OlaAleksandraM

4

Zdjęcie użytkownika

6
3
0

Buduję

Udostępnij

1

Tematy
Osoby i firmy

Ostatnia aktywność

Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia użytkownikowi OlaAleksandraM Zaloguj się lub Zarejestruj

20 września 2010

powrót do relacji z budowy

Witajcie.

Miałam pisać regularnie tego bloga, ale niestety praca, codzienne domowe obowiązki i opieka nad maleństwem (obecnie 15 miesięcznym) znacznie mi to utrudniły.

Dom oczywiście wybudowany.

Murowanie zakończono w czerwcu (-trwało 2 m-ce), następnie więźba dachowa i pokrycie. Zmieniliśmy go nieco w stosunku do oryginalnego projektu -podnieśliśmy ściankę kolankową o dwa pustaki aby poprzez to uzyskać większą powierzchnię urzytkową, odeskowaliśmy cały dach i opapowaliśmy go pokrywając w całości dachówką zamiast blachodachówką.

Została wykonana instalacja wod.-kan., instalacja centralnego odkurzacza, elektryka oraz rozprowadzone po całym domu mega "srebrne" rury od rekuperacji.

Obeznie panowie kończą kłaść tynki wewnętrzne, w następnym tygodniu (końcówka września) wchodzi jeszcze podłogówka i zalewamy szlichty.

Na 15 października mamy umówioną ekipę wykończeniową -w umowie gładzie, panele, płytki, glazura, terakota, tarasy, malowanie wewnętrzne -mają skończyć do końca stycznia/ początku lutego, później jest już umówiony pan od mebli do stałej zabudowy (czyli kuchnia, szafy na dole, zabudowa łazienkowa oraz nasza garderoba) i..... planowana przeprowadzka MAJ 2011 😃 Pożyjemy zobaczymy 😃

0

30 kwietnia 2010

Prace ruszyły z kopyta 😃

Noooooo, w końcu widać jak dom rośnie 😃

W poprzednim roku kalendarzowym udało się zrobić fundament a teraz od 12 kwietnia rośnie reszta 😃

Mamy już wymurowany cały garaż i parter , a także zalany strop nad garażem i schody do półpiętra . Jak tak dalej brygada będzie zwinnie się "poruszać" (-tfu tfu -oby nie zapeszyć), to domek wraz z pokryciem dachowym stanie do połowy czerca 😃

Później już mamy zaplanowane prace instalacyjne w domu (centralny odkurzacz, rekuperację, elektrykę i wod-kan) a na koniec września wchodzi nam ekipa na wykończeniówkę (podłogi, ściany, glazury, sufity podwieszane, schody i cała reszta). Harmonogram dopięty -oby nie było poślizgów ;)

No i.... przyałaby się wygrana w LOTTO..... (wczoraj facet z Elbląga jako jedyny trafił "6" -dostanie ponad 24,5 mln zł !!!!!!! O rany....)

0

  0   ·  30 kwietnia 2010

Witaj Oluś:)teraz tylko musisz zmienić opis profilu!!:)))Bardzo się cieszę ,że domek rośnie:)czekam na fotki;)

  0   ·  1 maja 2010

Dzięki Agusiu za wskazówki 😃 Narazie rzadko jeszcze tu bywam -w nawale wszystki obowiązków najzwyczajniej się nie wyrabiam. Ale postaram się niebawem wrzucić coś własnego do galerii 😃 Całuję Ola

23 marca 2010

Inspekcja po zimie

Jutro jedziemy na działeczkę. Zobaczymy, czy zniknął w końcu ten przeklęty pozimowy "pseudopuch"...

Jeśli tak -zasypujemy nasz niewykończony fundament i w następnym tygodniu startujemy z murami 😃

Dziś dzwoniłam do Majstra ekipy -śmiałam się z niego że chyba za niewybudowanie domu w terminie określonym w umowie będą mi musieli dopłacać ;) Termin mija 31.03.2010 ale oczywustym jest fakt stworzenia aneksu do umowy -tu akurat nie ich wina jeśli chodzi o niedotrzymanie terminu. Czy długa zima zrekompensuje się piękną wiosną, letem i jesienią? OBY 😃

Pełna optymizmu myślę jeszcze : wprowadzimy się w grudniu jak dobrze pójdzie 😃

0

do: :

4 marca 2010

Agusiu, zazdroszczę Ci, że widać już piękny Twój domek 😃 Życzę szybciutkiego wykończenia i letniego grillowania już obok własnej "twierdzy" ;)

0

4 marca 2010

Agusiu, dziękuję 😃 Wiktoria za chwilkę kończy 9 m-cy -mieliśmy nadzieję że na jej pierwsze świadome Boże Narodzenie się wprowadzimy, ale niestety realnych na to szans nie ma :/

0

do: :

23 lutego 2010

Bardzo interesujący projekt Państwo wybrali.... trzymam kciuki za budowę ... pozdrawiam

0

  0   5 stycznia 2010

do: :

2 grudnia 2009

Cześć 😃

Widzę, że wśród ulubionych zdjęć zamieściłaś fotkę kuchni wykonaną w ciemnych kolorach. Osoboście odradzam -mam tego typu zabudowę w mieszkaniu (robiona 2 lata temu) i już patrzeć na nią nie mogę. Ciemny kolor sprawia wrażenie ciężkości zabudowy a poza tym w kuchni jednak szybko wszystko się brudzi a do nawet lekko tłustych frontów przykleja się najdrobniejszy kurz co widać gołym okiem (zaznaczam że sprzątam swą kuchnię dosłownie z myciem wszystkich szafek czasem nawet 2 razy w tygodniu) ;)

0