Nie przepłacaj! Zadzwoń, przygotujemy dla Ciebie najlepszą ofertę:  71 715 20 60

izabrzydal

1

Zdjęcie użytkownika

2
0
0

Udostępnij

Ostatnia aktywność

Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia użytkownikowi izabrzydal Zaloguj się lub Zarejestruj

mam pytanie do Ciebie. A na jakiej części jest piwnica - na całości budynku?

Czy ścianka kolankowa u Was ma 2 pustaki + wieniec? jaki wysoki jest wieniec?

Ścianka kolankowa

Wiem, ze temat walkowany. Ale ja wciąż nie znalazlam dla siebie odpowiedzi.

Napiszcie proszę ile pustaków w sumie macie (w projekcie jest 1,5 - ale chyba nikt nie docina??? ) + jaki wysoki wieniec i o ile wydłuzyliście krokwie.

Bardzo prosze o pomoc, bo na dniach musze zamawiac więźbę.

15 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
Mac_G
Mac_G   0   ·  8 stycznia 2011

"PS. Podniesienie ścianki kolankowej o jeden czy dwa pustaki nie wymaga zapisu w projekcie. Są to tzw. zmiany nieistotne i każdy może to zrobić wg uznania." Zapomniałeś jednak o WARUNKACH ZABUDOWY - w których zapisana jest MAKSYMALNA WYSOKOŚĆ kalenicy, więc jak podałeś DOKŁADNIE jak w projekcie możesz mieć problem z podniesieniem - wysokość nie będzie się zgadzać i nadzór budowlany może mieć co do tego spore zastrzeżenia. W momencie odbioru domu ważne są: wymiary zewnętrzne (bardzo dokładne), powierzchnia zabudowy, WYSOKOŚĆ KALENICY, detale zewnętrzne (wykusze, balkony). Na te rzeczy trzeba zwracać uwagę, nie w kwestiach technicznych budynku ale ZAPISÓW dot. WARUNKÓW ZABUDOWY !

izabrzydal
izabrzydal   0   ·  26 stycznia 2011

A my ostatecznie nie zdecydowaliśmy sie na podnoszenie ścianki kolankowej. Mam wrażenie że po podniesieniu - dach ucieka od balkonu. Zastanawiamy się nad zrobieniem przedścianek kolankowych, aby pomieszczenia były ystawne. Aha - lazienke przenosimy nad garaz, więc kosztem tej lazeinki powiększamy pokoje.

izabrzydal
izabrzydal   0   ·  26 stycznia 2011

aniczka1985 - bardzo ładnie wasz gracjanek wygląda! Wlasnie tak jak jest w projekcie:) Jak bedziecie mieli dalsze wykończenia koniecznie wrzućcie zdjęcia!

O ile podniesliście ścianke kolankową? czy przedluzaliście krokwie?