Extradom

325323

Zdjęcie użytkownika

8 758
87
705

Ostatnio poruszane tematy

Udostępnij

Galeria zdjęć 9 385

więcej »

Tematy
Osoby i firmy
Zdjęcie profilowe
Projekty
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe

Ostatnia aktywność

Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia użytkownikowi Extradom Zaloguj się lub Zarejestruj
Extradom

Extradom (Extradom)

22 godz temu

Jak układać panele?

Możliwość samodzielnego montażu paneli podłogowych to duża zaleta tego rozwiązania. Dzięki własnej pracy jesteśmy w stanie zaoszczędzić na kosztach związanych z pracą fachowców, a w porównaniu z pozostałymi rodzajami wykończeń podłóg jak np. gres czy panele to najlepsza opcja dla niewprawionych Inwestorów realizujących budowę systemem gospodarczym. W przypadku paneli podłogowych ewentualne poprawki nie będą tak czasochłonne i kosztowne jak te, które będą wiązały się z błędami na etapie układania gresu.

Panele ze względu na sposób montażu klasyfikujemy na zatrzaskowe, montowane na klej oraz nieco bardziej wymagające, panele z gumkami uszczelniającymi. 

 • Najłatwiejsze w montażu z pewnością są panele ze specjalnie wyprofilowanymi brzegami, które łączy się na zatrzask wzdłuż dłuższej krawędzi. Uderzając młotkiem w specjalnie przygotowany drewniany klocek jesteśmy w stanie idealnie spasować panele, tak by łączenia były niewidoczne.
 • Panele z wypustami łączone na klej, układamy w podobny sposób. Jedyna różnica to konieczność nałożenia niewielkiej warstwy kleju na brzegi paneli. Jest to nieco czasochłonna metoda, ponieważ wymaga używania klinów czy ściągania poszczególnych rzędów paneli ściskami.
 • Poprzednie dwa rozwiązania wymagają zachowania szczelin dylatacyjnych, co w przypadku układania podłóg o dużej powierzchni może być nieco uciążliwe. Nie jest to konieczność w przypadku paneli łączonych za pomocą gumek uszczelniających. Ten rodzaj paneli sprawdza się w pomieszczeniach narażonych na działanie wody, która może przedostać się pod powierzchnię podłogi. Uszczelnione łączenia zapobiegną przedostawaniu się wilgoci i wody, która niekorzystnie wpływa na wylewkę.

Specyfikacje poszczególnych typów paneli to podstawa na etapie wyboru oraz poszukiwania porad związanych z samodzielnym montażem. Jak wyglądało to w Waszym przypadku? Czy zdecydowaliście się wyręczyć fachowców? Na jaki rodzaj paneli ostatecznie padł Wasz wybór i na co głównie zwracaliście uwagę na etapie wizyt w sklepie z podłogami? Sugerując się własnymi doświadczeniami, czy istnieje etap, który jednak warto zlecić doświadczonym pracownikom? I najważniejsze - co należy wiedzieć przed przystąpieniem do prac wykończeniowych z użyciem każdego z wymienionych typów podłóg?  

6 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
madziarat
madziarat   0   ·  12 godz temu

Ja sama układałam panele a dopiero później mąż do mnie dołączył :) Panele Kronopol 8 mm AC4 Dobrze się układały, dylatacja oczywiście zachowana :)

kasienkaa88
kasienkaa88   0   ·  12 godz temu

Mój mąż tez sam układał panele 😊

kasia_d_90
kasia_d_90   0   ·  3 godz temu

Sama kładlam 140 m2paneli mąż w tym czasie kładł płytki w łazience.

Jak ocieplić dom?

