Instal-Centrum

3

Zdjęcie użytkownika

45
0
1

Instal-Centrum

  • Wichowo 13
  • 87-600 Lipno
  • 665107596

Udostępnij

29

Osoby i firmy

Jako oficjalny dystrybutor renomowanych producentów pomp ciepła takich jak Danfoss, Buderus, Robur oraz Dimplex zajmujemy się sprzedażą oraz profesjonalnym montażem wszystkich rodzajów pomp ciepła.  Kompleksowy wachlarz usług zaczynający się od projektu instalacji, poprzez montaż (w tym wykonywanie odwiertów) oraz autoryzowany serwis zapewnia najwyższą oferowaną jakość usług.  Oferta uznanych na rynku pomp ciepła z wieloletnim, sięgającym 40 lat doświadczeniem oraz szeroka gama produktów pozwoli na zoptymalizowanie doboru jednostki dla każdego rodzaju inwestycji.  Naszymi referencjami są głównie instalacje pomp ciepła wykonane w województwie kujawsko-pomorskim, mazowieckim, wielkopolskim, pomorskim, zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim oraz łódzkim, ale działalność naszej firmy dotyczy terytorium całego kraju. Zrealizowane inwestycje zaczynają się od małych domków jednorodzinnych, a kończą się na dużych kotłowniach np. w szkołach publicznych. Zakres naszych odbiorców to inwestor

Ostatnia aktywność

Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia użytkownikowi Instal-Centrum Zaloguj się lub Zarejestruj

do: (Instal-Centrum):

21 października 2015

ile kosztuje zrobienie ogrzewanie podłogowe materiały i robocizna proszę o szybki kontakt

0

(Instal-Centrum)

28 sierpnia 2014

Pompa ciepła do c.w.u.

Pompa ciepła do c.w.u.

Pompa ciepła do c.w.u. jest urządzeniem kompaktowym (połączenie pompy ciepła ze zbiornikiem c.w.u.) Źródłem ciepła, które służy do podgrzania ciepłej wody jest powietrze, zasysane z zewnątrz lub wewnątrz budynku,  do czego służą kanały  wentylacyjne wbudowane w pompie ciepła. 

Ciepło do podgrzania c.w.u. wytwarzane jest przez sprężarkę umieszczoną w górnej części urządzenia. Pompa posiada również grzałkę elektryczną, która załącza się gdy temperatura powietrza spada poniżej -7°C. 

Pojemność zbiornika to w zależności od rodzaju pompy od 200 do 300l. Pompę ciepła instaluje się wewnątrz budynku (np. kotłownia). Istnieje również pompa ciepła do c.w.u.  z wężownicą z możliwością podłączenia do kotła grzewczego lub kominka z płaszczem wodnym.

Zimne powietrze odprowadzone z urządzenia może być przeznaczone do celów wentylacyjnych, dzięki któremu możemy skutecznie schładzać wybrane pomieszczenia w okresie letnim.

 

 

0

  0   ·  13 września 2014

Witam. Przymierzamy sie do Pc i wentylacji z rekuperatorem. Zastanawiam sie czy potrzebny bedzie G.W.C e takim przypodku. Czy mozna jakos polaczyc połączyć  pompe z wentylacja mechaniczna.dodam jeszcze ze drugim źródłem ogrzewania bedzie ko I ek bez płaszcza.

(Instal-Centrum)

27 sierpnia 2014

Dolne źródło

Dolne źródło

Jednym z najistotniejszych elementów wykonania dobrze działającej instalacji jest prawidłowy dobór i wykonanie dolnego źródła ciepła. Dobór dolnego źródła uzależniony jest od rodzaju pompy ciepła.

 

Wyróżniamy trzy podstawowe typy dolnego źródła:

1. solanka (grunt)

2. powietrze

3. woda

 

1. Solanka (grunt)

Kolektor pionowy jest umieszczany na głębokości dochodzącej do nawet 200mb w głąb ziemi. Umieszcza się go dzięki wykonywanym odwiertom, które powinny być poprzedzone projektem geologicznym.

