DOBROTEKA Meblarstwo Dobrodzieńskie

5

Zdjęcie użytkownika

56
4
116

DOBROTEKA Meblarstwo Dobrodzieńskie

  • ul. Oleska 35
  • 46-380 Dobrodzień
  • 343724902

Udostępnij

45

Osoby i firmy

Tradycja rzemiosła meblarskiego w Dobrodzieniu sięga już ponad 200 lat. Dobroteka - Meblarstwo Dobrodzieńskie jest naturalną kontynuacją tego stanu rzeczy, dlatego też w naszej ofercie znaleźć można ogromną liczbę mebli i elementów wyposażenia, które zostały wybrane i wyselekcjonowane z pośród wyrobów najlepszych lokalnych producentów  z ogromnym doświadczeniem w tej branży. Nasza oferta to pełne wyposażenie do wszystkich pomieszczeń w domu, a więc znajdą tu Państwo meble do salonu, sypialni, pokoju dziecięcego, gabinetu, kuchni, jadalni, a nawet ogrodu zimowego. Dobroteka to także ogromny kompleks, w którym cyklicznie odbywają się rozmaite wystawy artystyczne, spotkania z architektami i projektantami oraz wydarzenia branżowe. Zapraszamy także na chwilę wytchnienia przy pysznej kawie i odrobinę relaksu w naszej czytelni lub na dwupoziomowym meblu relaksacyjnym.  

Ostatnia aktywność

Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia użytkownikowi DOBROTEKA Meblarstwo Dobrodzieńskie Zaloguj się lub Zarejestruj

  0   24 sierpnia 2016

  0   24 sierpnia 2016

(DOBROTEKA Meblarstwo Dobrodzieńskie)

24 sierpnia 2016

Dla duszy i ciała... Targi Meblowe Dobrodzień 2016 Piękne krajobrazy opolszczyzny co roku stają się tłem jednego z najciekawszych wydarzeń w branży meblarskiej.

To właśnie tu, w Dobrodzieniu odbywają się targi, które są wspólną akcją promującą osiągnięcia regionalnych producentów mebli. A region ten to prawdziwa perła na mapie Polski, której tradycje rzemieślnicze sięgają ponad 200 lat wstecz. Już wtedy powstawały rodzinne manufaktury stolarskie, które przekazywane były z pokolenia na pokolenie. Wiele z dzisiaj funkcjonujących przedsiębiorstw może pochwalić się wielopokoleniowymi tradycjami. Obecnie w regionie działa ponad 100 zakładów stolarskich, które mogą poszczycić się doświadczeniem, otwartością na nowe technologie, oryginalnymi pomysłami, innowacyjnym designem, indywidualnym podejściem do każdego zamówienia a przed wszystkim jakością wykonania, którą z pewnością docenią wszyscy miłośnicy pięknych mebli. Dobrodzieńscy meblarze są w stanie spełnić oczekiwania każdego klienta, stworzyć mebel nietypowy, niepowtarzalny, pod konkretny wymiar, w wymarzonym kolorze. Nie znajdziemy tutaj wielkich magazynów i czekających w nich kartonów z gotowymi meblami. Tu każdy mebel tworzony jest na indywidualne zamówienie, powstaje z pasją, godną prawdziwych artystów. I właśnie ta pasjai zaangażowanie z jaką dobrodzieńscy meblarze oddają się swojej pracy zaowocowała dynamicznym rozwojem regionu i branży. Działający tutaj producenci zdobyli liczne nagrody, wyróżnienia i certyfikaty, co pozwoliło na ugruntowanie pozycji solidnego partnera nie tylko w Polsce ale i w wielu krajach na całym świecie. O wszystkich tych wartościach można będzie przekonać się osobiście już w dniach 26 sierpnia - 11 września podczas najbliższej edycji Targów Meblowych Dobrodzień 2016, których tradycją już jest prezentacja najnowszych kolekcji i osiągnięć dobrodzieńskiego meblarstwa.

Wystawa w Dobrodzieniu i towarzyszące jej targi mebli po raz pierwszy zostały zorganizowane w 1966 roku, przez mgr Józefa Ćmoka, pierwszego burmistrza miasta, związanego z przemysłem drzewnym, który dostrzegał wielką potrzebę zjednoczenia lokalnej społeczności. Nie pomylił się, tradycja targów przetrwała lata i do dziś cieszy się wielkim zainteresowaniem. Co więcej – z imprezy lokalnej urosła do rangi ogólnopolskiej i rozsławiła miasto, które wyrosło na stolicę polskiego meblarstwa. W kolejnych latach powstawały takie miejsca jak Centrum Meblowe Agata czy Dobroteka, w których nie tylko prezentowane i promowane są lokalne marki ale również stały się one miejscem spotkań ludzi ceniących dobry design, mają tu miejsce wystawy, kreowane są nowe wizje, idee i wzorce.

Stałym elementem Targów w Dobrodzieniu są Warsztaty Dobry Tydzień Projektanta, które mają na celu bezpośredni kontakt i scalenie współpracy na płaszczyźnie projektant-producent. Podczas warsztatów młodzi wizjonerzy będą mieli możliwość współpracy z firmami meblowymi o ugruntowanej pozycji na rynku, z którymi wspólnie postarają się stworzyć innowacyjne projekty, które będą odpowiedzią na odwieczne pytanie: użyteczność czy design? Efekty warsztatów będzie można obejrzeć już 9 września podczas kolejnych ważnych wydarzeń tych dni - „Forum Projektanta” i „Giełdy projektów”, które będą także doskonałą okazją do prezentacji dotychczasowego dorobku projektantów.