Kiedy stan surowy to zamknięty rozdział budowy, nadszedł czas na ocieplenie. W przypadku Inwestorów, którzy starają się ukończyć realizację systemem gospodarczym, to duże wyzwanie i konieczność zdobycia wiedzy teoretycznej przed przystąpieniem do prac. Odpowiednio dobrane ocieplenie to często oszczędność na etapie budowy i związanych z nią kosztów materiału, a także oszczędności w późniejszej eksploatacji gotowego budynku. Z tego też względu warto podejść do tematu jak najbardziej profesjonalnie.  

więcej »

Malgorzata6046
Malgorzata6046   0   ·  38 min temu

Wazny temat i caly czas nie jestem pewna co wybrać czy wate izolacyjna czy styropian .Wszystko przemawia na korzyść waty.Jakie są wasze opinie

Jakie schody wybrać - betonowe czy drewniane?

Schody żelbetowe powstające na etapie murowania stanu surowego gwarantują stabilność i mamy pewność, że możemy z nich bezpiecznie korzystać od momentu zastygnięcia betonu. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku schodów drewnianych, które w obawie przed uszkodzeniami pojawią się w momencie ukończenia większości prac wykończeniowych.

Decyzję o wyborze rodzaju schodów należy podjąć dość szybko, bo właściwie zaraz po zakupie projektu, by dokonać ewentualnych zmian na etapie adaptacji. Na jakie rozwiązanie zdecydowaliście się w swoich domach? Czy rodzaj schodów był jedną ze zmian wprowadzonych przez architekta adaptującego? Schody to przede wszystkim element funkcjonalny, jednak często stanowią centralny punkt salonu. Jak więc zadbać by był to element reprezentacyjny, a nie wręcz przeciwnie?

1

Piotr Skotarczak podoba się to.

18 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
gossha
gossha   5   ·  19 października 2016

Fajne zdj;) trochę się namyslalam aż tu miotla do góry nogami mnie olsnila

myszka2x2, Fejka, marzena837 i 2 innym podoba się to.

MONIKA&ANDRZEJ
MONIKA&ANDRZEJ   0   ·  19 października 2016

z ta miotłą mega ha ha

magda&marek
magda&marek   0   ·  23 godz temu

Świetne, też się uśmiałam:)Pozdrawiam

Jak przygotować ściany do malowania?

Malowanie to jedna z tych prac, które zarówno podczas remontu jaki i wykańczania wnętrz nowego domu możemy wykonać samodzielnie. W obu przypadkach przygotowanie do prac malarskich nie ogranicza się jedynie do zakupu wałków, pędzli i wybranej z palety barw farby. Zakres obowiązkowych czynności, które należy wykonać przed przystąpieniem do malowania będzie różnił się w zależności od stanu w jakim są nasze ściany.

więcej »

Jaki parapet zewnętrzny wybrać?

Parapet zewnętrzny, choć pełni podobne funkcje jak ten wewnątrz domu, powinien zostać wybrany na podstawie zupełnie odmiennych kryteriów. Rozsądny wybór to przede wszystkim przewidzenie, jak zachowa się dany materiał pod wpływem zagrażających mu warunków atmosferycznych, jak często będzie wymagał czyszczenia i czy stworzy kompozycyjną całość z elewacją oraz kolorem stolarki okiennej i drzwiowej.

Które rozwiązania postanowiliście wykorzystać we własnych inwestycjach i czy Waszym zdaniem był to dobry wybór? Jak odpowiednio dobrać parapety pod względem wizualnym, tak by pasowały do pozostałych elementów zewnętrznej części domu? Który kolor oraz materiał może przysporzyć problemy w utrzymaniu czystości? Czy spotkaliście się z propozycjami producentów, które Waszym zdaniem nie powinny zostać określone mianem parapetów zewnętrznych, ponieważ po prostu nie zdadzą egzaminu ze względu na jakość wykonania czy wykorzystane do produkcji materiały? 

18 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
maximka
maximka   0   ·  11 października 2016

Ale te parapety u b lani się ładnie prezentują! No no! Nie lubię złotego dębu ale tu aż zachwyca!

b lania67
b lania67   0   ·  11 października 2016

Też się nie zachwycam złotym dębem,ale zostałam przegłosowana w tym temacie :-)

maximka
maximka   0   ·  11 października 2016

Muszę powiedzieć: i słusznie! :) naprawdę ładnie:)

Można prosic o zestawienia materiałów potrzebnych do budowy domu projektu Noelia
extradomski
extradomski   0   ·  10 października 2016

Witam. Nasz konsultant prześle odpowiedź na adres e-mail podany podczas rejestracji. Pozdrawiam serdecznie

Jak dbać o rynny jesienią i przygotować je na zimę?

