Stukrotka

11

Zdjęcie użytkownika

949
1 005
459

Buduję

  • Projekt indywidualny
  • Stan pod klucz

Udostępnij

Dom wybudowaliśmy w trudnych latach osiemdziesiątych. Jest solidnie wybudowany, przygotowany do szkód górniczych, które jednak nie grożą, bo zmieniła się koncepcja co do eksploatacji węgla w moim regionie. Ogród otaczający dom ma spore rozmiary - również wzwyż. To bardziej ogród botaniczny - z wieloma gatunkami i odmianami drzew, krzewów i bylin.

Ostatnia aktywność

Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia użytkownikowi Stukrotka Zaloguj się lub Zarejestruj

extradomski (Extradom) do: Extradom (Extradom):

1 grudnia 2015

Kalendarz ogrodniczy - grudzień

 

Drodzy Extradomowicze!

 

Grudniowy ogród wbrew pozorom także wymaga naszej uwagi, co prawda mniejszej niż w pozostałych miesiącach, ale nie można zapomnieć o jego pielęgnacji. 

 

Jedną z ważniejszych czynności jest zabezpieczenie roślin przed mrozem. Jeżeli nie zrobiliście tego wcześniej, koniecznie nadróbcie tę zaległość. Przy pniach drzew i wokół krzewów należy wykonać kopczyki z ziemi, a wyższe rośliny okryć matą z tekstury, słomy czy białą agrowłókniną. Zabezpieczenia wymagają także rośliny w pojemnikach, te bardzo delikatne schowajcie w domu, a te odporniejsze otulcie ochronną warstwą i zostawicie w ogrodzie. 

Aby ochronić krzewy iglaste przed deformacją i łamaniem pod wpływem śniegu, powinno się je owinąć sznurkiem lub elastyczną siatką. Odmiany, które nie lubią mrozów najlepiej owinąć agrowłókniną, grubym papierem lub słomą.

 

więcej »

Domek dla owadów

Stukrotka opublikował(a) plik.

7 marca 2014

8 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
Stukrotka
Stukrotka   0   ·  12 marca 2014

Czy ktoś w nim zamieszkał?

Ewelina&Maciej
Ewelina&Maciej   0   ·  15 kwietnia 2014

Witam, Czemu ma służyć taki domek ?? Pozdrawiam

Stukrotka
Stukrotka   0   ·  19 maja 2014

Domek ma służyć jako wylęgarnia dzikich pszczół i innych owadów, żeby ściągnąć je do ogrodu. Są one bardzo pomocne w zapylaniu drzew owocowych. A pszczół udomowionych jest coraz mniej.

Dodałam dzisiaj  do Twojego profilu  "Stukroteczko" komentarz ,ale zniknął:( Czar E.d!!!

Napiszę więc jeszcze raz.

Z instrukcji opisu"czym są tagi",wnioskuję ,że wystarczy do zdjęcia dodać opis np.Łazienka czy "salon" ,żeby automatycznie przypisało się do jakiejś grupy.Na  wszelki wypadek zadałam to pytanie Extradomskiemu.Pozdrawiam serdecznie:)

Stukrotka
Stukrotka   0   ·  16 grudnia 2013

Dziękuję za troskę. Ja dodawałam już zdjęcia po nowemu, jest tam miejsce na tytuł i opis i nie widzę, gdzie by można umieścić tagi. Spróbuj może umieścić jakieś zdjęcie , może Ci się uda z tymi tagami. A do Extradomskiego też pisałam w tej sprawie i cisza. Pozdrawiam.

Stukrotka
Stukrotka   0   ·  16 grudnia 2013

Już wiem - pod miejscem na treść jest takie małe pole (nieopisane), gdy tam się kliknie i zaczyna się wpisywać swój tag, ukazują się podpowiedzi, trzeba wybrać z nich i kliknąć zapisz. Na starość przyszło mi się uczyć takie rzeczy, ale może za to ten Niemiec (Alxheimer) przestanie za mną chodzić i wszystko chować.

agusia2222
agusia2222   0   ·  16 grudnia 2013

:)))))ja tez znam tego Pana;))))!!! Extradomski mnie uświadomił jak oznaczamy zdjęcia tagami!Moim skroromnym zdaniem obok zdjęcia powinna być informacja "oznacz tagi"..

Kto chciałby się z nim spotkać oko w oko?

Ja miałam tę przyjemność. Nad nim wisi napis:Uwaga zły pies, tyle, że pies znajduje się na drodze, nie za ogrodzeniem.

Stukrotka
Stukrotka   0   ·  17 grudnia 2013

Temu bydlęciu dali do zapłodnienia taką biedną sukę, pewnie ktoś ją eksploatuje na sprzedaż szczeniąt. Ludzie są czasem gorsi od zwierząt.

Grudniowy wschód

gaba33
gaba33   0   ·  14 grudnia 2013

Piękne widoki... u mnie zachód słońca jest równie klimatyczny. Niestety mam lichy aparat i fotek nie mogę zrobić takiej jakości, jakby mi się marzyło !!!

Pies pilnujący swoje włości ...na drodze (przed ogrodzeniem).

