Extradom

4

Zdjęcie użytkownika

8 735
41
662

Ostatnio poruszane tematy

Udostępnij

Galeria zdjęć 9 364

więcej »

Tematy
Osoby i firmy
Zdjęcie profilowe
Projekty
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe

Ostatnia aktywność

Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia użytkownikowi Extradom Zaloguj się lub Zarejestruj

Ogród wielopoziomowy

Stworzenie ogrodu na działce o znacznych różnicach wysokości to duże wyzwanie dla projektanta. Wymaga wyobraźni i doświadczenia, nierzadko potrafi pochłonąć spore zasoby finansowe. Jednakże warto te specyficzne warunki terenowe dobrze wykorzystać aranżując ogród wielopoziomowy. Wysiłek na pewno się opłaci, gdyż właśnie takie ogrody są często bardzo ciekawe i niepowtarzalne. O ich wyjątkowości decyduje atrakcyjne ukształtowanie terenu (pagórki, wzniesienia) czy też potrzeba stosowania małej architektury tj: schody terenowe, skarpy, murki oporowe, pochylnie. Dzięki nim udaje się okiełznać nierówności terenu, ale także można zbudować zupełnie nową, przyjazną przestrzeń i oryginalnie podzielić ogród na kilka odrębnych wnętrz ogrodowych.

więcej »

1

czarna1340 podoba się to.

Warzywa i zioła w ogrodzie

Posiadanie ogrodu - kawałka ziemi, który można uprawiać według własnych potrzeb i  upodobań to wielkie szczęście. Dla mieszkańców miasta wręcz marzenie. Jednak z czasem uprawa roślin jedynie ozdobnych może przestać wystarczać i nabiera się ochoty na rośliny bardziej praktyczne, takie jak warzywa czy zioła. Zaczyna się doceniać walory smakowe i zdrowotne własnych upraw. A także ogromną przyjemność jaką niesie możliwość wykorzystania w kuchni warzyw i ziół, przyniesionych przed chwilą z ogrodu, zerwanych z własnej grządki.

więcej »

5 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
Malgorzatab9
Malgorzatab9   0   ·  11 lipca 2016

Piękne! już czerwone widać. A kiedy posadziłaś? Dużo czasu potrzeba aby wyrosły?

kasiakrak
kasiakrak   0   ·  11 lipca 2016

Te koktajlowe kupiłam sadzonki i mają 1,5 miesiąca.

Malgorzatab9
Malgorzatab9   1   ·  12 lipca 2016

Dzięki. Posadzę u siebie i zobaczę czy też tak pięknie wyrosną :)

kasiakrak podoba się to.

Jak dobrać wodne oświetlenie ogrodowe?

Zastanawiając się nad zwiększeniem atrakcyjności ogrodu nocą, warto poświęcić chwilę na zapoznanie się ze specyfikacjami poszczególnych rodzajów oświetlenia ogrodowego. Oczko wodne z pewnością nada ogrodowi niepowtarzalnego uroku, a odpowiednio oświetlone będzie zachwycało także po zmroku.

więcej »

kamwer

kamwer do: Extradom (Extradom):

5 lipca 2016

Witam Wiecie moze czemu jak wchodzę na stronę inspiracje.pl to nie mogę ogladać fotek ,wyskakuje okno żeby sie zalogować a kiedy wpisuje dane z konta na extradom to wyskakuje że nie ma takiego użytkownika :(
Extradom
Extradom   0   ·  6 lipca 2016

Dzień dobry. Po aktualizacji strony extradom.pl konieczne było wprowadzenie nowego hasła, jednak zmiana dotyczyła tylko profilu na Społeczności Extradom. Logowanie na portal inspiracje.pl jest możliwe przy użyciu hasła oraz loginu, które były używane wcześniej. Pozdrawiam

Nawierzchnie biologicznie czynne wokół domu

Przystępując do zagospodarowania swojej wymarzonej działki zaczynamy planować wielkość i lokalizację domu. Projektujemy praktyczne dojścia, tj. ścieżka od furki do drzwi wejściowych budynku i do innych ważnych obiektów na terenie posesji. Snujemy wizję rozległego tarasu, wyznaczamy wjazd do garażu, miejsca postojowe. Jednak, szczególnie w sytuacji, gdy nasza działka nie jest duża, należy mieć na uwadze, że w tym temacie nie można postępować zupełnie dowolnie. W zapisach miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub w decyzji o warunkach zabudowy znajduje się informacja o procentowym udziale powierzchni zabudowanej i biologicznie czynnej*.

więcej »

1

KasiaiKonrad podoba się to.

