Extradom

340409

Zdjęcie użytkownika

8 802
151
819

Ostatnio poruszane tematy

Udostępnij

Galeria zdjęć 9 429

więcej »

Tematy
Osoby i firmy
Zdjęcie profilowe
Projekty
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe

Ostatnia aktywność

Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia użytkownikowi Extradom Zaloguj się lub Zarejestruj
Extradom

Extradom (Extradom)

21 godz temu

Jaki strop wybrać?

Drodzy Extradomowicze!

Jednym z etapów realizacji stanu surowego jest wykonanie konstrukcji poziomej przegrody oddzielającej kolejne kondygnacje budynku, a więc stropu. Technologia w jakiej zostanie wykonany to temat częstych dyskusji dotyczących gotowych projektów domów, dlatego chcielibyśmy poznać Waszą opinię na temat najlepszego rozwiązania.

Jaki strop będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem w przypadku domów parterowych, a na co powinni zdecydować się Inwestorzy planujący budowę domu z poddaszem użytkowym? Czy przeznaczenie poddasza to jedyny aspekt, który wpłynął na Wasz wybór? Jak wyglądają różnice w cenach w przypadku najpopularniejszych rozwiązań? Korzystniej jest zlecić realizację stropu gęstożebrowego, żelbetowego, filigranowego, drewnianego, a może konstrukcji mniej znanego stropu strunobetonowego? Jakie jest Wasze zdanie na temat stropodachu? Co charakteryzuje poszczególne typy stropów?

15 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
dupera
dupera   0   ·  12 godz temu

Czy ktoś ma projekt jasmina b

Justyna_S1
Justyna_S1   0   ·  8 godz temu

U nas strop nad piwnicą był monolityczny a nad parterem z prefabrykowanych płyt. Większość robót robimy sami i przy stropie nad piwnica bylo dużo pracy- zaszalować a później to rozebrać zeszło ok 2 miesięcy bez żadnej ekipy, dlatego drugi strop zdecydowaliśmy się na płyty prefabrykowane ze względu na oszczędność czasu a cenowo wyszlo nawet taniej niż mieli byśmy to zlecić fachowej ekipie

robikrdi
robikrdi   0   ·  36 min temu

My zgodnie z projektem zrobiliśmy strop lany. Jedyna jego wadą to czas potrzebny na jego wykonanie, pełne deskowanie, ułożenie zbrojenia, wylanie betonu i późniejsza jego pielęgnacja . Cenowo też nie był najtańszą opcją...Jego zaletą jest idealne wyciszenie budynku oraz usztywnienie konstrukcji budynku.

Dom przyjazny alergikowi

Budowa realizowana z myślą o osobach cierpiących na alergie i uczulenia w dużym stopniu wpływa na wybory związane z materiałami oraz wykończeniami wnętrz. Chcąc zminimalizować czynniki wywołujące ataki alergii, warto postawić na sprawdzone już rozwiązania. Budując dom uwagę należy zwrócić zarówno na jego przyszłą lokalizację, fundamenty, ściany, jaki i elementy wyposażenia, które przyczyniają się do nasilenia objawów. Dlaczego zapobieganie warto wdrażać już na etapie budowy? Jak rozpocząć realizację domu? Jakich wyborów dokonać, aby dom był przyjazny alergikowi?

więcej »

Jakie okna wybrać?

Drodzy Extradomowicze!

Koniec etapu stanu surowego otwartego to początek pytań związanych ze stolarką okienną. Współczesne okna zdecydowanie przewyższają standardem technologie stosowane kilka lat temu, a szeroka oferta rozwiązań dostępnych na polskim rynku niewątpliwie będzie powodem licznych dylematów.

Jakie okna wybrać? Na jakie aspekty należy zwrócić szczególną uwagę? Co charakteryzuje okna najwyższej jakości? Lepiej wybrać okna plastikowe czy drewniane? Czy wielkopowierzchniowe przeszklenia mogą wpłynąć na nadmierne nagrzewanie pomieszczeń latem i większe straty ciepła zimą? Które rozwiązania przyczynią się do zwiększenia poziomu energooszczędności naszych domów? Jak wystrzegać się błędów montażowych i po czym poznać, że zatrudniona firma zna się na swoim fachu?