Drożny system rynnowy to gwarancja prawidłowego odwodnienia dachu zapewniająca ochronę elewacji przed szkodliwym wpływem wód opadowych. Spływająca po ścianach budynku woda to oznaka nieszczelności systemu lub jego zatkania, co skutkuje przelewaniem się wody na całej powierzchni górnych partii rynien. Może to doprowadzić do podciekania jej w głąb konstrukcji dachu, a to wiąże się z uszkodzeniami drewnianych elementów. W przypadku elewacji, zaniedbania w pracach konserwacyjnych rynien objawiają się pękającym tynkiem i mało estetycznie wyglądającymi zaciekami. Jak skutecznie zapobiegać by później nie obciążać domowego budżetu dużo wyższymi kosztami napraw?

więcej »

Proszę o przywrócenie Zdjeć :)
extradomski
extradomski   0   ·  6 października 2016

Dzień dobry. System nie odnalazł żadnych zapisanych zdjęć, ponieważ profil „Wiwina" został utworzony po wprowadzonych zmianach.

Kiedy bedzie dostepny projekt domu Tyberiusz w Kreatorze 3 D?
62 komentarze
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
pawels001
pawels001   0   ·  1 godz temu

swetoniusza tez poprosze

katarynka86
katarynka86   0   ·  37 min temu

Tyle ostatnio dodanych a Atlasa nadal brak.

S_K_A
S_K_A   0   ·  Właśnie teraz

O tak! Bardzo prosimy o Atlasa. Bardzo popularny projekt i co?

Płytki czy panele - który wariant wybrać do salonu?

Decydując o wyborze materiału, którego użyjemy do wykończenia posadzek w salonie, kierujemy się przede wszystkim własnym gustem. Ostateczna decyzja związana jest jednak także ze zdobytą wiedzą podczas całej realizacji, z poznanymi opiniami ekspertów oraz doświadczeniem Inwestorów, którzy wyboru dokonali już znacznie wcześniej. Tak szerokie grono informatorów to z pewnością powód wielu wątpliwości. Często zastanawiamy się, które informacje znalezione w internecie to fakty, a które są krążącymi w sieci mitami. Dlatego chcąc rozwiać wszelkie wątpliwości czekamy na Wasze opinie dotyczące podłoża w salonie. Płytki czy panele - jakie wykończenie wybrać do salonu?

Co ostatecznie przekonało Was do wyboru jednego z wymienionych rozwiązań? Które z przeczytanych w internecie, bądź usłyszanych od specjalistów faktów, Waszym zdaniem powinny zostać zaliczone do niedorzecznych bądź zupełnie nieprawdopodobnych informacji? Dlaczego jedno z wymienionych rozwiązań sprawdzi się lepiej, niż to drugie? Budowa dobiegła już końca i możecie ocenić swój wybór z perspektywy czasu - czy Waszym zdaniem była to słuszna decyzja? 

1

KasiaiKonrad podoba się to.

54 komentarze
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
Wojt75
Wojt75   0   ·  12 października 2016

Jaki gres szkliwiony do salonu / kuchni polecacie (raczej poniżej 100 zł / m2).

myszka92
myszka92   0   ·  12 października 2016

Wojt75 my do kuchni braliśmy w Merkury market za 69.99 zł m2 . 60x60 w mojej galerii możesz zobaczyć. Były też inne kolory. Pozdrawiam :-)

pusik30
pusik30   0   ·  14 października 2016

Koleżanką ma te winylowe panele w Niemczech w całym mieszkaniu poza łazienka i jest bardzo zadowolona ktoś jak wchodzi i widzi myśli że to panele podłogowe coś wspaniałego myślałam o tym Ale jakoś osobiście wole panele ale tamto też jest przepiękne

Jak układać kostkę brukową?