Chyba wyślę to zdjęcie do Teleexpresu - pies siedzący na drodze pod napisem Uwaga, zły pies (ten napis właśnie jego dotyczy). Właściciele w tym czasie nieobecni w domu.

gaba33
gaba33   0   ·  14 grudnia 2013

Masakra... A potem wszyscy oburzeni, że pies agresywny, napadł na kogoś, pogryzł, pokaleczył... Gdyby właściciele zapłacili raz, czy drugi sowity mandat, to byłoby inaczej... ALe straż miejska woli karać mandatami właścicieli yorków i buldogów (takich jak mojego syna - miniaturka buldoga francuskiego)... bo po osiedlu chodzą z pitbulami i amstafami sami bandyci i kryminaliści, których policja się boi.

Stukrotka
Stukrotka   0   ·  15 grudnia 2013

Gabrysiu, Ty znasz się na psach, wiesz może jaka to rasa? Na drugim zdjęciu jest jego zbliżenie. Ja zdążyłam uciec do zagrody naprzeciwko (też nikogo nie było w domu), a pies na szczęście nie poleciał za mną , tylko usiadł na drodze i mnie pilnował. A ja czekałam na boskie zmiłowanie.

Stukrotka
Stukrotka   0   ·  16 grudnia 2013

Dzisiaj wzięłam męża za ochraniarza i "odwiedziłam" znowu tego psa. Okazało się, że dali mu do towarzystwa (myślę, że do zapłodnienia) sukę, która sądząc po wyglądzie jest dość stara i wygląda dość biednie. Kto wie, czy ktoś, kto ją tu dał do zapłodnienia nie robi jakiego biznesu ze szczeniętami. Nawet nie szczekała , za to ten agresor zachowywał się tak, jakby chciał nas pożreć. A "płot" z tyłu domu to czysta prowizorka z nieszczelnościami od dołu, przez które ten diabeł moim zdaniem może bez problemu wydostać się.

Wkrótce zniknie...

Mamy jeszcze takie zakątki - wygląda niczym pole golfowe.

Stukrotka
Stukrotka   0   ·  14 grudnia 2013

Ten przepiękny krajobraz w gminie Godów (Gołkowice) zamieni się wkrótce w osiedle domów jednorodzinnych. A przy każdym takim domu pojawi się prawie wściekły pies, czego miałam okazję doświadczyć niedawno.

gaba33
gaba33   0   ·  14 grudnia 2013

O kurcze, Agnieszko... to poważna sprawa. Czyżby napadł Cię jakiś oszalały piesior? Napisz proszę, będziemy się wystrzegać...

Stukrotka
Stukrotka   0   ·  15 grudnia 2013

Chyba już wiesz o co chodzi z moich zdjęć. Naprawdę miałam duszę na ramieniu. Ten dom z tym psem leży na mojej trasie spacerowej, chyba byłej trasie. A te tereny ze zdjęcia, to zaraz po lewej stronie tego domu.

Orzech włoski o zachodzie

gaba33
gaba33   0   ·  14 grudnia 2013

Cudowny zachód... Miałam kilka lat orzecha na działce , ale ten pieron nigdy nie wydał owoców. Mało tego , nigdy nawet nie zakwitł;-((( hahaha...

Stukrotka
Stukrotka   0   ·  15 grudnia 2013

To dziwne, nie spotkałam jeszcze orzecha nie owocującego. Ale czasem się czeka kilkanaście lat, może on nie zdążył za Twojej kadencji?

Moje ulubione czeskie kominy

Czerwone niebo - podobno święty Mikołaj pierniki piecze.

gaba33
gaba33   0   ·  14 grudnia 2013

Kominy, kominami.... ale widoki piękne nam pokazujesz, Stukrotko!!! Pozdrawiam prawie-świątecznie!!!

Stukrotka
Stukrotka   0   ·  15 grudnia 2013

To czerwone niebo poprzedziło te silne wiatry. Nie wiem, czy to miało coś ze sobą wspólnego.

nitka10
nitka10   0   ·  27 grudnia 2013

Ale piękne zdjęcie.Chyba te kolory z wiatrem powiązane.Najpierw wkurzone niebo , rozpalone do czerwoności, a późneiej wypuszcza to powietrze z siebie no i duje...Nie mogę się tutaj odnaleźć na tym nowym ED.Pozdrawiam poświątecznie.

Stukrotka opublikował(a) plik.

14 listopada 2013

E.dit
E.dit   0   ·  21 listopada 2013

Przepięknie kwitnie 😃

Stukrotka
Stukrotka   0   ·  21 listopada 2013

Gdy na dworze szaro, ten kwiatek bardzo cieszy.

nie wiem za co mi się tak wspaniale odwdzięcza, bo nie wymaga ode mnie prawie nic

E.dit
E.dit   0   ·  21 listopada 2013

Czy to słynny "Grudniówek " ?

Stukrotka
Stukrotka   0   ·  21 listopada 2013

Ja raczej znam nazwę grudnik, ale to dziwny grudnik, bo co roku kwitnie w listopadzie.

lustro
lustro   0   ·  8 lipca 2014

-

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby zobaczyć więcej treści związanych z Stukrotka