27 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
tomaszs131
tomaszs131   1   ·  15 lutego 2017

Nie do końca. "Ciepły montaż" to nic więcej jak ustawienie okien w licu muru lub 3 cm po za jego linią. Ważną kwestią są taśmy paroszczelne, paroprzepuszczalne przykrywające pianę po obu stronach skrzydła. Ot cała filozofia. Nie mylić z MOWO lub z montażem na kotwach.

Malgorzata6046 podoba się to.

tomaszs131
tomaszs131   0   ·  15 lutego 2017

Zapomiałem jeszcze o osadzeniu okien na taśmach Trio Band, zaliczany do "ciepłego montażu". Trzy warstwowa taśma rozprężna, w tym przypadku zastępuje piane i wcześniej przeze mnie wspomniane taśmy. Niestety glify muszą być idealnie przez murarza wykończone, w innym przypadku montaż na Trio band-dzie nie ma najmniejszego sensu.

Wojciech2810
Wojciech2810   0   ·  15 lutego 2017

@MarekPopis Ja tam fachowcem od okien nie jestem. Pytałem z ciekawości, montażystów Drutexa, jaka jest różnica miedzy HS i PSK, między pakietem 2 a 3 szybowym, między "ciepłym montażem" z "ciepłym parapetem" lub zwykły, powiedzieli to co napisałem powyżej. I tyle 😃

Budowa domu krok po kroku

Budowa domu to bardzo złożone przedsięwzięcie, które wymaga od Inwestora dobrej organizacji, wiąże się z licznymi formalnościami oraz koniecznością przygotowania logicznego planu poszczególnych etapów budowy. Jaki powinien być pierwszy krok po zakończeniu spraw związanych z zakupem działki, wyborem projektu, zapewnieniem przyłączy i uzyskaniem pozwolenia na budowę?

więcej »

Tynk gipsowy czy cementowo-wapienny?

Drodzy Extradomowicze,

Etap związany z tynkowaniem pomieszczeń to niewątpliwie duży krok zbliżający nas do upragnionego momentu jakim jest przeprowadzka. Stan surowy jest już za nami, prace związane z instalacjami dobiegają końca, więc czas pomyśleć o tynkach wewnętrznych. Na jakie rozwiązania padł Wasz wybór?

Zdecydowaliście się na tynk gipsowy czy cementowo-wapienny? Jakie rozwiązania sprawdzą się lepiej w pomieszczeniach narażonych np. na częste uszkodzenia powierzchni ścian czy podwyższoną wilgotność? Tynki w Waszych domach zostały wykonane tradycyjnie czy maszynowo? Jak długo czekaliście na rozpoczęcie kolejnego etapu realizacji? Jakie warunki atmosferyczne sprzyjają tynkowaniu wewnątrz budynku? Czy tynkowanie przy ujemnych temperaturach może negatywnie wpłynąć na efekt końcowy?

3

domi93, Olisa i Bożena5960 podoba się to.

42 komentarze
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
tomaszs131
tomaszs131   1   ·  22 godz temu

To jeszcze poprosimy o możliwość cytowania postu do którego chcielibyśmy się odnieść, odpowiedzieć. Ułatwiłoby to znacznie komunikacje Społeczności na forum.

domin&jolka podoba się to.

kasiakrak
kasiakrak   5   ·  20 godz temu

Ja nadal czekam na możliwość edycji tekstu ,bo czasami mój tablet takie"kwiatki"wyrazowe wprowadza,że aż sama nie mogę zrozumieć co napisałam,a przy dłuższym tekście ciężko usunąć i pisać jeszcze raz.

Kosinscy1982, kinia61, Ania79a i 2 innym podoba się to.

kinia61
kinia61   2   ·  26 min temu

Kasiu, ja wtedy kopiuję ten spaprany tekst, usuwam go, wklejam i poprawiam zanim wyślę. Tak jest najszybciej. Trzeba sobie radzić 😃

mrówka77 i Kosinscy1982 podoba się to.

Dachówka ceramiczna, cementowa czy blachodachówka?

Drodzy Extradomowicze!