Kostka brukowa służy do utwardzania nawierzchni tarasów, podjazdów oraz ścieżek ogrodowych. Wykonanie utwardzenia przy użyciu tego typu materiału polega na układaniu kostek dostępnych w różnych kształtach i kolorach ściśle - jedna przy drugiej. Materiały z jakich wykonuje się kostkę to kamień, beton i ceramika. Właśnie dlatego kreatywność na etapie projektu nie jest ograniczona żadnymi aspektami. Mamy dowolność zarówno na etapie wyboru kształtu, materiału, koloru i wzorów jakie ułożymy przy wykorzystaniu kostki brukowej.

więcej »

nie mogę znaleśc ulubionych zdjęć na moim profilu,pomocyyyy :(

1

Tymbark12 podoba się to.

72 komentarze
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
Gabrysia1987
Gabrysia1987   1   ·  11 października 2016

Jula2008 mi zdjęcia extra odzyskał administrator.Ja poprosiłam i nie było najmniejszego problemu :-)

misias1984 podoba się to.

bera
bera   0   ·  12 października 2016

prosze o instrukcje o odzyskanie ulubionych zdjec

lido7752
lido7752   0   ·  13 października 2016

gdzie budujecie Piaseczno?

Czy deskować dach?

Przygotowanie odpowiedniego podłoża pod pokrycie dachowe może być kluczem do solidnej konstrukcji, która nie będzie wymagała naszej ingerencji przez długie lata. Pełne deskowanie więźby pokryte papą stało się już standardem ze względu na chociażby wysoką sztywność konstrukcji, szczelność w przypadku najbardziej skomplikowanych dachów czy dodatkowe wyciszenie wnętrza.

Wybór jaki będzie miał przed sobą każdy Inwestor to tradycyjne poszycie z desek, konstrukcja z łat oraz rozwiązania z zastosowaniem folii wstępnego krycia i membran. Czy tradycyjne deskowanie to najlepszy sposób przygotowania naszego dachu pod ułożenie pokrycia? Z jakimi kosztami wiąże się wykonanie deskowania w porównaniu do nowszych technologicznie opcji? Jak pełne deskowanie sprawdza się w zestawieniu z poddaszem użytkowym? Co powinno wzbudzić obawy Inwestorów, którzy zdecydowali się na takie rozwiązanie? Na co zdecydowaliście się Wy drodzy Extradomowicze? 

24 komentarze
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
Kasia_m74
Kasia_m74   0   ·  9 października 2016

Gont to nie to samo co papa, jesli by tak bylo gont nie wytrzymal by tyle lat na dachu , a jak wiadomo pape trzeba pokryc czyms trwalszym max po 2-3 latach. Sklad jest zgola inny drogi Marku:-) wiec nie mozna tak uogolniac ze to to samo. Oczywiscie gont gontowi nie rowny ale i papy sa rozne jak i ceramika czy blachodachowki, ktore przecietnie po 10-15 latach nadaja sie do wymiany

maximka
maximka   0   ·  9 października 2016

Hm na pewno gont to nie papa bo gont jest z drewna a papa z bitumu. Ale Marek napisał że gont bitumicznych to papa i tu się zgodzę z Markiem. Praktycznie rzecz ujmując to to samo.

MarekPopis
MarekPopis   1   ·  9 października 2016

No właśnie, prawdziwy gont jest drewniany i bardzo drogi. Nie lasuje też do każdego rodzaju dachu. Bitumiczny, jak sama nazwa wskazuje jest pochodną smoły jak między innymi asfalt.

Mariolla_63 podoba się to.

