marzenkaimariusz

11

Zdjęcie użytkownika

48
15
7

Buduję

  • Projekt indywidualny
  • Stan pod klucz

Udostępnij

gracjan;-))

Ostatnia aktywność

Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia użytkownikowi marzenkaimariusz Zaloguj się lub Zarejestruj

SSZ

Wpadam na chwilę co by co nieco odkopać nasz blog. Ostatnio dużo się u nas działo i nadal dzieje, na prowadzenie bloga naprawdę czasu jest nie wiele. Mianowicie mamy tak jak w tytule wspomniałam SSZ, okna mamy koloru- ciemny orzech, mąż upierał się na pospolity złoty dąb ale w końcu dał się przekonać i są w orzechu. W ubiegłą sobotę zrobiliśmy, a raczej panowie zrobili podłączenie do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, więc w domku wodę już mamy, chociaż nie lada problemów było z nią. W poniedziałek zaczynamy robić tynki wewnętrzne, oby tylko mrozy nas nie zaskoczyły. Mamy nadzieję, że uda nam się je zrobić, a po nich jeszcze całą hydraulikę w domu i to na ten rok byłoby chyba wszystko, z resztą zamierzamy ruszyć na wiosnę.

 

więcej »

SSO

W sierpniu osiągneliśmy SSO. W tej chwili mamy okna, instalacje elektryczną i robimy ogrodzenie od strony ulicy. A oto kilka zdjęć ze stanu SSO.

więcej »

Co do koloru styropianu to nie podpowiem, my statecznie daliśmy 10 cm białego w jedną stronę i 2 cm w drugą stronę by zlikwidować mostek termiczny. Jak na razie kiedy budynek jest zamknięty w lato mamy chłodzik, a zimą jest całkiem ciepło, a kiedy nagrzaliśmy "cygankiem" ciepło naprawdę trzymało.

Zastanawiamy się nad styropianem do ocieplena domu. Może ktoś, coś podpowie w tej kwesti. Czym np. różni się styropian grafitowy od białego? I czy lepiej jest dać styropian od razu 20 na ściany, czy może najpierw w pionie 10, a potem na to jeszcze raz w poziomie 10?

Mury wciąż idą do góry.

Tak jak w tytule, mury cały czas idą w górę. Na dzień dzisiejszy robimy zbrojenie na strop, może w piątek uda nam się go zalać, oby tylko pogoda dopisała.

więcej »

Mury pną się do góry....

Witamy po dłuższej przerwie.

6 maja zaczęliśmy budować nasz wymarzony domek. Cały czas zastanawialiśmy się z jakich materiałów mamy go postawić, dylemat był między ytongiem 36,5 a cegłą24, w końcu stanęło na porothermie24, mamy nadzieję, że nie będziemy żałować w pzryszłości. A oto kilka zdjęć z naszej budowy

więcej »

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby zobaczyć więcej treści związanych z marzenkaimariusz