NOEL

208

Zdjęcie użytkownika

28
9
8

Udostępnij

19

Tematy
Osoby i firmy
Extra projekty

Kim jesteśmy ? Jesteśmy Polską firmą specjalizującą się w produkcji zbiorników buforowych z miedzianą wężownica do ciepłej wody użytkowej . Co to są za urządzenia ? Są to zbiorniki akumulujące ciepło z: - kolektorów słonecznych, - kominków z płaszczem wodnym, - kotłów na paliwa stałe, - pomp ciepła. Posiadające wężownicę miedzianą do produkcji ciepłej wody użytkowej (technologia przepływowego ogrzewania wody). To „serce” kotłowni ze względu na możliwości podłączenie kilku źródeł ciepła do jednego zbiornika, jak i połączenia do kilku instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody jednocześnie. Dlaczego stosujemy wężownice miedziane ? Uzyskana woda z wymiennika miedzianego jest czysta i zdrowa, o wysokiej jakości. Zapobiega powstawaniu bakterii Legionella. Użycie miedzi to brak korozji i dobry przewodnik ciepła. Dlaczego stosujemy technologie przepływowego ogrzewania wody bieżącej? - krótki czas nagrzania ciepłej wody użytkowej, - brak przerw na nagrzanie

Ostatnia aktywność

Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia użytkownikowi NOEL Zaloguj się lub Zarejestruj

24 stycznia 2014

Po co zbiornik zbiornik akumulacyjny do kominka ?

Aby uniknąć tzw. pozornych oszczędności.

Brak zbiornika akumulacyjnego do tego odpowiedniej armatury oraz nie zastosowanie odpowiednich systemów połączeń chociażby Systemu Bezpiecznej Grawitacji przy urządzeniach na paliwo stałe prowadzi do wielu zagrożeń.

 

Jednym z często spotykanych zagrożeń to brak prądu, lub awaria pompy obiegowej, która jest nieprzewidywalna a zarazem bardzo niebezpieczna kiedy  kominek mamy podłączony starym sposobem. W tej sytuacji dochodzi do zagotowania się wody oraz przegrzania urządzenia, co gorsza może dojść do rozerwania instalacji co powoduje zalanie domu i dodatkowe szkody.

 

 

Zbiornik akumulacyjny czyli potocznie mówiąc bufor w połączeniu z  kominkiem z płaszczem wodnym spełnia bardzo ważne funkcje.

Jest akumulatorem ciepła, gromadzi nadwyżkę energii cieplnej,do dalszej dystrybucji,do odbiorników ciepła ( ogrzewanie podłogowe, ogrzewanie ścienne, grzejniki) kiedy źródło ciepła nie pracuje  oraz przy odpowiednio dobranej pojemności do mocy  kominka pozwala na prawidłową jego pracę.

 

A co to znaczy prawidłową pracę?

Kominek z płaszczem wodnym dopiero przy stałej temperaturze pracy 70/80 osiąga swoją:

- nominalna moc

- maksymalna sprawność

- długą żywotność

Dzięki takiej pracy osiągamy jak najlepsze parametry spalania drewna.

 

Podsumowując:  posiadamy bezpieczną i ekonomiczną eksploatację sytemu grzewczego z naszym kominkiem, sprawdzoną przez naszą firmę nie tylko w teorii.

0

10 stycznia 2014

Zacznij od projektu

Jeśli chcemy mieć komfort użytkowania i niskie koszty eksploatacji domu nisko energetycznego, przemyślmy koszt budowy od A-Z .

Tego typu dom wymaga od nas indywidualnego podejścia od samego początku; czyli podstawa to stworzenie indywidualnego projektu, biorącego pod uwagę lokalizacje i obliczenia energetyczne dla danej lokalizacji i zapotrzebowań użytkownika.

Nie jest to projekt uniwersalny, który można wykorzystać w innej lokalizacji i przy zastosowaniu innych materiałów budowlanych i instalacyjnych.

Utworzenie  projektu  wymaga stałego kontaktu projektantów architektury i instalacji sanitarnych oraz osób odpowiedzialnych za efektywność energetyczną.

0

17 września 2013

Poradnik : Jak budować?

Polecam poradnik napisany przez inwestora Jak budować?, gdzie opisany jest każdy krok jego działań, wybory, czym się kierował przy wyborze danych produktów i usług.

www.jak-budowac-eko.pl 

0

7 sierpnia 2013

Dopłaty do kolektorów na następne lata ....

Dla tych co przymierzają się do zakupu i instalacji kolektorów , weszły zmiany w zakresie rozliczania dopłaty , wysokość kredytu nie jest już liczona od całkowitej powierzchni kolektora, ale od jego powierzchni czynnej, rzeczywiście pracującej, stawka się nie zmieniła.

