Nawet 20% rabatu na nowoczesne parterówki, tylko do 19.11   »Sprawdź«

jan55

3

Zdjęcie użytkownika

1
0
0

Udostępnij

Ostatnia aktywność

Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia użytkownikowi jan55 Zaloguj się lub Zarejestruj

Cześć. Ja też jestem z Częstochowy i bardzo podoba mi się "Dom przy słonecznej" ale cały czas jeszcze szukam.

Parterowy czy z użytkowym poddaszem?

Witam.

Jestem nowym użytkownikiem i dopiero szukam projektu (czekam na decyzję o warunkach zabudowy). Trudno mi się na coś zdecydować przy tej ilości projektów. Proszę o wypowiedź osoby, które mają już za sobą budowę, jaki dom wybrać parterowy bez użytkowego poddasza czy też z poddaszem? Chodzi o cenę. Parterowy - większa powierzchnia dachu - wiadomo wyższa cena, z użytkowym poddaszem - schody, inny strop. Proszę o podpowiedź.

jkstefan
jkstefan   0   ·  12 lutego 2012

Cześć. Trudno doradzić. Wszystko zależy od wielu czynników m.in. od wielkości posiadanej działki, upodobań, kosztów przyszłej eksploatacji itp. Ja wybudowałem dom z poddaszem użytkowym ( takie miałem warunki terenowe ) i nie żałuję. Poprzednio mieszkałem w bloku w mieszkaniu jednopozimowym. Całość mieszkania była jak na dłoni tzn. wszystkie pokoje były widoczne dla przybyłych. Obecnie na patrerze mam salon, kuchnię, łazienkę i ubikację natomiast na poddaszu trzy sypialnie i łazienkę. Do sypialni nikt nieproszony nie ma wstępu z poziomu parteru. Ponadto ogrzanie domu dwupoziomego jest łatwiejsze ( ciepłe powietrze idzie do góry ) niż jednopoziomowego. Tyle mich rad, decyzja należy do Ciebie. Pozdrawiam.

rubinowo
rubinowo   0   ·  26 lutego 2012

Dokładnie dużo zależy od działki ja buduje dom parterowy bez poddasza,ale mam duża działkę w kształcie kwadratu.Moja znajoma też taki chciała ,ale ma niestety wąską i długą działkę co nie pozwala na wybudowanie takiego domu.Z własnego doświadczenia nie mogę na razie nic powiedzieć bo jestem dopiero w trakcie budowy.Wiadomo odpadają schody,strop jest tańszy (ocieplenie poddasza odpada)mam mniej okien ,ale to też zależy od indywidualnego projektu.Mój znajomy ma taki dom i jest bardzo zadowolony .Ale to już ty musisz zadecydować .