INPROEL

3

Zdjęcie użytkownika

15
0
0

Przedsiębiorstwo Usługowe i Handlowe INPROEL

  • ul. Kremerowska 12/3
  • 31-130 Kraków
  • 124234053

Udostępnij

5

Osoby i firmy

Przedsiębiorstwo Usługowe i Handlowe INPROEL jest firmą z ponad 20-letnią tradycją. Poza wykonawstwem instalacji elektrycznych, specjalizujemy się w tematyce ogrzewania elektrycznego i klimatyzacji. Posiadamy autoryzację renomowanych producentów urządzeń grzewczych i klimatyzacyjnych: AEG, STIEBEL ELTRON, ATLANTIC, THERMOVAL, LG, MITSUBISHI i innych.Stawiamy na solidność i rzetelność w prowadzeniu działalności gospodarczej. Na wykonane usługi udzielamy gwarancji nawet na okres 10 lat.

Ostatnia aktywność

Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia użytkownikowi INPROEL Zaloguj się lub Zarejestruj

(Przedsiębiorstwo Usługowe i Handlowe INPROEL)

11 sierpnia 2014

Instalacje do grzejników bezpośrednich

 Instalacje do grzejników bezpośrednich

Grzejniki bezpośrednie, to relatywnie najprostsze w sposobie zasilania grzejniki elektryczne. Są to z zasady grzejniki 1-fazowe, dla których powinno się przygotowywać osobne obwody elektryczne, wykonywane przewodami trzyżyłowymi. Obwody takie powinny posiadać indywidualne zabezpieczenia w rozdzielni.

 

więcej »

0

(Przedsiębiorstwo Usługowe i Handlowe INPROEL)

8 sierpnia 2014

Instalacje do pieców akumulacyjnych

Instalacje do pieców akumulacyjnych

 

Piece akumulacyjne a zwłaszcza piece akumulacyjne z dynamicznym rozładowaniem, to chyba najbardziej wymagające elektryczne urządzenia grzewcze. Inwestycja jest jednak opłacalna, gdyż dynamiczne piece akumulacyjne zapewniają możliwie najniższe koszty ogrzewania.

 

Do zasilania najprostszych, statycznych pieców akumulacyjnych, wymagane jest przygotowanie 1-fazowej instalacji zasilającej. Ze względu na moc pieców i relatywnie długie okresy poboru energii, zalecane jest przygotowanie instalacji przewodem       3x2,5 mm2. Przewód taki powinien być indywidualnie zabezpieczony w rozdzielni oraz podłączony poprzez zegar sterujący. Zegar taki umożliwi ograniczenie czasu ładowania pieców do dostępności tańszej energii w ramach tzw. taryfy nocnej lub pozaszczytowej. Statyczne piece akumulacyjne nie oferują możliwości sterowania i – w związku z tym – nie wymagają układania żadnych dodatkowych przewodów.

 

Zasadniczo inaczej wygląda sytuacja z przygotowanie instalacji do dynamicznych pieców akumulacyjnych. Trzeba tu rozróżnić instalacje do zasilania grzałek w piecach, do zasilania elektroniki i wentylatorów oraz do sterowania.

0

(Przedsiębiorstwo Usługowe i Handlowe INPROEL)

7 sierpnia 2014

Instalacje do ogrzewania podłogowego

Instalacje do ogrzewania podłogowego

 

W podstawowym zakresie wymagane jest przygotowanie osobnego obwodu zasilnia 1-fazowego, dostosowanego przekrojem kabla do mocy planowanego ogrzewania podłogowego. Zasilanie to doprowadzone będzie do pogłębianej puszki instalacyjnej, zlokalizowanej w pobliżu miejsca docelowego ułożenia maty lub przewodu grzewczego. Puszka powinna być umieszczona na wysokości około 120 cm od podłogi, w miejscu przyszłego montażu regulatora temperatury podłogi. 

 

Z takiej puszki należy wyprowadzić do podłogi:

 - peszel instalacyjny fi16 mm – do wprowadzenia przewodów zasilających maty lub kabla grzewczego,

 - specjalną rurkę do umieszczenia w niej przewodu z podłogowym czujnikiem temperatury. Rurka taka zakończona jest aluminiową końcówką, która przewodzi ciepło i ułatwia pomiar temperatury podłogi. Należy pamiętać aby docelowo końcówka ta znalazła się w połowie odległości między dwoma, kolejnymi zwojami przewodów grzewczych.

