

Bloczki Ytong Energo+ to materiał, który zapewnia:

 

- najlepszą izolacyjność spośród materiałów konstrukcyjnych o wytrzymałości 2 N/mm2,

- bardzo dobrą pojemność cieplną ścian, które powoli oddają zakumulowane ciepło i pozwalają zachować stabilny poziom temperatury w budynku,

- szybkość budowy - oszczędzaj czas dzięki pominięciu ocieplenia oraz prostemu sposobowi murowania,

- wysoką paroprzepuszczalność ścian zewnętrznych - korzystny mikroklimat,

- brak mostków termicznych - zastosowanie w domach enegooszczędnych,

- rewelacyjna oferta w programie "Kompas budowy"!

 

0

(XELLA)

23 stycznia 2015

Idzie zima – jak nie zbankrutować ogrzewając mieszkanie?

Koszty utrzymania mieszkania, w tym wydatki na jego ogrzewanie, należą do jednej z najpoważniejszych pozycji w domowym budżecie. Dlatego – zwłaszcza przed nadchodzącym sezonem zimowym - warto zrobić jak najwięcej, aby zapobiec utracie ciepła z mieszkania i pieniędzy z portfela.

 

Ile wydajemy na utrzymanie mieszkania?

 

Jak wynika z danych Eurostatu, wydatki na utrzymanie naszych mieszkań są, na tle innych państw europejskich, jednymi z najwyższych. Zgodnie z danymi udostępnianymi przez tę instytucję (dane za rok 2010 – ostatnie cykliczne badanie Eurostatu) utrzymanie domów i mieszkań pochłania od 8,4 nawet do 22,2 proc. wydatków konsumpcyjnych przeciętnego obywatela Europy.

 

Pod pojęciem kosztów utrzymania nieruchomości Eurostat rozumie wydatki ogółem na: wynajem mieszkania, ogrzewanie, elektryczność, wodę, odprowadzanie nieczystości, wywóz śmieci, zarządzanie nieruchomością i remonty.

Polska zajmuje pod względem udziału kosztów utrzymania lokum trzecie miejsce – przeznaczamy na ten cel aż 19,6 proc. wszystkich wydatków.

 

Które koszty drenują nam portfel? Są to przede wszystkim wydatki na energię, związane z wysokimi kosztami ogrzewania.

 

Ociepl mieszkanie od wewnątrz – zaoszczędź na ogrzewaniu i skutecznie zabezpiecz się przed zimowym chłodem!

 

Na część z powyższych kosztów nie mamy niestety wpływu, ale możemy sprawić, że zaoszczędzimy nieco na ogrzewaniu mieszkań. Jesień to dobry moment, by pomyśleć o ograniczeniu ucieczki ciepła z mieszkania. Podstawą jest odpowiednia izolacja termiczna budynku – jednak nie wszystkie wspólnoty mieszkaniowe, odpowiadające za wiekowe kamienice czy bloki z tzw. wielkiej płyty taką izolację posiadają.

 

W takich sytuacjach warto pomyśleć o ociepleniu mieszkania od wewnątrz. Można je wykonać za pomocą lekkich, mineralnych płyt izolacyjnych Multipor. Montaż warto poprzedzić analizą cieplno-wilgotnościową pomieszczenia, wybierając najchłodniejszą ze ścian – najczęściej północną lub szczytową.

 

więcej »

0

(XELLA)

2 grudnia 2011

Bloczki YTONG ENERGO o grubości 36,5 cm nie wymagają dodatkowego ocieplenia. Pozwalają one budować ściany jednowarstwowe o współczynniku przenikania ciepła U=0,25 W/(m2K), podczas gdy norma stawiana budynkom mieszkalnym mówi o U nie większym niż 0,30 W(/m2K). Natomiast bloczki YTONG ENERGO o grubości 48 cm bez dodatkowej izolacji termicznej spełniają wymagania stawiane domom energooszczędnym.

0

  0   1 grudnia 2011

(XELLA)

22 listopada 2011

A może kominek z Ytong'a?

Chociaż zima jeszcze nie nadeszła, to ostatni dzwonek na podjęcie decyzji o budowie kominka. To nie tylko ozdoba, ale przede wszystkim wydajne źródło ciepła. Natomiast ciepło, które wytwarza, jest o wiele przyjemniejsze niż pochodzące np. z centralnego ogrzewania. Do budowy kominka świetnie nadają się bloczki YTONG. Zobaczcie sami, jak szybko i łatwo można to zrobić:

więcej »

0

  0   ·  1 grudnia 2011

Podoba mi się sposób obudowy kominka z bloczków Ytong ,łatwy ,prosty i przyjemny .Nie znoszę natomiast karton gipsu ..Juz wiem czym obuduje swój .Mam jeszcze do postawienia kilka wewnętrzych ścianek czy lepsza jest silka czy Ytong .?Nie są to ścianki działowe lecz coś w rodzaju konstrukcji pod kamień .Pozdrawiam :-).

