mdiTEC Intel_Dom

3

Zdjęcie użytkownika

6
12
3

Udostępnij

4

Tematy
Osoby i firmy

Ostatnia aktywność

Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia użytkownikowi mdiTEC Intel_Dom Zaloguj się lub Zarejestruj

10 maja 2009

Trochę techniki.

Aby system mógł funkcjonować i był w pełni "rozszerzalny" o kolejne funkcje, należy pomyśleć o nim przed etapem wykonania instalacji elektrycznej (lub zaraz po),a przed tynkowaniem. Nasza firma również zajmuje się instalatorstwem elektrycznym, więc kompleksowo zadbamy o to aby o niczym nie zapomnieli Państwo podczas wykonywania instalacji elektrycznej. Położone w tym czasie przewody otworzą nam drogę do domowej automatyki.

Istnieje również możliwość zautomatyzowania domu gdy instalacja jest już zatynkowana, lecz wiąże się to z wyższymi kosztami, gdyż zamiast przewodów wykorzystujemy fale radiowe.

0

  0   ·  10 maja 2009

Aby system mógł funkcjonować i był w pełni "rozszerzalny" o kolejne funkcje, należy pomyśleć o nim przed etapem wykonania instalacji elektrycznej (lub zaraz po),a przed tynkowaniem. Nasza firma również zajmuje się instalatorstwem elektrycznym, więc kompleksowo zadbamy o to aby o niczym nie zapomnieli Państwo podczas wykonywania instalacji elektrycznej. Położone w tym czasie przewody otworzą nam drogę do domowej automatyki. Istnieje również możliwość zautomatyzowania domu gdy instalacja jest już zatynkowana, lecz wiąże się to z wyższymi kosztami, gdyż zamiast przewodów wykorzystujemy fale radiowe.

10 maja 2009

Najczęściej zadawane pytanie: "Ile to kosztuje" 😃

Jednoznacznie trudno odpowiedzieć na takie pytanie.

Cena zależy od stopnia skomplikowania instalacji elektrycznej w domu, od tego jak duzy ma być zakres automatyki. Ile paneli dotykowych klient chce miec zainstalowanych w systemie i wreszcie co ma być objęte automatyką.

Obowiązuje zasada im więcej tym jest taniej i nie jest to marketing, lecz wynik architektury systemu który stworzyliśmy.

 

A teraz troszeczkę liczb:

 

Za system bazowy otwierający drogę do automatyki budynku sterujący np. 12 roletami okiennymi w domu z poziomu panelu HOMER, pilota radiowego i dowolnego komputera PC, oraz wykonaniem okablowania sterującego trzeba zapłacic ok. 10 tyś zł.

Śmiało można stwierdzić że nasz system zaczyna się od kwoty 10 000 zł. (nie jest to oferta handlowa lecz dyskusja)

 

0

19 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
  0   ·  10 maja 2009

Dobrze, że Pan się pojawił na forum, bo będę mogła liczyć na pomoc w strategicznym myśleniu o ulepszaniu swojego domu....................rozważę wszystkie swoje potrzeby i możliwości finansowe..........najważniejsze jest to, że poznałam termin prac, o którym nie miałam pojęcia...............Napisał Pan Dajanie o roletach podtynkowych, czy Pana firma je także montuje, czy tylko sterowniki do nich?, jaki jest ich koszt?, wymienia Pan różnego rodzaju czujniki antywłamaniowe do okien, jakie najczęściej są montowane i ile kosztują.......moje prośby są monotematyczne, ale koszt urządzeń jest dla większości z nas istotny....W odpowiednim czasie wyślę zapytanie ofertowe określając konkretne potrzeby .Dziękuję...dobranoc

  0   ·  10 maja 2009

W temacie rolet: Zarówno antywłamaniowe jak i najpopularniejsze na rynku rolety aluminiowe, są roletami zewnętrznymi. Termin "zewnętrzny" oznacza pozycję na zewnątrz okna/drzwi tarasowych/balkonowych, a nie miejsce montażu kaset z silnikami, które mogą być natynkowe, podtynkowe ale na nadprożu okna, lub w kasecie w specjalnym nadprożu do tego zaprojektowanym. Polecam strony internetowe producentów rolet, tam znaleźć można wszelkie informacje techniczne oraz nowinki techniczne. Dla naszego systemu nie ma znaczenia jaką roletą sterujemy, więc efekt symulacji i tym samym prewencji czy odstraszenia intruza może być realizowany przy pomocy każdego rodzaju rolet. Montujemy również rolety. Cena jest również zależna od bardzo wielu czynników, zakładając profil najbardziej popularny aluminiowy to do szacunków w stylu "mniej więcej" nalezy policzyć sobie ok. 1000 zł na jedno okno (czyli roletę z montażem i silnikiem elektrycznym), suma okien da nam średnią ile przyjdzie nam zapłacic za komplet rolet. Kwestia automatyki rolet to oddzielny temat, o którym już pisałem wcześniej. Czujniki do okien jak i ruchu, mieszczą się w szacunkowej cenie za system alarmowy o którym pisałem wcześniej. Pozdrwiam i również życzę dobranoc.

  0   ·  10 maja 2009

cytując dajanę100: "Brak orientacji w wykorzystaniu automatyki skazuje nas na wyobrażenie o czymś nieosiagalnym bo wydaje sie nam tak drogim przedsięwzięciem " -----Tak przystępny cenowo system automatyki domu/budynku jest możliwy tylko przy wykorzystaniu technologi opracowanej przez naszą firmę. Inne systemy automatyki wymagają trochę większych nakładów finansowych. Nasz system używa tradycyjnej instalacji elektrycznej.

  0   10 maja 2009

  0   10 maja 2009

  1   10 maja 2009

  2   10 maja 2009