haniak

3

Zdjęcie użytkownika

7
1
6

Buduję

  • Stan pod klucz

Udostępnij

41

Tematy
Osoby i firmy
Extra projekty

Witam Od września 2008r prowadzimy budowę domu Granat. Obecnie mamy pokryty dach i wylany taras i wejście. Zmiany w projekcie: - balkonik przechodni pomiędzy pokojami - przestawienie komina w kuchni o 90 stopni - wydłużenie garażu na wiatę - likwidacja okrągłego okienka w spiżarni Rozwiązania inne: - solary próżniowe Ulrich Uwagi moje do projektu i zauważone zmiany w innych projektach: - komin w kuchni należy odsunąć od ściany nośnej o ok. 40cm aby uniknąć wejścia komina w krzywą koszową lukarny w dachu - zwróćcie uwagę na krokiew K4 jak jest zamontowana - najpierw należy położyć murłatę na której powinna opierać się ta krokiew a potem powinny być murowane ścianki pod nadproże łukowe balkonika inaczej trzeba będzie zastosować inne rozwiązanie oparcia tej krokwi - przejście z łazienki nad garaż - tuż za drzwiami uderza nas "po głowie" krokiew niższego daszku nad garażem:) ( widziałam że ktoś zrobił rozwiązanie przesuwajac drzwi) - podnoszenie ścianek kolankowych ponosi za sobą konsek

Ostatnia aktywność

Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia użytkownikowi haniak Zaloguj się lub Zarejestruj

6 maja 2012

maj 2012

skrzynki elektryczne zrobione, ocieplenie podłóg + wylewka za nami, od lipca 2011 do maja 2012 bawiliśmy się z ociepleniem poddasza i kręceniem regipsów -żmudne i bardzo czasochłonne przy pracy zawodowej.

Ale w kwietniu za to zrobiliśmy ocieplenie zewnętrzne, znaczy się fachowcy. Zrobiliśmy ocieplenie wełną mineralną 18cm, tynk silikatowy 2,5mm kolor :):)

A teraz pozostało:

- szpachlowanie regipsów;

- kafelkowanie + biały montaż łazienek

- balustrady + okładzina schodów

- piec

- pompa do ścieków

- urzadzenie kuchni

- ogólnie kafelki, panele, elektryka kosmetyka

0

do: :

27 lutego 2011

witam buduje ktoś granata na podkarpaciu?

0

13 stycznia 2010

Wrzesień - październik 2009 dach

Przynajmniej jedna ekipa której chce się robić i aż serce w górę idzie jak się widzi że ludzie zadowoleni z roboty a i inwestor uśmiechnięty. Nie obyło się jednak bez stresu. Pierwszy stres przeżyliśmy jak fachowiec orzekł że komin źle postawiony, nie w tym miejscu. Jak się potem okazało komin na swoim miejscu ale pomimo przestawienia go w projekcie o 90stopni nadal wchodził w krzywą koszową lukarny :(.

Drugi stres przeżyliśmy jak się okazało że nijak nie idzie oprzec krokwi K4. Zadzwoniłam do projektanta głównego u którego dowiedziałam się że nalezy ją oprzeć na murłacie we wnęce ścianki przy balkoniku. Tylko dlaczego nie ma o tym ani słowa w projekcie??? wrrrrrrrrrrrrrrrrrr  Nic to poradziliśmy sobie i z tym problemem. Zdziwiliśmy się też jak zobaczyliśmy ścięte wejście przez niższy dach na garaz. He he tego też nie widać na projekcie za to sprytnie wpisane są tam harmonijkowe drzwi :).

Koniec września stoi piękna więźba, rzeźbione krokwie wystają, na nich nadbitka w pięknym kolorze ciemnego orzecha.A pod koniec października widac cały efekt wykończenia dachu dachówką ceramiczną z Robena Monza Plus miedziana. Okna musiały troszkę pujść w górę ale przebolałam.

0

  0   12 stycznia 2010

12 stycznia 2010

Kolejna ekipa ściany, schody, mury, kominy, stropy

I kolejna ekipa. Tym razem 1 fachmen i paru pomagierów, tyle że grubo się nie zrozumieliśmy. Okazuje się że fachmen do 15tej robi sam (starszy gościu przezemnie zwany Powolniakiem) a od 15tej do 19tej dochodzi dwóch pomgierów i dopiero wtedy rusza budowa. Masakra. Zabawa trwa do początku grudnia z 4 tygodniową przerwą dla więźbiarzy i dekarzy.

Ściany wyszły im całkiem nieźle, są proste.

Strop popłynęliśmy czasowo i z kasą conajmniej 7 stówek przez powolniactwo ale dopilnowaliśmy porządnego zazbrojenia :).

Schody super zaszalowane ale Powolniak nie zagłaskał jak nalezy i czeka go skówanie :P.

