Nawet 20% rabatu na nowoczesne parterówki, tylko do 19.11   »Sprawdź«

jaco67

1

Zdjęcie użytkownika

16
20
0

Buduję

Dandys

  • Formalności przed budową

Udostępnij

Ostatnia aktywność

Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia użytkownikowi jaco67 Zaloguj się lub Zarejestruj

zabudowa poddasza płytą K-G

Czy do krokwi przy oknie dachowym (wskazałem na poniższym zdjęciu czerwoną strzałką) montowany był jakiś element konstrukcji stelaża pod zabudowę płytą k-g przy oknie dachowym?

zabudowa poddasza płytą K-G

Witam

Czy można by poprosić o fotki z etapu montażu stelażu pod płyty k-g, w szczególności wykonanie konstrukcji przy oknie dachowym.

Jak by coś Państwo mieli to proszę na jaco_67@o2.pl 

dziękuję

Tosiowo
Tosiowo   0   ·  18 lutego 2014

Są różne techniki wykonania obróbki okna połaciowego. Ja zrobiłem w tzw. trumienkę, więcej pracy ale niema przemarzania narożnych części zabudowy. Najważniejsza zasada to dolna część zabudowy powinna być prostopadła do podłogi a górna równoległa. To bardzo ważne dla prawidłowej cyrkulacji okalającego okno powietrza. W przeciwnym razie może dojść do skraplania się pary wodnej. Warto też docieplić brzegi w okolicach krokwi.

jaco67
jaco67   0   ·  19 lutego 2014

jakieś fotki by się znalazły?

Indukcja

witam chciałabym poznać twoje zdanie na temat indukcji czy warto w nią zainwestować?

4 komentarze
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
karolcia2775
karolcia2775   0   ·  21 stycznia 2014

zainwestowałam i nie mogę sie doczekać aż wypróbuję a co mówisz te poniżej tys to nic nie warte?

jaco67
jaco67   0   ·  23 stycznia 2014

Popatrzyłem raz jeszcze na płyty i ich ceny w internetowych sklepach. Faktycznie można zmieścić się w tysiącu złotych. Te droższe mają dodatkowe funkcje, z których w życiu codziennym nie zawsze skorzystamy. No i tzw. "nowszy model". Ale skoro nie ma różnicy w użytkowaniu codziennym, to po co przepłacać. Jak możesz to napisz jaki model płyty kupiłaś. pozdro

karolcia2775
karolcia2775   0   ·  24 stycznia 2014

beko HII 64401 AT

wentylacja jest w suficie od ściany jakieś 45 możne 50 cm powód takie ze majster walna sie z ścianką na gorze w zabudowie pod wentylator jest puszczona rura spiro jak i do wentylacji w lewym rogu chyba 100 nie pamiętam:)

rozumiem, że odległość od ściany otworu wentylacyjnego w suficie kuchni jest na tyle mała, że z powodzeniem da się schować w zabudowanym suficie?

wielkie dzięki za odpowiedź

tak jest jednakowa 75 cm jak pamiętam bo blat kuchenny ma 60 a chciałem jeszcze nad okapem halogeny ale zdecydowałem ze nie bo pod szewkami sa wiec jest 75 tak zeby świeciło na blat

Dzięki

Czy szerokość tego "sufitu" jest jednakowa na całym obwodzie? Ile ona wynosi

witam przepraszam za zwlokę ale jakos ostatnio nie zaglądam:)grubość juz nie pamiętam co prawda robiłem to sam ale myślę ze około 18cm co do wentylacji to pod wentylator jest oddzielna a ta z lewej jest porostu na kuchnie i jadalnie dziękujemy ze sie podoba pozdrawiamy

No tak. Teraz wszystko jasne.

Dzięki za odpowiedź

Pokój i pralnia (małe WC) według planu są na jednym poziomie (niższym), ale garderoba jest na tym samym poziomie co łazienka i reszta pokoi - chyba, że w pokoju nad garażem zrobiliście sobie garderobę.

Projekt Dandys zakłada, że małe WC i pomieszczenie nad garażem są na jednym poziomie, natomiast łazienka i pokoje na poddaszu użytkowym są na wyższym poziomie (2 lub 3 schodki wyżej). Przyglądając się Waszym zdjęciom tego nie zauważyłem, chyba że coś przeoczyłem.

Czy dałoby radę zamieścić fotkę rozwiewającą moje wątpliwości lub niedopatrzenie?

Potwierdzam po obejrzeniu zdjęć - piękny. Zakończyłem etap projektu i uzyskania pozwolenia na budowę. Rozpoczynam negocjacje z bankami w kwesti kredytu hipotecznego. Wole się nie pytać jakie są koszty budowy, bo pewnie bym się wystraszył i zrezygnował z budowy. Moja 5 letnia córka nie może się już doczekać kiedy go wybudujemy. Nie mogę jej zawieść. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

Dandys w okolicy Płocka woj. mazowieckie

Czy ktoś z Państwa buduje lub wybudował dandyska w okolicy Płocka

jaco67
jaco67   0   ·  20 marca 2013

Czy ktoś z Państwa buduje lub wybudował dandyska w okolicy Płocka

Dandys 1 w okolicy Płocka woj. mazowieckie

Czy ktoś ma wybudowany dom lub buduje dandyska 1 w oklolicy Płocka?

jaco67
jaco67   0   ·  20 marca 2013

Czy ktoś ma wybudowany dom lub buduje dandyska 1 w oklolicy Płocka?