  0   ·  2 grudnia 2011

Cieszymy się, że spodobał się nasz "patent" na obudowę kominka. Jeśli zaś chodzi o ścianki działowe, które mają zostać potem dodatkowo obciążone elewacją z kamienia, to lepiej sprawdzą się tutaj bloczki SILKA.

  0   22 listopada 2011

(XELLA)

18 listopada 2011

Jeszcze zdążycie docieplić ściany orzed zimą

Czy wiecie, że przez ściany ucieka nawet 35% energii. Dlatego warto docieplić mieszkanie i to jeszcze zanim nadejdzie zima i mrozy. Kiedy mieszkamy w budynku wielorodzinnym lub chcemy uszczelnić tylko wybrane pomieszczenia, warto wybrać metodę ocieplania od wewnątrz. Doskonale sprawdzają się tutaj bloczki YTONG MULTIPOR. Jest to materiał o znakomitych parametrach cieplnych, a jednocześnie paroprzepuszczalny. Oznacza to, że miliony małych porów w strukturze bloczka wchłoną nadmiar wilgoci, aby potem odparować ją z powrotem do wnętrza pomieszczeń np. podczas wietrzenia lub wentylacji. Oczywiście cały ten proces odbywa się bez szkody dla właściwości cieplnych ściany.

więcej »

0

  0   18 listopada 2011

  0   18 listopada 2011

(XELLA)

18 października 2011

Zapraszamy do przeczytania notatki na temat odbioru prac na budowie: http://www.media.xella.pl/pr/193119/odbior-prac-na-budowie  .

Ciekawy materiał video na ten temat zajdziecie na portalu You Tube, na kanale "Budowane.pl ": http://www.youtube.com/user/BUDOWANEpl#p/u/18/HUyp8CvnPPo 

0

do: (XELLA):

25 lipca 2011

bardzo dziękuję za info, Kasia

0

do: (XELLA):

4 lipca 2011

Kiedy zaczynałam budowę przyjechał Pan z Kselli i mówił że jest to nawet nie wskazane ( ocieplanie styropianem ) ponieważ następuje zmiana punktu rosy i wilgoć zostaje głównie wewnątrz budynku. Jeśli już ocieplać to wełną, ale ten materiał jest przeznaczony do budowy ściany jednowarstwowej bez ocieplenia.

0

do: (XELLA):

3 lipca 2011

Witam, czy Ytong Energo 36,5 cm wymaga ocieplenia styropianem? Kasia

0

(XELLA)

6 czerwca 2011

XELLA - Zdrowa budowa

więcej »

0

  0   6 czerwca 2011

  0   1 czerwca 2011

do: (XELLA):

27 kwietnia 2011

A ja Ytong Energo 36,5 cm.

0

(XELLA)

21 marca 2011

Planujesz budowę domu, rozbudowę lub remont? Zapraszamy! Dzień otwarty w fabryce YTONG w Pile to spotkanie ze specjalistami, indywidualne konsultacje, okazja do zadania pytań ekspertom i zapoznania się z materiałami budowlanymi w praktyce. To także możliwość przyjrzenia się jak produkowane są energooszczędne bloczki YTONG. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny znajdziecie:

http://www.budowane.pl/dni-otwarte/ 

0

(XELLA)

25 lutego 2011

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W BADANIU MURARZ IDEALNY !

https://ssl.tnsglobal.pl/cawi/OdinServlet/Interview?SurveyID=BD6AD54A88 

Trwa badanie dotyczące idealnej ekipy murarskiej przeprowadzane na zlecenie Xella Polska we współpracy z TNS OBOP. Badanie ma na celu poznanie oczekiwań inwestorów wobec ekipy murarskiej, a także sposobu postrzegania zawodu murarza w Polsce.

Badanie trwa do 27 lutego. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.budowane.pl/murarz_idealny 

0

  0   ·  26 lutego 2011

Przede wszystkim ekipa murarska musi sie znac na nowoczesnym sposobie stawiania domow z bloczkow ytong- a ponadto firma nie powina wydawac/przyznawac dyplomow potwierdzajacych posiadane umiejetnosci w zakresie budowania w systemie ytong. Mialam niestety bardzo nie mila przygode z wykonawca, ktory posiadal dyplom xella/yotng a nie mial w ogole zielonego pojecia o budowie w tym systemie (objerzelismy jedna z jego prowadzonych budow-dziury w scianach,poubijane bloczki, tam gdzie nie polozyli kleju kladli pianke montazowa). Musialam rozwiazac umowe z tym pane co oczywiscie ponioslo za soba koszty-jedynym ktryterium dla ktorego go wybralam byl posiadany certyfikat z firmy xella o wspolpracy i potwierdzeniu umiejetnosci

do: (XELLA):

29 grudnia 2010

Ytong, Solbet czy Porotherm - oto jest pytanie ?

0

(XELLA)

26 lutego 2010

Dom z YTONGa

0

  0   ·  1 grudnia 2011

Piękny domek!!!

(XELLA)

26 lutego 2010

Dom z YTONGa

3

, i podoba się to.

  0   ·  25 czerwca 2012

witam jak nazywa się projekt tego domu?

  25   26 lutego 2010

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby zobaczyć więcej treści związanych z XELLA