Wybór pokrycia dachu, które będzie odpowiednie zarówno pod względem kosztów, właściwości technicznych i wizualnych to duże wyzwanie. Decyzja dotycząca koloru czy kształtu dachówki to w dużej mierze gust Inwestora. Każdy rodzaj pokrycia charakteryzują odmienne parametry, od których będzie uzależniona między innymi konstrukcja więźby, dlatego o ewentualnych zmianach technologii warto pomyśleć wcześniej. W związku z tym, w imieniu wszystkich niezdecydowanych Extradomowiczów, prosimy o porady!

Dachówka ceramiczna, cementowa czy blachodachówka - co wybraliście? Które z rozwiązań jest najtrwalsze? Co w głównej mierze zaważyło na Waszym wyborze? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru? Jak oceniacie wymienione rodzaje pokryć dachowych w stosunku ceny do jakości?

1

KasiaiKonrad podoba się to.

68 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
Rysz
Rysz   0   ·  8 lutego 2017

Najgorzej jest tylko w przypadku gdy od północnej strony jest las blisko posesji , to wtedy zieleń pojawi się szybko .

misiamisia
misiamisia   0   ·  8 lutego 2017

Żeby to było mycie raz na parę lat,mam 10lat blachodachówke i z 4 razy była myta a za niedługi czas bedzie do wymiany bo na zgięciach zaczyna się korozja,lasu nie ma od południowej jest ok nie wiem kwestia mycia czy mchu

Rozmarijn
Rozmarijn   0   ·  9 lutego 2017

U nas Creaton Marsylka Rapido angobowana .Po 4 latach dalej wygląda jak nowa.

Czym ocieplić poddasze - wełną czy pianką?

Drodzy Extradomowicze!

Choć zainteresowanie najnowszymi technologiami nieustannie rośnie, to najczęściej wykorzystywanym materiałem do ocieplenia poddasza wciąż jest wełna mineralna. W tej kwestii najgroźniejszym konkurentem tradycyjnego rozwiązania jest metoda natryskowego ocieplenia przy wykorzystaniu pianki poliuretanowej. Jak bardzo się od siebie różnią?

W swoich domach wykorzystaliście tradycyjny sposób ocieplenia, a więc wełnę mineralną czy może postawiliście na piankę poliuretanową? Co wpłynęło na Wasz wybór? Jakie właściwości charakteryzują poszczególne rozwiązania? Jak szacunkowo prezentują się koszty ocieplenia poddasza przy użyciu wełny, a jak w przypadku pianki?

5

sonic B., Jedyna, PNO i 2 innym podoba się to.

86 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
Tobiasz86
Tobiasz86   0   ·  5 lutego 2017

Do Walerian. Witam. Robiłem trzy poddasza tym materiałem i powiem że mam mieszane uczucia. Najbardziej do tego powietrza w bąbelkach jak długo ono tam wytrzyma. Nie miałem możliwości spytania tych osób co u nich robiłam jak wygląda sprawa po zimie, więc nie powiem czy jest ciepło. Nie wiem jakim izolatorem jest kilka warstw sreberka i filii bąbelkowej...

Justyna_S1
Justyna_S1   0   ·  6 lutego 2017

gabi842 mozesz cos wiecej napisac na temat celulozy. Jak dlugo mieszkacie i dlaczego zdecydowaliście się akurat na taki rodzaj ocieplenia poddasza.czytajac tu te wszystkie komentarze mam wrażenie że większość osób decyduje się na to co im ,,fachowa,, ekipa lub przedstawiciele zaproponują, ja robię wszystko praktycznie sam, liczę się z każdym wydanym groszem i od jakiegoś czasu wiem że nie zawsze warto wybierać to co znane,reklamowane a zarazem drogie i często malo skuteczne a nauczyli mnie tego znajomi którzy zbudowali domy dla siebie - jeden ma rozchwytywana firmę budowlaną a drugi jest właścicielem hurtowni budowlanej i oni właśnie też ocieplali celulozą

Kasia_m74
Kasia_m74   1   ·  6 lutego 2017

Podłączam się pod pytanie do gabi842!!! Napisz koniecznie coś więcej:)

Justyna_S1 podoba się to.

