ozi23

8

Zdjęcie użytkownika

13
22
0

Buduję

Juliusz Nowy II

  • Stan surowy otwarty

Ostatnio poruszane tematy

Udostępnij

Ostatnia aktywność

Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia użytkownikowi ozi23 Zaloguj się lub Zarejestruj
Jaką wełnę układaliście na swoich poddaszach? I o jakiej łącznej grubości? Ja planowałem ułożyć Isovera uni mat 0.039 15+5cm ale po składach mówią mi że tego już raczej nikt nie układa i że wszyscy biorą te o przenikalnosciach 0.030 do 0.035 i to co najmniej 15+10 więc już zgłupiałem!🙁
7 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
malpa1976
malpa1976   0   ·  13 lipca 2019

bliżej 3 im mniejsze tym lepsze

agaton1915
agaton1915   0   ·  13 lipca 2019

U nas 2x15 super mata a na to folia delta reflex

egon534
egon534   0   ·  14 lipca 2019

18 + 10 ursa platinium 0,32

ozi23 zadał(a) pytanie.

8 grudnia 2018

Dekoracja kącika noworodka

Na ścianach przy których chcieli byśmy zaaranżować kącik dla naszego synka, który już nie długo przyjdzie na świat, mamy namalowane bardzo wyraziste pasy które chcieli byśmy tymczasowa zakryć nie niszcząc ściany. Czy ktoś z was ma może jakiś pomysł jak ukryć te pasy? Coś czytałem o ''tymczasowych tapetach'' ale nie mogę znaleźć ofert sprzedaży takich tapet i zasad ich montażu.
RafiKozioL
RafiKozioL   2   ·  17 stycznia 2019

A czemu chcecie zakryć? Niemowlakowi i tak będzie wszytko jedne co jest na ścianie 😃 dopóki brzuszek pełny będzie, a pielucha czysta, interesować je będzie tylko spanie.

Martka000 i olciamanolcia podoba się to.

ozi23 zadał(a) pytanie.

12 marca 2018

Ogrzewanie podłogowe w całym domu?

Czy ktoś z was ma takie w swoim domu? Jakie są wasze opinie na ten temat? Jakie są plusy i minusy? Jest spor takich pytań na różnych forach ale większość z przed kilku lat dlatego chciał bym odświeżyć nieco temat.
12 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
kuga2
kuga2   1   ·  13 marca 2018

Zgadza się. Głownie dotyczy to nagłych zmian temperatury. Gdy nagle zrobi się zimno to potrzeba trochę czasu aby system nagrzał dom do zadanej temperatury, Gdy natomiast temperatura na zewnątrz znacznie się podniesie, to nagrzana podłoga dłużej oddaje ciepło i trzeba się wspomagać otwieraniem okien.

Minka4 podoba się to.

domin&jolka
domin&jolka   0   ·  14 marca 2018

My mamy ogrzewanie podłogowe wszędzie prócz pokoi (góra,dół ))Jesteśmy bardzo zadowoleni. Nasi znajomi ,również zdecydowali się ną po wizytach u Nas. Niedowierzali, że tak przyjemnie ciepło może dawać podłogówka 🤗😊😋

ozi23
ozi23   0   ·  14 marca 2018

Bardzo dziękuję za liczne odpowiedzi!;-) I dołożę kolejne pytanie... Czy macie na tej podłogówce panele?? A jeśli tak to czy nie odczucie ciepła nie jest ograniczone a same panele nie wypaczają się pod wpływem temperatury?

Wiosną zbieram się do wykańczania mojego Juliusza w związku z czym mam ogromną prośbę do osób które mają ten etap już za sobą... A mianowicie czy ktoś z was w prywatnej wiadomości, mógł by podać mi jakiś orientacyjny koszt wykonania wszystkich instalacji, wylewek, docieplenia, tynków itp itd?? Policzyłem sobie ile mogło by mnie to wszystko kosztować ale jak wiadomo teoria ma się nijak do praktyki, dlatego chciał bym te moje wyliczenia skonfrontować z realnymi kosztami tak bo coś mnie później nie zaskoczyło.
kumien
kumien   0   ·  23 marca 2017

14 tyś robocizna ocieplenie, balkony, osadzenie parapetów i ocieplenie garażu od wewnątrz.

sgl
sgl   0   ·  29 maja 2017

Elektryka 8400zł materiał z robocizną

Wiosną zbieram się do wykańczania mojego Juliusza w związku z czym mam ogromną prośbę do osób które mają ten etap już za sobą... A mianowicie czy ktoś z was w prywatnej wiadomości, mógł by podać mi jakiś orientacyjny koszt wykonania wszystkich instalacji, wylewek, docieplenia, tynków itp itd?? Policzyłem sobie ile mogło by mnie to wszystko kosztować ale jak wiadomo teoria ma się nijak do praktyki, dlatego chciał bym te mnie wyliczenia skonfrontować z realnymi kosztami tak bo coś mnie później nie zaskoczyło.
extradomski
extradomski   0   ·  10 stycznia 2017