Małe domy jednorodzinne

Budowa małego domu jednorodzinnego staje się coraz powszechniej wybieranym rozwiązaniem, alternatywnym do kupna mieszkania w budynku wielorodzinnym. Zjawisko to ma wiele przyczyn, począwszy od deficytu mieszkań w centrum, który jest problemem wielu większych polskich miast, a skończywszy na aspektach przestrzennych i funkcjonalnych czy osobistych preferencjach Inwestorów. Coraz częściej nawet młodzi ludzie, dopiero zakładający rodziny, preferują życie z dala od zgiełku miasta, w spokojnej i bezpiecznej okolicy, która będzie przyjemnym środowiskiem do życia i wychowywania potomstwa. Upowszechniają się zatem projekty małych domów jednorodzinnych, które pozwalają na spełnienie tego typu wizji życia, w ramach ograniczonego budżetu i w stosunkowo krótkim czasie. 

więcej »

Projekty domów jednorodzinnych w nowoczesnym stylu

Na przestrzeni ostatnich kilku dekad znacząco zmieniło się postrzeganie domu jednorodzinnego – nie tylko samej jego zewnętrznej formy, ale i koncepcji jego wnętrza, funkcji czy podziału na poszczególne strefy. Wynika to oczywiście z faktu, że uległa zmianie mentalność ludzi i ich styl życia. Nasze domy doskonale odzwierciedlają tego typu zjawiska, stają się coraz bardziej praktyczne, proste i funkcjonalne, słowem coraz bardziej nowoczesne. Na rynku dostępna jest obecnie cała gama projektów domów nowoczesnych, a Inwestorzy coraz chętniej po nie sięgają. 

więcej »

Ogrzewanie podłogowe - w całym domu czy tylko w poszczególnych pomieszczeniach?

Odpowiednia wylewka, dobór rodzaju posadzki i kotła grzewczego to jedynie część dylematów, przed którymi staną Inwestorzy planujący montaż instalacji ogrzewania podłogowego. 

Temat, który często pojawia się w licznych dyskusjach na Społeczności Extradom to mieszany system ogrzewania. Czy jeśli decydujemy się na ogrzewanie podłogowe, musimy zastosować je we wszystkich pomieszczeniach? Jeśli tak, to dlaczego zastąpienie go grzejnikami w części pomieszczeń się nie sprawdzi?  Podłogówka na parterze, a grzejniki na piętrze - czy to dobry pomysł? Jak przygotować system od strony technicznej do zastosowania takiego połączenia? W których pomieszczenia samo ogrzewanie podłogowe się nie sprawdzi, a montaż tradycyjnych kaloryferów to wręcz konieczność? 

4

emaliia, Daanddys 1 i 2 innym podoba się to.

33 komentarze
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
MarekPopis
MarekPopis   0   ·  27 września 2016

Jeśli mowa o grzejnikach i podłogówce to układ niskotemperaturowy bierze w łeb. Do grzejników trzeba podgrzać czynnik do wyższej wartości a do podłogówki zdławić poprzez mieszanie.

Sintesi
Sintesi   1   ·  27 września 2016

Marku akurat niekoniecznie. Jak uzyje sie grzejników tzw. przekalibrowanych o większej powierzchni wymiany (właśnie trójpanelowe v33) to także mogą działać na niskiej temperaturze. Na kotle ustawia się 30-35 st. Podłogówka ma ok. 25-30 i na rozdzielaczu mieszacz. Działa to bardzo dobrze.

karolajna12 podoba się to.

MarekPopis
MarekPopis   0   ·  27 września 2016

Jeśli mowa o przewymiarowanych grzejnikach to wtedy wszystko się zgadza. Przy tradycyjnych jednak sprawa nie do przeskoczenia.

Każdy Inwestor z czasem staje się fachowcem w dziedzinie budownictwa, dlatego nasza kolejna weekendowa zabawa nie powinna stanowić dla Was większego problemu. Komu uda się poprawnie wskazać wszystkie trzynaście haseł naszej krzyżówki? Czekamy na Extradomowicza, który jako pierwszy poda jej rozwiązanie składające się z dziesięciu oznaczonych na grafice liter.  

POZIOMO

 1. Występuje w postaci konstrukcji budowlanej, tzw. półpiętro. Tak samo określimy stelaż łóżka piętrowego z otwartą przestrzenią pod spodem.   