Trendy na rynku projektów domów jednorodzinnych - konstrukcja kopułowa

Plan realizacji osiedla domów kopułowych jest obecny w planach polskich deweloperów od wielu lat. Niekonwencjonalne podejście do budownictwa jednorodzinnego wzbudza także coraz większe zainteresowanie Inwestorów indywidualnych. Czy nowatorska konstrukcja domów kopułowych realizowana z sukcesami poza granicami naszego kraju to temat godny uwagi?

więcej »

tomaszs131
tomaszs131   0   ·  3 lutego 2017

Trzeba być odważnym człowiekiem, żeby porwać się na budowę kopuły😊

dorota-1981
dorota-1981   0   ·  10 lutego 2017

Świetny pomysł,ja bym się porwała gdybym miała taką możliwość

W jaki sposób wykończyć ścianę nad blatem kuchennym?

Drodzy Extradomowicze,

Często powracającym tematem na Społeczności jest sposób wykończenia ścian w kuchni. Biorąc pod uwagę specyfikę prac kuchennych, użyte materiały powinny być przede wszystkim trwałe i odporne na zabrudzenia. Ściany znajdujące się w pobliżu blatów roboczych narażone są na wpływ wielu szkodliwych czynników, jak więc wybrać odpowiednie wykończenie?

Na jaki materiał wykończeniowy się zdecydowaliście? Co miało wpływ na Wasz wybór? Jakie są mocne i słabe strony poszczególnych rozwiązań? Na co powinni uważać Inwestorzy, którzy postawili na kafelki, plamoodporne farby, cegłę lub beton architektoniczny, a co będzie miało szkodliwy wpływ na dekoracyjne szkło?

5

Kadama27, emka102, Justyna_S1 i 2 innym podoba się to.

23 komentarze
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
emka102
emka102   1   ·  2 lutego 2017

Mrówka77, a jaki laminat wybrałaś?? Jaka nazwa? Jak już będzie zamontowany, chętnie zobaczę zdjęcia 😃 😃

mrówka77 podoba się to.

gossha
gossha   8   ·  2 lutego 2017

A u nas tak to wygląda miała być cegła a mamy płytki bezfugowe. Odnalezione przypadkiem 😃 😃

syla7404, andzia.lu, Kupidynek i 5 innym podoba się to.

mrówka77
mrówka77   0   ·  2 lutego 2017

Emka102 , zdjęcia na pewno wstawię , lecz montaż kuchni będzie w czerwcu...terminy...jeśli chodzi o płytę to ustaliłam fornir kolor dąb (nawiązuje kolorystycznie do Twojego laminatu )niestety nie pamiętam dalszej nazwy...od stolarza mam dostać zdjęcie podobnych mebli w moich kolorach 😃 jak na razie czekam ..uff jakie to trudne, chciałabym już :))))

Dom z piwnicą czy bez?

Drodzy Extradomowicze,

To jak dodatkowe pomieszczenia gospodarcze są potrzebne w domu jednorodzinnym będziemy w stanie ocenić dopiero po zamieszkaniu. Wykorzystując Wasze doświadczenie, chcielibyśmy stworzyć rzetelne źródło informacji na temat korzyści wynikających z posiadania piwnicy.

Czy budowa domu z piwnicą się opłaca? Jak najlepiej wykorzystać tą dodatkową powierzchnię użytkową? Czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania, np. w odniesieniu do posiadanej działki, wyników badań geologicznych, które wykluczą możliwość realizacji projektu z piwnicą? Jak powinna wyglądać prawidłowa izolacja ścian całkowicie zagłębionych w gruncie? Co spowodowało, że zdecydowaliście się na piwnicę, a co powstrzymało Was przed tą decyzją?

1

domin&jolka podoba się to.

55 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
karolajna12
karolajna12   0   ·  30 stycznia 2017

U nas też jest piwnica pod całym domem ale z zewnątrz jej nie będzie widać

aneczka.z.
aneczka.z.   0   ·  30 stycznia 2017

U nas piwnicy 170m pod częścią domu.Bardzo się broniłam ale z terenu wychodziło ze taniej ja zrobić niż nie . Teraz jestem mega zadowolona jest gdzie trzymać wszystkie materiały i kotłownia duża.

asiek097
asiek097   0   ·  30 stycznia 2017

Ja mam bez piwnicy. Z boku stoi budynek gospodarczy w którym jest kotłownia i "mieszkanko" dla gości. Od początku planowałam duży ogród z ziemianką więc piwnica nie jest mi potrzebna. Gdybym miała mniejszą działkę to na pewno robiłabym piwnicę.

Jak dostosować domową przestrzeń do małego dziecka?