Organizatorzy nie zapomnieli także o najmłodszych – specjalnie z myślą o nich przygotowane zostało wyjątkowe spotkanie ze sztuką, tym razem z ceramiką. Bezpłatne warsztaty ceramiczne dla 15 osobowej grupy dzieci odbędą się w sobotę 10 września. Poprowadzi je prawdziwa pasjonatka piękna, mgr sztuki Justyna Wolna z firmy Wolna Ceramika. Świetna zabawa gwarantowana!

Ekspozycje targowe organizowane są w siedmiu punktach handlowych na łącznej powierzchni 10 000 m. kw. Zapraszamy do odwiedzenia Dobroteki, Centrum Meblowego Agata, TC Meble, Pasażu Wnętrz Meblonowak, Salonu Firmowego Bryłka, Galerii Wnętrz Lissy, Salonu Firmowego Pyka. Na zwiedzających czekają atrakcyjne rabaty i promocje przygotowane specjalnie na to wydarzenie.

Współorganizatorem akcji jest Miasto Dobrodzień, Radio Opole objęło Targi Meblowe w Dobrodzieniu patronatem medialnym. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej Targów: www.meble.dobrodzien.pl 

0

  0   ·  24 sierpnia 2016

Zapraszamy

(DOBROTEKA Meblarstwo Dobrodzieńskie)

7 kwietnia 2016

9. edycja konkursu „Wizja wypoczynku” pod hasłem PRZESTRZEŃ KREATYWNYCH

Fundacja Piotra Klera ogłasza Konkurs „Wizja wypoczynku IX” na najlepszy projekt mebla do salonu wraz z pokazaniem go w komputerowej aranżacji pod hasłem: PRZESTRZEŃ KREATYWNYCH oraz realizację prototypów meblowych podczas warsztatów we współpracy z producentami. Konkurs ma na celu promocję sprytnych, mobilnych koncepcji meblarskich pozwalających użytkownikowi na indywidualne kształtowanie przestrzeni salonu. Konkurs został włączony w cykl inicjatyw Śląskiego Czerwca Projektowego 2016. Konkurs skierowany jest do: architektów, projektantów, pracowni architektonicznych i projektowych, także do studentów architektury i projektowania. 

Konkurs ma przebieg dwuetapowy: na pierwszy etap składa się opracowanie koncepcji produktu oraz jego wizualizacja w wirtualnym wnętrzu, drugi etap to współpraca z producentami mebli nad zadanym przez Organizatora projektem i realizacja prototypów podczas stacjonarnych warsztatów w Dobrotece.

Termin nadsyłania prac projektowych upływa 15 maja, a warsztaty zaplanowano na 1-8 września 2016

Laureaci pierwszego etapu konkursu otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez WSC Graphisoft Center:

  • I nagroda – ArchiCAD SE2016 i rower STRIDA
  • II nagroda oprogramowanie Artlantis Studio
  • III nagroda oprogramowanie Artlantis Render
  • oraz pięć wyróżnień iPod Nano

Laureaci drugiego etapu konkursu otrzymają nagrody ufundowane przez KLER S.A.: Nagroda główna – 9000PLN dla zespołu oraz trzy wyróżnienia po 2000PLN dla zespołu. Zamierzeniem Organizatora jest wdrożenie powstałych w Konkursie projektów i ich komercjalizację, a ich autorzy mogą liczyć na tantiemy od sukcesów sprzedażowych tych produktów.

Więcej informacji i regulamin konkursu dostępny na stronie: www.dobroteka.pl 

0

  0   ·  7 kwietnia 2016

Serdecznie zapraszamy do udziału!

  0   7 kwietnia 2016

  7   1 października 2015

  14   1 października 2015

  1   1 października 2015

  0   1 października 2015

  2   1 października 2015

  0   1 października 2015

  0   1 października 2015

  1   1 października 2015

  3   1 października 2015

  0   1 października 2015

  1   17 listopada 2014

  3   17 listopada 2014

  5   17 listopada 2014

  1   17 listopada 2014

(DOBROTEKA Meblarstwo Dobrodzieńskie)

5 listopada 2014

Calligaris: krzesło Jam, stół Airport

Model stołu o nazwie Airport to czołowy mebel w ofercie włoskiej firmy Calligaris. Stół ten tak jak i wiele innych stołów Calligaris charakteryzuje się innowacyjnym mechanizmem rozkładania; razem z blatem przesuwa również nogi stołu przez co nie przeszkadzają one w ustawieniu nawet 10 krzeseł. Proponujemy zestawić Airport z krzesłami Jam, całość tworzy wówczas esencję nowoczesności i dobrego designu.

 

0

  11   20 października 2014

  5   20 października 2014

  2   20 października 2014

(DOBROTEKA Meblarstwo Dobrodzieńskie)

20 października 2014

Autorska Pracownia Projektowa Trendy Jacka i Anny Wasążnik

29

, , i 26 innym podoba się to.

  0   ·  30 września 2016

Mozna prosic o wiecej zdjec tego projektu kuchni

  3   20 października 2014

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby zobaczyć więcej treści związanych z DOBROTEKA Meblarstwo Dobrodzieńskie