 2. Element dachu stosowany do pokrycia kalenic, koszy i naroży.

 3. Element konstrukcji widoczny na etapie stanu surowego umieszczany nad otworami okiennymi i drzwiowymi.

 4. Pionowa, spalinowa bądź wentylacyjna konstrukcja budowlana.

 5. Elementy wykończenia wnętrz, które pozwalają stworzyć oryginalną aranżację. Dodatki oddające charakter domu.

 6. Obowiązkowe wyposażenie każdego pomieszczenia. Jeśli zdecydujemy się na samodzielny montaż, może okazać się, że porwaliśmy się na układanie najtrudniejszych puzzli w życiu z niekończącą się liczbą elementów.

PIONOWO

 1. Pomieszczenie, które chroni część dzienną przed spadkiem temperatury związanej z chłodnym powietrzem przedostającym się do domu po otwarciu drzwi wejściowych.

 2. Poziomy element konstrukcyjny budynku dzielący go na kondygnacje.

 3. Jest marzeniem każdej kobiety. Przestronne pomieszczenie z dużą ilością szaf, półek, wieszaków i ubrań.

 4. Chroni podziemną część budynku przed niekorzystnym działaniem wód gruntowych i deszczowych gromadzonych w glebie.

 5. W pełni drewniana konstrukcja. W jej wnętrzu panuje wysoka temperatura, a unosząca się para wodna to żaden nadzwyczajny widok.

 6. Dekoracyjny element, który pełni także funkcję ochronną przed działaniem wód opadowych, potocznie nazywany podmurówką.

 7. Napędza system wentylacji, która jest wspomagana mechanicznie.

Hasło: ?

1

Gabrysia1987 podoba się to.

12 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
:-) xd :-)
:-) xd :-)   2   ·  25 września 2016

znam ale nie powiem hehe\

kasiakrak i angelaa podoba się to.

Malgorzatab9
Malgorzatab9   1   ·  26 września 2016

Proszę bardzo!

PNO podoba się to.

Extradom
Extradom   1   ·  26 września 2016

@Gabrysia1987 serdeczne gratulacje. Jako pierwsza podałaś prawidłowe rozwiązanie naszej krzyżówki. @Malgorzatab9 dziękujemy za zaangażowanie. Wydruk z pewnością pomógł w rozwiązaniu naszej zagadki. Dziękujemy wszystkim Extradomowiczom, którzy poświęcili swój czas na wspólną zabawę! Pozdrawiamy serdecznie

Gabrysia1987 podoba się to.

Domy parterowe dla każdego

Coraz większą popularnością wśród Inwestorów planujących budowę domu cieszą się projekty domów parterowych. Odwrotny trend można było zauważyć jeszcze kilka dekad temu, kiedy to na polskich osiedlach dominowały domy piętrowe. Wynikało to z innego stylu życia ludzi w tamtych czasach – zakładali oni zazwyczaj domy wielopokoleniowe przyjmując, że część potomstwa zostanie w domu rodzinnym. W dzisiejszych czasach wraz z upowszechnieniem edukacji i zmianą warunków gospodarczych w kraju, uległa zmianie mentalność ludzi, a co za tym idzie zmiana ich stylu życia. Domy jednorodzinne spełniają obecnie funkcję, jaką wskazuje sama ich nazwa – służą jednej rodzinie. Coraz częściej są to zatem małe domy parterowe. 

więcej »

3

kinia61, optprime i Zygi1983 podoba się to.

mazi11
mazi11   1   ·  22 września 2016

tuliusz

elzu podoba się to.

witam.Poproszę o kosztorys projektu Talent Paliwo Stałe na adres e-mail gabi901@onet.pl .Z góry dziękuję;)
extradomski
extradomski   0   ·  21 września 2016

Witam. Kosztorys zostanie przesłany na podany adres e-mail w najbliższym czasie. Pozdrawiam

O czym należy pamiętać wybierając projekt domu jednorodzinnego?