 

więcej »

0

(Przedsiębiorstwo Usługowe i Handlowe INPROEL)

6 sierpnia 2014

INSTALACJE KLIMATYZACYJNE

INSTALACJE KLIMATYZACYJNE 

   Klimatyzatory przestały już kojarzyć się z luksusem, na który mogą pozwolić sobie wyłącznie najbogatsi. Urządzenia klimatyzacyjne są coraz częściej montowane w prywatnych domach i mieszkaniach. Stały się również standardowym wyposażeniem lokali użytkowych, biur i sklepów. Najprostsze, nie oferujące dużych możliwości klimatyzatory można kupić nawet poniżej tysiąca złotych. Trzeba jednak pamiętać, że poza tzw. klimatyzatorami przenośnymi, do podłączenia wszystkich pozostałych urządzeń klimatyzacyjnych niezbędna jest odpowiednia instalacja chłodnicza, łącząca wewnętrzne i zewnętrzne jednostki klimatyzacyjne. Ponadto zadbać trzeba o zasilanie elektryczne klimatyzatora oraz o odprowadzenie skroplin z jednostki wewnętrznej.

 

   Instalacja chłodnicza, to miedziane rurki w odpowiedniej izolacji termicznej, którymi przepływa czynnik chłodniczy, zapewniający efekt chłodzenia lub ogrzewania. W zależności od wydajności chłodniczej/grzewczej oraz od typu klimatyzatora, rurki te musza mieć odpowiednią, dostosowaną do wybranego urządzenia średnicę. W zestawie dwóch rurek, jedna jest grubsza, druga cieńsza. Układanie takiej instalacji „na zapas”, na etapie budowy lub remontu obiektu, powinno być zatem poprzedzone doborem odpowiedniej mocy oraz wyborem konkretnego modelu urządzenia klimatyzacyjnego. Inaczej może się okazać, że instalacja nie pasuje do wymaganego dla danego pomieszczenia klimatyzatora! Sposób i miejsce przygotowania instalacji nie są również obojętne z punktu widzenia możliwości montażu obu jednostek klimatyzatora. Trudno jest np. uzyskać zgodę na montaż jednostki zewnętrznej na zabytkowej elewacji budynku. Warto też przemyśleć, czy sens ma zamontowanie takiej jednostki w miejscu, gdzie nie będzie w przyszłości dostępu dla celów konserwacyjnych. W wypadku jednostek wewnętrznych klimatyzatorów, jednym z najważniejszych wskaźników ich lokalizacji, jest z kolei konieczność odprowadzenia gromadzącej się w nich skroplonej pary wodnej z pomieszczenia. Inaczej, bardziej skomplikowanie przedstawia się problem wykonania instalacji do systemów klimatyzacyjnych, gdzie wspólna jednostka zewnętrzna jest pośrednio (przez tzw. dystrybutor) lub bezpośrednio połączona z kilkoma jednostkami wewnętrznymi.

 

więcej »

0

(Przedsiębiorstwo Usługowe i Handlowe INPROEL)

31 lipca 2014

Montaż instalacji elektrycznych

Montaż instalacji elektrycznych

 

W nowych obiektach możecie Państwo powierzyć nam wykonanie wszystkich instalacji elektrycznych:

 -układanie przewodów podtynkowo i natynkowo (do wyboru zleceniodawcy oraz w zależności od technologii budowy obiektu i miejsca układania instalacji),

-montaż i wyposażenie rozdzielni elektrycznych,

-montaż puszek instalacyjnych i osprzętu elektrycznego (gniazda, wyłączniki),

-wykonanie instalacji do kuchenek elektrycznych i sprzętu AGD,

-wykonanie instalacji do ogrzewania elektrycznego, wentylacji i klimatyzacji,

-wykonanie instalacji do maszyn i urządzeń produkcyjnych,

-wykonanie instalacji domofonów, telefonów, alarmów, anten telewizyjnych, internetu.

 

Instalacje elektryczne to jeden z najważniejszych elementów każdego domu, mieszkania i lokalu użytkowego. Nikt dzisiaj nie wyobraża sobie możliwości funkcjonowania bez energii elektrycznej. Dlatego w sytuacji, kiedy planowana jest budowa domu mieszkalnego lub obiektu użytkowego, albo kompleksowy remont mieszkania, warsztatu lub lokalu handlowego, inwestor, projektant i wykonawca stają przed bardzo ważnym problemem.