Zmianie uległo podejście do efektywności grzewczej, to iż kolektory słoneczne nie tylko grzeją nam ciepłą wodę ale również energię słoneczną możemy wykorzystać do wspomagania ogrzewania centralnego ( podłogówka , kaloryfery),

co w tym przypadku, trzeba brać pod uwagę , iż opierając się na zakupie typowego zestawu solarnego z zasobnikiem nie uzyskamy tej efektywności wykorzystania energii słonecznej.

poniżej podaję link dla zainteresowanych:

http://www.nfosigw.gov.pl/srodki-krajowe/doplaty-do-kredytow/doplaty-do-kredytow-na-kolektory-sloneczne/aktualnosci/art,11,doplata-do-powierzchni-apertury-kolektora.html 

0

12 czerwca 2013

Zmiany na rynku techniki grzewczej po 2015 roku

Może to jeszcze odległy termin 2015 rok, ale dla tych, którzy rozpoczynają budowę swojego domu, warte uwagi.Na  urządzenia grzewcze zostaną wprowadzone etykiety energetyczne. Użytkownik będzie miał świadomość ( na podstawie danej klasy) o efektywności danego urządzenia.Większe znaczenie uzyskają urządzenia korzystające z odnawialnych źródeł ciepła , a urządzenia nisko efektywne zostaną wycofane ze sprzedaży.

0

7 czerwca 2013

O czym pamiętać ?

Mamy już projekt wymarzonego domu. A czy w nim jest miejsce na zwykłą kotłownię?

 

To miejsce - to  "serce domu", dające nam użytkownikom ogrzewanie  i ciepłą wodę.

 

Za ciepło i bieżącą wodę będziemy ponosić stale  koszty większe lub mniejsze, w zależności jaki

 

wybierzemy rodzaj ogrzewania, już na etapie wstępnym.

 

Wybór ogrzewania to nie tylko  decyzja zakupu samego produktu,

 

ale to całkowity koszt cyklu życia produktu, instalacji grzewczych, kosztu opału, efektywności,

 

zastosowanych technologii.

 

Zakup urządzeń grzewczych to inwestycja na długie lata.

 

To codzienne  jest ciepło lub zimno w domu. To wasz  późniejszy spokój, nie tylko finansowy.

 

Przy wyborze ogrzewania pamiętajcie: o swoich zapotrzebowaniach na  ciepło,

 

ilości bieżącej wody,

 

na gwarancję urządzeń,

 

na ich efektywność,

 

parametry techniczne,

 

możliwości przyłączeniowe,

 

kto będzie obsługiwał dane urządzenie?,

 

co z ogrzewaniem jak wyjedziemy?

 

Życzę praktycznych przemyśleń i decyzji.

0

  0   5 czerwca 2013

  0   30 kwietnia 2013

  0   29 kwietnia 2013

  1   26 kwietnia 2013

  1   24 kwietnia 2013

16 kwietnia 2013

"Święty spokój"

Budowa własnego domu,  nasze marzenie, nasza swoboda.

Cieszymy się, że będziemy mieli swój własny kąt, taki wymarzony, jaki nosimy w sercu, z dużą łazienką, dużą kuchnią, kominkiem w salonie itp....

A po czasie okazuje się, że bark nam cierpliwości, jesteśmy zmęczeni oglądaniem po raz setny kominków, zastanawianiem się nad ogrzewaniem, na gaz czy drewno ?

Przychodzi taki czas , że nam wszystko jedno, informację nas przytłaczają , nie wiemy co wybrać, chcemy mieć po prostu  "Święty spokój", żeby już było wybrane, zrobione i koniec.

 

A my ... widzimy się na leżaczku, spokój , cisza, już nie musimy decydować , pilnować fachowca.

Zasłużyliśmy na spokój!

 

Niestety, jeszcze nie teraz,  w głowie mętlik!

 

co wybrać ?, co zainstalować ?  to co ma sąsiad?  to co reklamują?

czym ogrzewać ? gaz? solary ? kominek? pompa ciepła? ile to mnie będzie kosztowało ? teraz, później ,drogo czy nie?  posłuchać fachowca?....

 

A jakie Ty masz wątpliwości ? Jaki masz przepis na spokój w kotłowni?

 

Odetchnij i podziel się z nami.

 

Joanna

0

  0   11 kwietnia 2013

  0   5 kwietnia 2013

14 marca 2013

Wasza kotłownia

Czy maja Państwo wątpliwości co do dobrego działania instalacji grzewczych z waszym źródłem ciepła?

Zapraszam do dyskusji oraz dodawania zdjęć.

0

  0   14 marca 2013

  1   1 marca 2013

  0   26 lutego 2013

14 lutego 2013

Kotłownia za mała ?

Mała kotłownia -

jest miejsce w garażu

1

podoba się to.

  0   ·  9 lipca 2013

Jaki duży macie zasobnik na ciepłą wodę i jakiego jest producenta..?

