marcinm6

1

Zdjęcie użytkownika

2
0
0

Buduję

Udostępnij

Ostatnia aktywność

Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia użytkownikowi marcinm6 Zaloguj się lub Zarejestruj

witam, nie chciałbym się wypowiadać na temat kosztów budowy granacika po pierwsze dlatego ,że ceny materiałów są znacząco różne a przedewszystkim dlatego ,że ja dużo zaoszczędziłem na robociźnie gdyż od fundamentów po dach cały czas brałem udział w budowie. pozdrawiam i zyczę powodzenia i wytrwałości

witam czy moze Pan napisac ile wyniosl Pana ten dom?

2

edytaw4 i wiki2002 podoba się to.

kasiulakp
kasiulakp   0   ·  14 czerwca 2011

też chciałam zrobić takie opaski wokół okien, ale to dopiero jak będzie wykańczać z zewnątrz, bo na razie w środku wiele brakuje

MATERIAŁY BUDOWLANE

Witam zastanawiam się z czego postawić swój granacik.Kurcze mam dylemat czy 25 + ocieplenie ,czy ytong a może 44.No  i oczywiście jaka firme wybrać?Co sądzicie o pustakach Leier czy można je porównywać do Porothermu??Jakie sa wasze doświadczenia i spostrzeżenia..

Z gory dziekuję

9 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
kadosh
kadosh   0   ·  6 grudnia 2009

max jest z gliny nie z dodatkami jak inne niemieckie wymysły z trocinami i piaskiem

marcinm6
marcinm6   0   ·  6 grudnia 2009

No tak a kramzyt to też glina.A trociny są po to żeby tworzyć w pustaku mikropory podczas wypalania tzw pustaki poryzowane...Zresztą jeżeli daje się styropian to myśle że wszystkie te materiały będą ok.

michal_d
michal_d   0   ·  6 grudnia 2009

Też chciałem postawić z maxa na 288 wyjdzie trochę więcej pustaków ale ściana będzie grubsza do tego 12 styropian.. Teraz mieszkam w bloku żelbeton ocieplono styropianem 12 i zimą wcale nie włączam kaloryferów i jest ciepło. Myślę ze dziurkowany pustak o grubości prawie 30 cm i styropian biorąc po uwagę nasze zimy powinny wystarczyć? Chyba że macie inne zdanie na ten temat ?