Stworzenie przestrzeni bezpiecznej dla dziecka czy niemowlaka to duże wyzwanie. Przystosowując pomieszczenia do wymagań małego domownika należy przewidzieć najbardziej nieprawdopodobne scenariusze mając na uwadze kreatywność naszych pociech. Najprostszym rozwiązaniem będzie stworzenie listy potencjalnych zagrożeń oraz znalezienie rozwiązań, które zapewnią bezpieczeństwo, a w przyszłości kiedy ich obecność okaże się zbędna, nie będą powodem gruntownego remontu. Które miejsca i przedmioty stanowią potencjalne zagrożenie oraz jak w prosty sposób można ograniczyć niebezpieczeństwo tak, by nasza zapobiegliwość nie wpłynęła na funkcjonalność domu?

więcej »

Dzień dobry. Mogłabym prosic o wszelkie informacje,materiały dotyczące tego projektu (noelia bis 2M )?Pozdrawiam
extradomski
extradomski   0   ·  25 stycznia 2017

Dzień dobry, dostepne materiały zostaną przesłane na adres e-mail podany podczas rejestracji w najbliższym czasie. Pozdrawiam 😃

Jakie rozwiązania zastosować, aby cieszyć się domem bez wilgoci?

Drodzy Extradomowicze!

Zaparowane okna oraz skraplająca się na ich powierzchni para to częsty widok, zwłaszcza zimą. Sama para powstaje naturalnie np. podczas gotowania czy kąpieli i nie powinna wzbudzać naszych obaw, jednak stale zawilgocone powietrze z pewnością nie wróży nic dobrego.

Co jest przyczyną parujących szyb i jak sobie z tym poradzić? Jak prawidłowo ocenić pierwsze oznaki zawilgocenia? Co powinno nas niepokoić? Jak obniżyć wilgotność domu i czy to w ogóle możliwe?

1

aguchna podoba się to.

107 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
domin&jolka
domin&jolka   1   ·  31 stycznia 2017

kasiakrak starsi ludzie tak mają i się nie zmienią. Już Ja coś o tym wiem. Ehhh...

kasiakrak podoba się to.

kasiakrak
kasiakrak   1   ·  31 stycznia 2017

Dokładnie Jolu , niektórzy zatrzymali się w czasach Gierka i jakikolwiek postęp ich nie dotyczy 😉

domin&jolka podoba się to.

domin&jolka
domin&jolka   1   ·  31 stycznia 2017

Hahaaa....dokładnie Kasiu ;-)

kasiakrak podoba się to.

Witam. Interesuje mnie podpięcie gazu i chciałabym się dowiedzieć ile wszystko ogółem kosztuje ??(tzn. mapka, skrzynka, podpięcie itd) i ile to trwa?? Najlepiej gdyby ktoś z podkarpacia przechodził tą drogą;-) bardzo mi zależy na informacjach;-) pozdrawiam

1

abrdon podoba się to.

15 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
marta1990
marta1990   0   ·  23 stycznia 2017

MarekPopis bardzo dziękuję Ci za wszelakie informacje;-)

kasia i krzys2525
kasia i krzys2525   0   ·  23 stycznia 2017

Jestesmy z podkarpacia, u nas 9 miesiecy i poganialismy jak moglismy zeby gaz poplynal przed mrozami... wniosek skladalismy w rzeszowue zeby bylo szybciej.koszt ze strony gazowni ok 2200zl, 2000zl za prace ziemne i wewnetrzna instalacje gazowa, piec i reszta instalacji to juz inny temat.

kasia i krzys2525
kasia i krzys2525   0   ·  23 stycznia 2017

a i 600zl za projekt

Dzień dobry. Czy mogę prosić o rysunki szczegółowe do projektu Ewa Neo - murowana – keramzyt KRD2522 (lustrzane odbicie) mój mail: konczynka1@poczta.onet.pl
extradomski
extradomski   0   ·  23 stycznia 2017

Witam serdecznie, dostępne rysunki zostaną przesłane mailowo w najbliższym czasie. Pozdrawiam!

Dom z garażem czy bez?

Drodzy Extradomowicze!