Witam serdecznie. Oto profil Twojego projektu w budowie: https://www.extradom.pl/w-budowie-projekt-domu-juliusz-WRP1348. Zadaj swoje pytanie w tym miejscu, a dotrze do wszystkich Inwestorów projektu Juliusz WRP1348. Pozdrawiam!

meszka26 do: ozi23: opublikował(a) plik.

16 czerwca 2016

1

meszka26 podoba się to.

4 komentarze
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
edziawika
edziawika   0   ·  16 czerwca 2016

kolejne budowy Juliuszka ida cała para 😃 super jakies zmiany w projekcie ?

meszka26
meszka26   0   ·  17 czerwca 2016

Tylko dodalem 2 okan po obu stronach wykuszu zeby bylo w miare bardziej kontrastowo odnosnie reszy budynku. Poza tym niepodobala mi sie ta gola sciana

meszka26
meszka26   0   ·  17 czerwca 2016

Na pozostalych zdieciach zobaczysz efekt 😃 mam nadzieje ze ci sie spodoba

Więźba

Witam

Czy masz zdjęcia z etapu więźby dachowej, z tego co widzę to masz płatew interesuje mnie czy masz słupy drewniane.

ozi23
ozi23   0   ·  17 marca 2016

Tak mam cztery drewniane słupy wbudowane w ściany

junior5
junior5   0   ·  17 marca 2016

mile widziane więcej zdjęć;-)

ozi23 zadał(a) pytanie.

8 kwietnia 2015

Jakie elementy powinna zawierać bezpieczna i bezawaryjna instalacja elektryczna?

Instalacja elektryczna i pytanie "co chciał by Pan mieć?

Jestem na etapie wyboru elektryka który miał by wykonać instalację elektryczną w moim domu. Często spotykam się z pytaniami "co by chciał Pan mieć w tej instalacji?" I tu pojawia się moje pytanie... Co ja właściwie mogę chcieć? Jakie elementy powinna zawierać bezpieczna i bezawaryjna instalacja elektryczna?

5 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
dzidzia_waw
dzidzia_waw   0   ·  9 kwietnia 2015

My robimy dwie rozdzielnie jedną w kotłowi obsługiwać będzie to co kotłownia + dwór. W domu rozdzielnia,która obsługiwać będzie cały dom. Tak doradził brat elektryk :)Dodatkowo w rozdzielni robimy sieć internetową WIFI zawsze modem i kable do niego wnerwiały mnie podczas sprzątania...Pamiętaj o wyłącznikach krzyżowych czy jakoś tak 😃 Dodaj zawsze zapas gniazdek i zrób ich w pokojach na dwóch ścianach. Nigdy nie wiadomo jak później będziesz chciała przemeblować pokój...

Kasia.Stiv
Kasia.Stiv   0   ·  9 kwietnia 2015

dodatkowo warto pamiętać o doprowadzeniu prądu do ganku, tarasu, jeśli chcecie mieć oświetlenie w w ogrodzie to kable pod ziemią, dzwonek do furtki, schody, strych

Dalina
Dalina   0   ·  9 kwietnia 2015

można też chcieć instalację alarmową

Jaki schemat wentylacji?

Wentylacja

Co myślicie o schemacie wentylacji w moim domu? W ścianach zostały poprowadzone plastikowe rury fi100 (kanalizacyjne) zaczynam się jednak obawiać czy nie będą w nich powstawały skropliny wypływające później przez kratkę wentylacyjną:( To raz a dwa że jeśli wyprowadzę te rury pionowo na dach to biorąc pod uwagę jego ukształtowanie kominki wyszły by znacznie poniżej szczytu co pewnie powodowały by słaby ciąg:( Jak rozplanować wentylację tak by nie było z nią w przyszłości problemów? Podzielcie się swoimi pomysłami i rozwiązaniami jakie zastosowaliście w swoich domach.

4 komentarze
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
sgl
sgl   0   ·  3 marca 2015

Witam ozi23 czy zrezygnowałeś z kominka w salonie,czy masz nowe foty z budowy.

ozi23
ozi23   0   ·  6 marca 2015

Tak zrezygnowałem z kominka a co do fotek to na razie nic nowego nie mam.

kawiok
kawiok   0   ·  15 listopada 2015

Zajebiscie kolo masz styl... naprawde super

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby zobaczyć więcej treści związanych z ozi23