 

Nowa instalacja elektryczna musi zostać wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami:

- Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r., „Prawo Budowlane” wraz z aktami wykonawczymi,

- Ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 r., „Prawo Energetyczne” wraz z aktami wykonawczymi,

- Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 17 września 1999 r., w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach instalacjach energetycznych,

- Ustawa z dnia 3 kwietnia 1993 r., o Badaniach i Certyfikacji,

- Polskie Normy

- oraz zgodnie z wytycznymi wydanymi przez Zakład Energetyczny, określonymi w dokumencie „Warunki przyłączenia”.

 

Poza tym nowa instalacja musi spełniać obecne i – w miarę możliwości – przyszłe wymagania użytkownika. Że wymagania te będą różna dla lokalu mieszkalnego i dla zakładu produkcyjnego, nikt nie będzie miał wątpliwości. Jednakże niewielu budujących dom mieszkalny zdaje sobie sprawę z konieczności rozróżnienia instalacji dla obiektu ogrzewanego z sieci miejskiej CO i dla obiektu, w którym planowane jest ogrzewanie elektryczne.

 

Wymagania – budynek mieszkalny

 Dawno już przestały nam wystarczać standardy w postaci „żarówka na środku sufitu i po dwa gniazdka w pomieszczeniu”. Instalacja elektryczna spełnia dzisiaj bardzo wiele zadań i wymaga zastosowania różnych, dostosowanych do konkretnej funkcji, kabli i przewodów elektrycznych. W ramach podstawowej instalacji elektrycznej, wymienić należy:

 -  instalacje oświetleniowe

-  instalacje gniazd wtykowych.

 

Do rzadziej stosowanych zaliczyć trzeba wydzielone instalacje, służące zasilaniu konkretnych odbiorników, takich jak:

 - kuchnie elektryczne,

- pojemnościowe i przepływowe ogrzewacze wody,

- elektryczne urządzenia grzewcze ( min.: piece akumulacyjne, ogrzewanie podłogowe, grzejniki łazienkowe itp.),

- urządzenia klimatyzacyjne,

- wszelkie napędy do rolet, bram wjazdowych i garażowych.

 

więcej »

0

(Przedsiębiorstwo Usługowe i Handlowe INPROEL)

30 lipca 2014

Instalacje do elektrycznych, przepływowych ogrzewaczy wody

Instalacje do elektrycznych, przepływowych ogrzewaczy wody

Przepływowe ogrzewacze wody dzielą się na urządzenia 1-fazowe, o mniejszej mocy i przeznaczeniu do jednego, niezbyt wymagającego punktu poboru ciepłej wody oraz na urządzenia 3-fazowe, o dużej mocy i przeznaczeniu do więcej, niż jednego punktu poboru wody (np. zaopatrzenia w wodę całej łazienki).

 

Zasilanie mniejszych, 1-fazowych przepływowych podgrzewaczy wody, powinno być obowiązkowo wykonane w postaci osobnego obwodu elektrycznego z indywidualnym zabezpieczeniem w rozdzielni. Przekrój przewodu powinien być dostosowany do mocy urządzenia i wymogów podłączenia określonych w instrukcji montażu i podłączenia urządzenia. Samo podłączenie podgrzewacza powinno być wykonane poprzez podłączenie w puszcze instalacyjne a nie do gniazda ( w wyłączeniem urządzeń najmniejszych mocy, które fabrycznie wyposażone są w przewody z wtyczkami).

 

więcej »

0

(Przedsiębiorstwo Usługowe i Handlowe INPROEL)

7 maja 2014

Dom jednorodzinny w Toruniu

0

  0   ·  13 maja 2014

Ile kosztuje u Państwa instalacja klimatyzacji i rekuperacji w domu jednorodzinnym?

  0   7 maja 2014

  0   7 maja 2014

  0   22 kwietnia 2014

  0   22 kwietnia 2014

(Przedsiębiorstwo Usługowe i Handlowe INPROEL)

22 kwietnia 2014

Przedsiębiorstwo Usługowe i Handlowe INPROEL jest firmą z ponad 20-letnią tradycją. Poza wykonawstwem instalacji elektrycznych, specjalizujemy się w tematyce ogrzewania elektrycznego i klimatyzacji. Posiadamy autoryzację renomowanych producentów urządzeń grzewczych i klimatyzacyjnych: AEG, STIEBEL ELTRON, ATLANTIC, THERMOVAL, LG, MITSUBISHI i innych.Stawiamy na solidność i rzetelność w prowadzeniu działalności gospodarczej. Na wykonane usługi udzielamy gwarancji nawet na okres 10 lat.

0