Orurowanie zazwyczaj wykonane z rury PE40 SDR 11 napełniane jest roztworem glikolu. Pętle kolektora rozprowadzane są ze studzienki rozdzielającej, która połączona jest bezpośrednio z pompą ciepła.

Studzienka rozdzielająca stosowana jest także dla kolektora poziomego (płaszczyznowego).  Kolektor poziomy układany jest na głębokości 1,0-1,6m (poniżej strefy przemarzania). dla tego rodzaju rozwiązania niezbędna jest wystarczająca wielkość działki  umożliwiająca rozłożenie odpowiedniej ilości rury.

Zapotrzebowanie na moc cieplną danego budynku określa moc pompy ciepła, która z kolei definiuje długość wszystkich kolektorów.

więcej »

0

  0   ·  27 sierpnia 2014

?

(Instal-Centrum)

26 sierpnia 2014

Woda - Woda

Woda - Woda

 

Pompy ciepła typu woda-woda dzielimy na dwa rodzaje:  

W pierwszym przypadku pompy ciepła wykorzystują ciepło z wód powierzchniowych.

Pompy ciepła tego typu pobierają energię z kolektorów poziomych rozkładanych na dnie jezior, stawów, zalewów, rzek itp. Energia z dolnego źródła przekazywana jest do pompy ciepła poprzez roztwór glikolu, który znajduje się w kolektorze rozłożonym na dnie zbiorników wodnych.

Pomimo przemarzania zbiorników wodnych, energię do ogrzewania można uzyskiwać przez cały rok.

 

Drugim rodzajem są pompy ciepła wykorzystujące ciepło z wód gruntowych.

Proces działania pompy ciepła polega na pobieraniu wody ze studni głębinowej, gdzie temperatura oscyluje w granicach 7-12°C.  Następnie woda przekazuje energię cieplną pompie ciepła, która poprzez sprężarkę oddaje ciepło do budynku. Wychłodzona woda zrzucana jest do drugiej studni głębinowej.

Z powodu wysokiej temperatury dolnego źródła (woda), pompy ciepła tego typu osiągają bardzo wysoki współczynnik efektywności (COP).

 

 

 

0

(Instal-Centrum)

25 sierpnia 2014

Powietrze - Woda

Powietrze - Woda

Pompy ciepła powietrze-woda to urządzenia, które  pobierają  energię z powietrza zasysanego z zewnątrz.  Efektywność pompy ciepła zależna jest ściśle od temperatury zewnętrznej, a sama pompa działa w temperaturze dochodzącej nawet do -25°C. 

Jest do rozwiązanie najbardziej ekonomiczne na etapie wykonawstwa, z kolei charakteryzuje się zmiennymi kosztami na etapie eksploatacji pompy ciepła.  Wynika to z faktu zmiennej temperatury dolnego źródła (powietrze).

więcej »

0

(Instal-Centrum)

22 sierpnia 2014

Solanka - Woda

Solanka - Woda

 

Pompy typu solanka-woda to jedne z najbardziej wydajnych pomp ciepła, z bardzo wysokim współczynnikiem (COP) . Energia pozyskiwana z gruntu przekazywana jest poprzez sieć kolektorów (rury polietylenowe) instalowanych w gruncie (rozłożenie pionowe lub poziome).

Kolektory pionowe umieszczane są w ziemi na głębokości dochodzącej do ok. 200m. Ułożenie rury na takiej głębokości możliwe jest dzięki wykonywaniu odwiertów, które powinny być poprzedzone projektem geologicznym. Wykonanie kolektorów poziomych oparte jest na płaszczyznowym rozłożeniu rur w ziemi, poniżej strefy przemarzania tj. na głębokości 1,0-1,6m. Głębokość ułożenia kolektora poziomego zależna jest od dokładnego miejsca inwestycji.

więcej »

0

(Instal-Centrum)

22 sierpnia 2014

Wodne ogrzewanie podłogowe

Wodne ogrzewanie podłogowe

Jest to najekonomiczniejszy i najefektywniejszy sposób ogrzewania pomieszczeń. 