Jednym z aspektów wpływających na decyzję Inwestorów poszukujących domu marzeń jest rodzaj miejsca parkingowego dla samochodu. Możemy wziąć pod uwagę garaż w bryle budynku, garaż wolnostojący, wiatę lub parking w formie podjazdu ułożonego z kostki brukowej. Często na podjętą decyzję wpływają koszty realizacji danego rozwiązania, jednak chcielibyśmy poznać Wasze opinie. Która z powyższych opcji jest Waszym zdaniem najlepsza?

Budowa garażu zarówno w bryle budynku, jak i wolnostojącego niesie ze sobą wiele korzyści. Która wersja jest Waszym zdaniem bardziej funkcjonalna? Lepszym wyborem będzie garaż jedno-, dwu-, a może trzystanowiskowy? Uważacie, że bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest budowa wiaty garażowej czy projekt bez garażu? Podzielcie się z nami swoimi doświadczeniami i powiedzcie co wpłynęło na taką decyzję.

2

wawasia i KasiaiKonrad podoba się to.

124 komentarze
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
Rozmarijn
Rozmarijn   1   ·  4 lutego 2017

opublikował(a) plik.

domin&jolka podoba się to.

Atlas II
Atlas II   0   ·  4 lutego 2017

U nas w garażu obecnie skład budowlany :):):)

Dominik_n6
Dominik_n6   0   ·  4 lutego 2017

Rozmarijn a jaki szeroki macie garaż?

Badyl1982

Badyl1982 do: Extradom (Extradom): zadał(a) pytanie.

18 stycznia 2017

PANELE

Drodzy forumowicze mam prośbę, a mianowicie czy możecie podrzucić jakieś zdjęcia salonu z wykorzystaniem jasnych paneli? Mogą być ciepłe kolory lub zimniejsze, ale jasne. Jeśli chodzi pogląd układu mojego salonu to proszę spojrzeć na projekt TEMIS. Dodatkowo napiszę, że podobają nam się panele z wizualizacji projektu "w kostrzewach". Nam podobają się panele np. dąb atlas ale te z wizualizacji "w kostrzewach" ponieważ są cieplejsze:) Tak więc gdybyście chcieli podzielić się zdjęciami poglądowymi swoich paneli z salonu to z góry dziekuję:) pozdrawiam Artur
26 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
MarekPopis
MarekPopis   0   ·  20 stycznia 2017

@Myszka92 A czy ten stół nie jest przypadkiem z firmy "Halmar"?

myszka92
myszka92   0   ·  20 stycznia 2017

Być może to ta firma,ale tak jak mówię nawet na paragonie nic nie pisze i nie jestem pewna 🙃😁 była jakaś nazwa tego stołu ale jaka nie mam pojęcia 😁

myszka92
myszka92   0   ·  20 stycznia 2017

Może na ich stronie coś będzie o tym stole. Proszę sprawdzić salon meblowy AJRON Limanowa 🙃

Nowoczesne rozwiązania w budownictwie

Współczesne technologie, coraz większy wybór nowoczesnych materiałów oraz rozwijający się rynek budownictwa to niewątpliwie odpowiedź na rosnące wymagania Inwestorów. Oczekiwania związane z bezpieczeństwem, energooszczędnością oraz funkcjonalnością domów jednorodzinnych nieustannie rosną. Właśnie dlatego trend związany z rozwojem rynku technologii budowlanych nie ustaje od dłuższego czasu, a wręcz przeciwnie - w dalszym ciągu wzrasta. Co zmieniło się w standardach polskiego budownictwa w ostatnich latach?

więcej »

tomaszs131
tomaszs131   0   ·  19 stycznia 2017

Dużo nowych, ciekawych rzeczy pojawiło się w obrębie montażu okien. Systemy znacznie poprawiajające energoszczędność. Niestety jeszcze zbyt drogie.

Rysz
Rysz   0   ·  19 stycznia 2017

Hmmmm , zacytuję klasyka , jakie rozwiązania w budownictwie , ja może zastosuję za 250 lat jak się sprawdzą , a teraz to tylko ceramika , klimatyzacja i kominek oczywiście bo sprawdzone , już Flinstonowie w jaskiniach stosowali hahahaha

Witam, forumowicze mam pytanie czy tynki wewnętrzne wykonywaliście przed czy po wykonaniu instalacji wod-kan i co??

1

jolunia298 podoba się to.