Jedną z największych potrzeb każdego człowieka jest posiadanie własnego miejsca do życia, które stanowiłoby bezpieczny azyl – miejsce pracy, odpoczynku i wspólnej integracji członków rodziny. W zależności od osobistych preferencji, wykonywanej profesji i stylu życia każdy wybiera rozwiązanie, które najlepiej mu odpowiada – mieszkanie w budynku wielorodzinnym, domu jednorodzinnym wolnostojącym, w zabudowie szeregowej bądź bliźniaku. Decyzja o miejscu do życia uzależniona jest oczywiście także od aspektów finansowych i logistycznych.

więcej »

Kolejna zabawa na niedzielne popołudnie :) Dziś przygotowaliśmy dla Was wykreślankę! Zasady są wszystkim dobrze znane - wystarczy odnaleźć osiem ukrytych wyrazów, z których jeden jest słowem kluczem. Kto pierwszy odnajdzie wszystkie osiem elementów i wskaże temat zabawy?     

7 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
marta1990
marta1990   0   ·  18 września 2016

więżba-tematem

Agunia03
Agunia03   0   ·  18 września 2016

Krokiew, jętka, murłata, wieźba, kalenica miecz, płatew,łata. SŁOWO KLUCZ TO WIEŹBA

Extradom
Extradom   2   ·  19 września 2016

@b lania67, serdecznie gratulujemy! Jako pierwsza wskazałaś wszystkie osiem wyrazów. @marta1990, @Agunia03 temat #Więźba oraz jego elementy konstrukcyjne wskazane w 100% prawidłowo :) Udało się Wam odnaleźć dziewiąty, nadprogramowy wyraz (łata), więc tym większe wyrazy uznania. Pozdrawiamy

Agunia03 i marta1990 podoba się to.

Jakie koszty ogrzewania generuje pompa ciepła w Waszych domach?

Decydując się na budowę domu, jedną z najważniejszych decyzji jakie musimy podjąć jest rodzaj jego ogrzewania. Standardowo decydujemy się na ogrzewanie gazem, paliwem stałym czy prądem. Alternatywą dla standardu jest pompa ciepła. Jak właściwie funkcjonuje system ogrzewania domu pompą ciepła i kiedy jego instalacja ma sens?  

Pompa ciepła zawdzięcza swoją nazwę sposobowi w jaki ogrzewa nasz dom. Wykorzystując przemiany termodynamiczne ciepła przepompowuje je ze źródła o niższej temperaturze do cieplejszego ośrodka. W zależności od źródła, z którego pompa pozyskuje ciepło wyróżniamy instalacje typu powietrze, woda/woda, woda/powietrze oraz pompy gruntowe.

Jakie koszty ogrzewania generują konkretne rodzaje pomp, na które się zdecydowaliście? Po jakim czasie szacujecie zwrot inwestycji? Czy udało Wam się otrzymać dofinansowanie na instalację pompy ciepła? Które z opinii dotyczących takiego systemu ogrzewania możecie potwierdzić z własnego doświadczenia?

Czekamy na Wasze opinie w odniesieniu do konkretnych projektów oraz przełożenia wydajności na wielkość budynku. Z pewnością pomocne będą szacunkowe koszty za ogrzewanie w sezonie grzewczym oraz poza nim. Opinia każdego Inwestora jest zdecydowanie wiarygodniejszym źródłem informacji niż zapewnienia producentów, dlatego liczymy na Waszą aktywność! Zachęcamy także do zadawania pytań, które zostały pominięte, a chcielibyście aby Extradomowicze wyrazili swoje zdania na dany temat.

6

Olisa, cycylia, hugo74611 i 3 innym podoba się to.

5 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
Mika2728
Mika2728   0   ·  15 października 2016

u nas pompa ciepła użytkowana od 5 lat, odwierty pionowe trzy, dom wielki 220m2- koszty ogrzewania - 3000 rocznie. polecam, super sprawa :) urządzenie bezobsługowe :)

hańcia
hańcia   0   ·  15 października 2016

Pompa to najlepsza rzecz w naszym domu, użytkujemy ją od 4 lat średnia kosztów to 3300 zł. Dom ma 207 m temperatura nom stop 24 st. Na długo przed budową zaplanowaliśmy że będziemy ogrzewać dom pompą ciepła w trakcie projektowania domu zrezygnowaliśmy z komina dymnego i kotłowni no i porządnego pieca to pokryło koszty pompy jakieś 33000. Odwierty i instalacja całego ustrojstwa to są te dodatkowe koszty. Zdecydowanie polecam 😊

rafal1376
rafal1376   0   ·  16 października 2016

U mnie pompa chodzi od 1 października w domu pozioma. W domu jeszcze nie mieszkamy A to są notatki mojego Pana od pompy. Pompa chodzi tylko w taryfie G12.