Wodne ogrzewanie podłogowe daje pełny komfort stałej temperatury w pomieszczeniu, przy niskim współczynniku temperatury zasilania, który zazwyczaj nie przekracza 35°C. Woda z zadaną temperaturą krąży w rurach typu „pex”, które rozkładane są na specjalnych do tego przystosowanych styropianach i zalewane wylewka anhydrytową (posadzka).

więcej »

0

  0   ·  12 października 2014

witam czy istnieje możliwość wykonania ogrzewania podłogowego na położonych  już płytkach bez konieczności wylewania posadzki drugiej?czy zdało by egzamin wyrycie w plłtkach rowków, położenie "folii" ,potem tych rurek  i płytek?

  0   ·  21 października 2015

czy można łączyć ogrzewanie podłogowe z grzejnikami

  0   ·  5 lutego 2016

Czy posiada ktoś  ogrzewanie domu wyłącznie ogrzewaniem  podłogowym czy to się sprawdza ?

(Instal-Centrum)

21 sierpnia 2014

Pompy gazowe absorbcyjne

Pompy gazowe absorbcyjne

 

Absorpcyjne pompy ciepła to urządzenia zaprojektowane z myślą o maksymalnej efektywności i niskich kosztach eksploatacji. Urządzenie wykorzystuje gaz jako paliwo i dzięki zjawisku absorpcji pozyskuje ciepło z otaczającego powietrza, gruntu lub wody. Wykorzystanie energii odnawialnej pochodzącej z otoczenia zapewnia redukcję kosztów eksploatacji oraz niższą emisję CO2 do atmosfery w stosunku do rozwiązań konwencjonalnych.

Urządzenie zasilane jest ciepłem generowanym w palniku poprzez spalanie gazu ziemnego lub LPG. Hermetycznie zamknięty warnik z czynnikiem absorpcyjnym typu woda R717, rozpoczyna proces chemiczny tworzenia energii cieplnej przenoszonej do systemu c.o. i c.w.u. Brak elementów mechanicznych całego urządzenia zapewnia gwarancje długoletniej i bezawaryjnej pracy.

więcej »

0

(Instal-Centrum)

30 czerwca 2014

STACJA UZDATNIANIA WODY

Częstym problemem w gospodarstwach domowych jest duża twardość wody. Skutkiem tego jest szybsze zużywanie wszystkich domowych urządzeń odbioru wody grzewczej, takich jak: kotły, grzejniki, pralki, armatura kuchenna i łazienkowa. Doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie stacji uzdatniania wody. Z racji swoich właściwości urządzenie redukuje twardość wody oraz unieszkodliwia inne stałe zanieczyszczenia. Proces ten zachodzi poprzez zastosowanie złoża jonowymiennego. Złoże regeneruje się roztworem soli, która po załadowaniu stacji w zależności od ilości wody wystarcza na kilka miesięcy. Uzupełnianie stanu soli jest jedyną czynnością, którą należy wykonywać podczas użytkowania stacji uzdatniania wody.

 

więcej »

0

(Instal-Centrum)

30 czerwca 2014

REKUPERACJA

Rekuperatory to urządzenia, które w sposób oszczędny i wydajny zapewniają wymianę powietrza.

 

więcej »

0

(Instal-Centrum)

20 maja 2014

PROMOCJA - Pompy ciepła Danfoss

Szanowni Państwo,

WIELKI dzień, a taki zdarza się tylko raz w roku, bowiem 15 marca startuje Jedyna taka Promocja dla użytkownika końcowego – Danfoss daje Twojemu klientowi 4000 zł rabatu na pompy ciepła!

więcej »

0

  0   20 maja 2014

  0   20 maja 2014

  0   20 maja 2014

  0   20 maja 2014

  0   20 maja 2014

  0   20 maja 2014

  0   20 maja 2014

  0   20 maja 2014

  0   20 maja 2014

  0   20 maja 2014

  0   20 maja 2014

  0   20 maja 2014

  0   20 maja 2014

  0   20 maja 2014

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby zobaczyć więcej treści związanych z Instal-Centrum