30 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
Gabrysia1987
Gabrysia1987   0   ·  18 stycznia 2017

Kochani moje małe sprostowanie u nas zaraz po prądach klimatyzacja i tynki. A po nich reszta 😃 mąż mnie uświadomił 😃 kanalizacja i woda zrobiona 😃 reszta po 😃 pozdrawiam

karolajna12
karolajna12   2   ·  19 stycznia 2017

my robiliśmy elektrykę poźniej tynki a na koniec hydraulika

zielonyhope i agakzam podoba się to.

Malgorzata6046
Malgorzata6046   0   ·  10 lutego 2017

Przy budowie domu drewnianego to wiadomo z góry co najpierw wiec my nie mamy dylematu szczególnie jak mąż wszystko sam kładzie.

Witam. Proszę o dodanie projektu APS 105 LUA1116 do Kreatora 3D. Dziękuję.
lacoma86
lacoma86   0   ·  17 stycznia 2017

Dziękuje Wam za udzielone informacje, widzę ze obie opcje mają swoich zwolenników. Skoro można robić tynki po instalacji elektrycznej to zdecyduję sie na to gdyż mam ograniczone fundusze na ten rok.

Dzień dobry, mam prośbę. Chcę kupic projekt garażu G10. Czy ktoś z Państwa, mieszkający w woj. MAZOWIECKIM posiada ten garaż?
extradomski
extradomski   0   ·  16 stycznia 2017

Projekt garażu G10 występuje w kilku wersjach, dlatego proszę o podanie pełnej nazwy projektu wraz z kodem lub umieszczenie pytania bezpośrednio na profilu tego projektu w budowie. W razie jakichkolwiek wątpliwości, służę pomocą. Pozdrawiam 😃

Komin z cegły czy systemowy?

Drodzy Extradomowicze!

Komin będący jednym z najbardziej obciążonych elementów konstrukcji domu wymaga fachowego wykonania, tak by całość była odpowiednio stabilna, zapewniała prawidłowy ciąg i skutecznie pełniła swoją główną rolę, a więc odprowadzanie spalin. Dla wielu Inwestorów wybór pomiędzy tradycyjnym kominem murowanym, a modułowym tzw. gotowym kominem systemowym to duży dylemat. Pomóżcie więc rozwiać wszelkie wątpliwości i podzielcie się swoim doświadczeniem.

Na jaki rodzaj komina padł Wasz wybór? Co w głównej mierze zadecydowało o wyborze danego rozwiązania? Jak oceniacie swoją decyzję z perspektywy czasu? Jaki był łączny czas postawienia komina w danej technologii? Z jakim systemem grzewczym najlepiej sprawdzi się komin murowany, a z jakim systemowy?

155 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
koasia - dom w żurawinie
koasia - dom w żurawinie   0   ·  22 stycznia 2017

Ubezpieczam dom ale w moim ubezpieczeniu nie ma takich wytycznych.

K!
K!   1   ·  22 stycznia 2017

@koasia ,moze sie zle wyrazilem, chodzi o to ze jakby cos sie niedajboze stalo to pierwsze o co poprosi ubezpieczyciel to bedzie protokol kominiarski http://www.rp.pl/artykul/1170207-Obowiazek-przegladu-i-czyszczenia-kominow-nie-jest-przestrzegany-w-domach-jednorodzinnych.html#ap-1

domin&jolka podoba się to.

Sintesi
Sintesi   1   ·  22 stycznia 2017

Masz te wytyczne w OWU, albo napisane nie wprost. Np. że zobowiązujesz się do dbania o stan techniczny budynku. Dbanie to także przeprowadzanie przeglądów okresowych. Ubezpieczyciel w razie szkody będzie tylko szukał z jakiego powodu nie wypłacić Ci ubezpieczenia w całości lub części. ...tak jak z ubezpieczeniem od zawału i udaru...szczególnego rodzaju występującego b. rzadko.

domin&jolka podoba się to.

krzysiekneo23

krzysiekneo23 do: Extradom (Extradom): zadał(a) pytanie.

15 stycznia 2017

Witam. Czy można oglądać zdjęcia dodane do extra???