Studnia głębinowa - jak uniknąć problemów związanych z budową i późniejszą eksploatacją?

Stały dostęp do źródła wody to podstawa każdego prawidłowo funkcjonującego domu. Inwestorzy, którzy nie mają możliwości podłączenia się do sieci miejskiej mogą wybrać alternatywne rozwiązanie, jakim jest budowa przydomowej studni głębinowej. Na co zwrócić uwagę, by uniknąć problemów w czasie jej użytkowania?

więcej »

Z jakich materiałów wykonać elewację?

Elewacja domu to jego wizytówka. Wybierając rodzaj materiału, należy pamiętać, że każdy z nich nada budynkowi inny charakter. Elegancja, nowoczesność, a może rustykalność - aby podjąć decyzję, należy zastanowić się nad efektem, który ma zostać osiągnięty. Na rynku dostępnych jest wiele metod pozwalających w ciekawy sposób wykończyć zewnętrzną powierzchnię domu. Dzięki dokładnemu projektowi można mieć pewność, że wybrało się najkorzystniejszą z dostępnych opcji.

więcej »

5 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
pastelowa
pastelowa   0   ·  2 lipca 2016

szukamy doradztwa z waszej strony czy ktoś się wypowie .

Extradom
Extradom   1   ·  4 lipca 2016

Dzień dobry. Jeśli chodzi o elewację drewnopodobną, produkty wysokiej jakości idealnie oddadzą strukturę drewna. Często nie będziemy w stanie odróżnić imitacji od prawdziwych desek. Największą zaletą elementów elewacji wykonanych z okładzin drewnopodobnych jest zdecydowanie wyższa odporność na warunki atmosferyczne. Listwy wysokiej jakości, przez długi czas nie będą wymagały odświeżenia, ponieważ w przeciwieństwie do listw drewnianych, łuszczenie farby nie jest problemem posiadaczy nowoczesnego rozwiązania. Elewacja tego typu nie wymaga wykorzystania dodatkowych konstrukcji nośnych, co wynika z niskiej wagi elementów dekoracyjnych, więc montaż jest o wiele prostszy. Dodatkowo nie jest to tak problematyczny materiał, jak drewno pod względem utrzymania wysokiej jakości ocieplenia. Użycie drewna często powoduje powstanie mostków termicznych. Przy listwach drewnopodobnych nie jest to już tak bardzo uciążliwe.

martini88nt podoba się to.

pastelowa
pastelowa   0   ·  4 lipca 2016

bardzo dziękuje za udzielenie informacji .

Ogrodzenie - atrakcyjne zamknięcie posesji 

Grodzenie posesji płotem ma przede wszystkim praktyczne znaczenie. Zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa, prywatności (chociaż nie zawsze się to w pełni udaje), wyznacza granicę naszej posesji. Szczególnie w ścisłej zabudowie szeregowej postawienie wysokiego, pełnego płotu chroniącego przed wzrokiem sąsiadów staje się priorytetem. Jest to poniekąd zrozumiałe, ponieważ każdy w swoim ogrodzie szuka odpoczynku i chce czuć się możliwie swobodnie. Najważniejsze, aby zastosowane ogrodzenie było ozdobą i współgrało z pozostałymi elementami wyposażenia ogrodu, również z architekturą samego budynku. Piękne ogrodzenie może stać się także wizytówką posesji.

więcej »

Extradom

Labrador WAL1026Extradom (Extradom) opublikował(a) plik.

30 czerwca 2016

1

as1981 podoba się to.

6 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
b lania67
b lania67   0   ·  1 lipca 2016

Strasznie ponury.

zosiagce
zosiagce   0   ·  3 lipca 2016

wygląda srogo , ponuro

MarekPopis
MarekPopis   0   ·  3 lipca 2016

Twierdza! SUPER!

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby zobaczyć więcej treści związanych z Extradom