  0   ·  10 lipca 2013

Nie jest to typowy zasobnik na ciepła wodę, jaki jest ogólnie dostępny na rynku. Jest to zbiornik firmy Noel z Wrocławia, z dwoma wężownicami miedzianymi, pojemność 700 litrów, rozmiar 800x 2000. W zbiorniku jest woda kotłowa, nie odkłada się kamień. Co dla żywotności zbiornika jest ważne. W górnej części zbiornika jest miedziana wężownica z zastosowaną technologią przepływowego ogrzewania ciepłej wody. Technologia ta i miedź gwarantują świeżą wodę, bez rozwoju bakterii Legionelli, bez starzenia się wody. Daje to też przepływ bieżącej wody 24 l/min, wszyscy domownicy spokojnie się wykapią, bez czekania na dogrzanie. W zbiorniku mam tez grzałki elektryczne ( na plan B). Jest i 10 lat gwarancji. pozdrawiam Joanna

  0   14 lutego 2013

  0   14 lutego 2013

  2   7 lutego 2013

5 czerwca 2012

Bezpieczne ogrzewanie

Mimo wielu praktyk instalacyjnych borykamy się  z tematem: jak  bezpieczne i niezawodnie połączyć  układ otwarty z układem zamkniętym.

W dobie innowacyjnych rozwiązań to zadanie już nie stanowi  problemu.

Stosując zbiornik buforowy  z wężownicami można zrobić to niezawodnie i bezpiecznie.

Oto kilka przykładów poniżej:

Przykład1.

 

Schemat przedstawia połączenie kotła na paliwo stałe z buforem w układzie otwartym. Kocioł na paliwo stałe został podłączony tak, aby cała energia wyprodukowana trafiła w  pojemność zbiornika, kumulując ją. W ten sposób kocioł na paliwa stałe pracując na parametrach 70/80 stopni osiąga prawidłowe parametry pracy, nominalną moc, maksymalną sprawność i długą żywotność. Efektywna praca kotła to współpraca ze zbiornikiem,  gromadzącym  nadwyżki energii wyprodukowane przez kocioł  i  nie odebrane przez instalację c.o. czy c.w.u.

Dodatkowo mamy możliwość zabezpieczenia kotła przed jego przegrzaniem stosując System Bezpiecznej Grawitacji. Przy braku prądu lub awarii pompy system ten pozwala na bezpieczną pracę kotła, nawet przy wysokich temperaturach jego pracy. Kocioł pracuje bezpiecznie i jest pod kontrolą .

Pierwsza górna wężownica umieszczona w zbiorniku,  zastosowana została do przepływowego ogrzewania ciepłej wody użytkowej. Druga wężownica umieszczona w połowie zbiornika, pracuje jako wymiennik do podłączenia z piecem gazowym czy olejowym w układzie zamkniętym.

Dzięki takiemu rozwiązaniu przy użyciu jednego urządzenia, osiągniemy bezpieczne połączenie układu otwartego z zamkniętym a dodatkowo  mamy nie ograniczony dostęp do ciepłej wody, niezależnie od tego, które źródło pracuje.

 

Przykład 2

 

Inwestorzy chcąc połączyć kilka źródeł ciepła, sposób połączenia instalacji c.o. i c.w.u. zostawiają swojemu instalatorowi.

Ale jak połączyć kominek z płaszczem wodnym z piecem gazowym a na dodatek kolektory słoneczne? Sytuację komplikuje umiejscowienie kominka?

Jak to ma efektywnie współpracować?

 

Stosując rozwiązanie ze schematu powyżej widzimy , że nie taki diabeł straszny jak by się mogło wydawać.  

Podłączając kominek z płaszczem wodnym do wężownicy umieszczonej w dolnej części zbiornika, mamy możliwość podłączenia kominka w układzie otwartym.

Cała pojemność  zbiornika wraz z instalacją c.o. oraz piecem gazowy będzie pracować w układzie zamkniętym.  

Dodatkowo do środkowej wężownicy możemy podłączyć kolektory słoneczne, które będą pracować do zasilania c.w.u. oraz wspomagania instalacji c.o.

Górną wężownicę wykorzystujemy  do przypływowego podgrzewania ciepłej wody. Przy takim rozwiązaniu nasze źródła ciepła pracują efektywnie,  a my bezpiecznie je eksploatujemy.

Rozwiązanie to nie wymaga stosowania dodatkowych, skomplikowanych systemów sterowania, które nie zawsze należą do najtańszych i niezawodnych.

 

Podsumowując:

Jeden zbiornik z wężownicami łączy nam bezpiecznie kilka źródeł ciepła w systemie otwartym i zamkniętym. Gromadzi nadwyżki energii, dostarcza bieżącej wody.

 

więcej »

0

  0   ·  25 czerwca 2012

podobne ale nie tak samo działa kominek , który pracuje bez zbiornika akumulacyjnego to prawdziwa bomba

  0   5 czerwca 2012

  0   5 czerwca 2012

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby zobaczyć więcej treści związanych z NOEL