Extradom
Extradom   0   ·  16 stycznia 2017

Dzień dobry, jeśli zdjęcia zostały dodane do zakładek zgodnie z instrukcjami udostępnionymi w tym poście: https://www.extradom.pl/post-0D5b000003GSRdMCAX zdjęcia znajdziesz w powiadomieniach w sekcji „Galeria zakładek". Pozdrawiamy

Szacunkowe koszty ogrzewania domu jednorodzinnego w sezonie zimowym

Drodzy Extradomowicze!

Sezon grzewczy w pełni. Tematem dyskusji, który wzbudza mnóstwo wątpliwości stają się koszty ogrzewania domu jednorodzinnego. Najwiarygodniejszym źródłem informacji są opinie Inwestorów, którzy mają za sobą już niejedną zimę we własnym domu i mogą podzielić się realnymi kosztami. Prosimy Was o podzielenie się swoim doświadczeniami!

Na jaki rodzaj kotłów grzewczych się zdecydowaliście? Wyposażyliście swoje domy w alternatywne źródła ciepła oraz jaka jest powierzchnia użytkowa ogrzewanego domu? Najlepszym wyznacznikiem ekonomiczności danego rozwiązania będzie odniesienie się do średnich kosztów, jakie generują Wasze domy w najzimniejszych miesiącach roku. Liczymy na pomoc oraz mamy nadzieję, że powyższy temat pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości niezdecydowanych Inwestorów, poszukujących najtańszych w eksploatacji i stosunkowo bezobsługowych rozwiązań grzewczych.   

7

Kry, abrdon, Clau-Dusia i 4 innym podoba się to.

105 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
olciamanolcia
olciamanolcia   0   ·  1 lutego 2017

napisałam wyżej woda plus ścieki po 130 zł na osobę( od 20 sierpnia do 31 grudnia:) )

b lania67
b lania67   0   ·  1 lutego 2017

U nas 100 zł za 30m wody i 170zł za kanalizację, za 3 miesiące.W poprzednim domu płaciłam 200zł za wywóz 10m szamba.

tomaszs131
tomaszs131   0   ·  1 lutego 2017

Mam pytanie do ED czy naprawde post, ktory tu zamiescilem musial zostac zmoderowany? Czy dla dobrego imienia forum ED byl on wiekszym zagrozeniem niz pyskowki, wyzwiska i spam, ktory pomimo prosb o rekacje pozostawal na stronie????? Wydaj mi sie, ze nie ale to tylko moje skromne zdanie z ktorym ED nie musi sie zgadzac.

Jak zorganizować budowę, aby przebiegła sprawnie i szybko?

Na sprawny przebieg budowy wpływa mnóstwo czynników, których nawet najbardziej doświadczeni Inwestorzy nie będą w stanie przewidzieć. Mimo pewnych rozbieżności, których nie da się uniknąć, ściśle określony harmonogram prac z pewnością pozwoli uniknąć chaosu oraz zaoszczędzi nam wiele czasu, nerwów i pieniędzy. Od czego rozpocząć planowanie budowy, kiedy wszystkie formalności zostały już załatwione?  

więcej »

1

kasiakrak podoba się to.

kasiakrak
kasiakrak   2   ·  12 stycznia 2017

Nasza budowa przeszła dość sprawnie i w rok od wbicia łopaty już mieszkaliśmy. Do sso umówiona była ekipa zaraz po załatwieniu formalności, dom z dachem stał po miesiącu. Potem wysłaliśmy zapytanie o wycenę do ok.20 firm z wymiarami okien i parametrami jakie nas interesowały. Okna były wybrane i wstawione po ok.2 tygodniach.Potem elektryk i hydraulika. Potem ocieplenie dachu pianą.Następnie ekipa od tynków i wylewka , a w tym samym czasie drenaż, kostka i ogrodzenie (w międzyczasie obsadzałam pierwsze rośliny w ogrodzie.)Następnie elewacja.W zimie Wykończeniówka wewnątrz domu. Na wiosnę kamień na elewacji , dokończenie balkonów i barierki.Meblowanie i w tym samym czasie mur oporowy i ogrodzenie frontowe.Koniec prac w ogrodzie i siana trawy.W czerwcu przeprowadzka.

KasiaiKonrad i Kry podoba się to.

kasiakrak
kasiakrak   0   ·  12 stycznia 2017

Nasz domek

redskins
redskins   1   ·  12 stycznia 2017

gratulacje😀

kasiakrak podoba się to.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby zobaczyć więcej treści związanych z Extradom