O tarasie nie wspomnę -spartolona robota aż serce boli jaka im falbanaka wyszła na ścianie fundamentowej. Całe szczęście że nie muszętego oglądaćbo i tak ziemia to zakryje. Całe szczęście schody tarasu już wyszły tak jak trzeba.

Cali szczęśliwi z ekipą rozstaliśmy się w połowie grudnia. A miało być tak pięknie i w końcu lipca miało już ich nie być u Nas 😃 he he.

0

  0   ·  25 maja 2015

Dom "skończony" , maj 2014 przeprowadzka a teraz powolutku wykańczamy dom mieszkając:)

12 stycznia 2010

marzec - czerwiec 2009r

Minęła zima, ciepło się zrobiło. Muchy zaczęły bzyczeć. Trzeba ruszać z budową. Na razie własne marne srodki i czekamy na przyznanie kredytu.

Znaleźliśmy kolejną ekipę, która ma nam pociągnąć dom pod dach. Robimy ściany fundamentowe, rozprowdzamy kanalizę, podprowadzamy wodę, zasypujemy i zagęszczmy piach. Od razu robimy fundament pod taras, wejście i wylewamy słupy żelbetowe. W między czasie przyszedł kredyt i nastał czerwiec a wraz z nim zalanie płyty fundamentowej stan 0 wyszliśmy nad ziemię i schowaliśmy się w piachu :).

Deszcze i ulewy tak siecza niemiłosiernie i nas zalewają że wokół fundamentu zrobiła się fosa. Nie ma wyjscia trzeba zrobić"zwodzony most" czyli po prostu wysypać tłuczeń, bo inaczej nie dostaniemy się na działkę.

Po czym przywieźliśmy materiał na ściany fundamentowe a super ekipa zniknęła, telefony milczą, terminy z dnia na dzień uciekają :(. Dosyć zabawy w kotka i myszkę. Ekipa zostaje wyrzucona z budowy. Całe szczęście ze nie popłynęliśmy z kasą a straty są nie największe. Taras i wejście nie zostało ukończone - niestety, jak się później okaże trzeba na nie czekać aż do grudnia, całe szczęście tego samego roku. A ekipa się rozsypała przez felernego właściciela który był niewypłacalny z powodu ciągutki do hazardu :(, szkoda chłopaka i ekipy , bo na prawde nie byli źli a robotni.

0

12 stycznia 2010

Styczeń/luty 2009rok

Nie ma na co czekać trzeba brać kredyt i zacząć ostro budowę. Akurat zanim go dostaniemy będzie marzec/kwiecień i można bedzie przy sprzyjających wiatrach rozpocząć budowę. A w czym bierzemy kredyt /? Będziemy solidarni z krajem i wybraliśmy złotówki i Marka Kondrata:).

0

12 stycznia 2010

Ekipy budowlane ogrodzenie

więcej »

0

1 grudnia 2009

Taras

5

, , i 2 innym podoba się to.

4 komentarze
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
  0   ·  15 stycznia 2010

😃 konkretnie przeznaczony na biesiadowanie

  0   ·  17 września 2010

Witam. Mam pytanie, czy tą SILKE będziecie jeszcze ocieplać? Jeśli nie to jaka jest jej cena i dostępność?

  0   ·  29 października 2010

Tak . Silkę najlepiej ocieplać wełną mineralna żeby zachować jej własciwosci.

  1   1 grudnia 2009

  7   30 października 2009

15 października 2009

Zwrot podatku VAT

Witam

Czy ktoś z Was robił już lub właśnie zabiera się/robi papiery do US w

sprawie zwrotu różnicy podatku VAT?

Ja już robiłam coś podobnego przy remoncie mieszkania ale budowa domu to już trochę więcej asortymentów i jak zwykle mam wątpliwości co do poniektórych materiałów jak je sklasyfikować bo PKWiU brak na fakturze.

Ma ktoś może z Was przykładową listę najczęściej odpisywanych produktów jakie są używane przy budowie domu?

0

  1   13 października 2009

  0   13 października 2009

13 października 2009

Pierwsze dachówki Monza Plus miedziana i rynny

1

podoba się to.

  0   ·  15 grudnia 2009

dobre dobre aż sie usmiałem bo myślałem ze to z połowa dachu a tu az 3 sztuki

  0   ·  16 grudnia 2009

😃 dlatego podpis pierwsze dachówki

  1   11 października 2009

  1   11 października 2009

  0   11 października 2009

  4   11 października 2009

  0   11 października 2009

  2   6 października 2009

6 października 2009

Membrana

0

  0   ·  6 października 2009

nadbitka, membrana, łaty, kontrłaty

6 października 2009

Nadbitka

0

  0   ·  6 października 2009

nadbitka w kolorze -drewnochron V33 ciemny dąb, bardzo ładnie wyglądają wykończone ozdobnie krokwie

  3   29 września 2009

29 września 2009

2 część więźby

0

  0   ·  20 grudnia 2009

Pogratulowac Fachowej stolarki i domku oczywiscie

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby zobaczyć więcej treści związanych z haniak