Wolna chwila w niedzielne popołudnie? Zapraszamy do wspólnej zabawy! Komu uda się podać poprawną kombinację odpowiedzi do naszej układanki? :) Kto z Was zgadnie jaki projekt przedstawia grafika?

5 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
Kasia-kow33
Kasia-kow33   0   ·  11 września 2016

Tak to Simon G2 Energi Plus,projekt domu Archipelag :-)

kasiakrak
kasiakrak   0   ·  12 września 2016

i,b,d tych elementów brakuje ;)

Extradom
Extradom   3   ·  12 września 2016

@igabi oraz @Kasia-kow33 odpowiedzi poprawne w 100%. Projekt, który przedstawia grafika to Simon G2 energo plus WRC2645 (https://www.extradom.pl/projekt-domu-simon-g2-energo-plus-WRC2645). @kasiakrak bezbłędnie! :) Serdecznie dziękujemy za wszystkie udzielone odpowiedzi.

igabi, kasiakrak i Kasia-kow33 podoba się to.

Extradom

Extradom (Extradom) zadał(a) pytanie.

8 września 2016

Wasza opinia - gazowa absorpcyjna pompa ciepła

Dzień dobry Extradomowicze! Jeden z Inwestorów rozważa instalację gazowej absorpcyjnej pompy ciepła w energooszczędnym budynku wykonanym z solbetu (ściany grubości 42cm). W jego imieniu bardzo prosimy o Wasze opinie na temat takiego sposobu ogrzewania domu oraz ewentualne podpowiedzi dotyczące alternatywnych rozwiązań, które w jego przypadku sprawdzą się zdecydowanie lepiej. Liczymy na Waszą pomoc! Pozdrawiamy serdecznie

1

Aleksandra1365 podoba się to.

Aleksandra1365
Aleksandra1365   0   ·  8 września 2016

tak wygląda mój dom a dalej nie mamy rozwiązania jak go ogrzać prosimy o opinię

Wyniki konkursu

Drodzy Extradomowicze!

Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę oraz wszystkie nadesłane zdjęcia! Z pewnością będą one miłym wspomnieniem słonecznego lata i czasu spędzonego wspólnie z rodziną podczas odpoczynku w Waszych pięknych domach i na budowach. 

Komisja konkursowa po długich naradach postanowiła wyróżnić szóstkę Laureatów:

@kjozwik, @elizabeth1113, @Agunia03, @sarnosia, @holek400, @ASzku, którzy zostaną nagrodzeni Selfie Stick’ami.    

Finałowa czwórka, która zachwyciła Jury swoją pomysłowością to:

miejsce IV @FrancoPolo

miejsce III @graciela

miejsce II @Sylwia_20

Nagrodami dla wyróżnionych Extradomowiczów są wiklinowe kosze piknikowe z kompletem naczyń.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zwycięzcą konkursu „Lato w moim domu” zostaje@IdaMaja, która zdobywa nagrodę główną w postaci tabletu marki BLOW TAB 7.4HD.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wszystkie przesłane zgłoszenia, gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej zabawie, której szczegóły ogłosimy niebawem!

Pozdrawiamy,

Zespół Extradom.pl

2

elizabeth1113 i Agunia03 podoba się to.

7 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
sarnosia
sarnosia   0   ·  6 września 2016

Podpinam się pod pytanie,gdzie można wysłać adres?

elizabeth1113
elizabeth1113   2   ·  7 września 2016

Dziękuję za wyróżnienie i gratuluję zwycięzcom.

kasiakrak i Agunia03 podoba się to.

Extradom
Extradom   0   ·  7 września 2016

Dane do wysyłki mogą zostać przesłane w wiadomości prywatnej lub na adres e-mail: moj@extradom.pl

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby zobaczyć więcej treści związanych z Extradom