Extradom

322546

Zdjęcie użytkownika

8 748
71
696

Ostatnio poruszane tematy

Udostępnij

Galeria zdjęć 9 375

więcej »

Tematy
Osoby i firmy
Zdjęcie profilowe
Projekty
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe
Zdjęcie profilowe

Ostatnia aktywność

Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia użytkownikowi Extradom Zaloguj się lub Zarejestruj

Projekty domów jednorodzinnych w nowoczesnym stylu

Na przestrzeni ostatnich kilku dekad znacząco zmieniło się postrzeganie domu jednorodzinnego – nie tylko samej jego zewnętrznej formy, ale i koncepcji jego wnętrza, funkcji czy podziału na poszczególne strefy. Wynika to oczywiście z faktu, że uległa zmianie mentalność ludzi i ich styl życia. Nasze domy doskonale odzwierciedlają tego typu zjawiska, stają się coraz bardziej praktyczne, proste i funkcjonalne, słowem coraz bardziej nowoczesne. Na rynku dostępna jest obecnie cała gama projektów domów nowoczesnych, a Inwestorzy coraz chętniej po nie sięgają. 

więcej »

Ogrzewanie podłogowe - w całym domu czy tylko w poszczególnych pomieszczeniach?

Odpowiednia wylewka, dobór rodzaju posadzki i kotła grzewczego to jedynie część dylematów, przed którymi staną Inwestorzy planujący montaż instalacji ogrzewania podłogowego. 

Temat, który często pojawia się w licznych dyskusjach na Społeczności Extradom to mieszany system ogrzewania. Czy jeśli decydujemy się na ogrzewanie podłogowe, musimy zastosować je we wszystkich pomieszczeniach? Jeśli tak, to dlaczego zastąpienie go grzejnikami w części pomieszczeń się nie sprawdzi?  Podłogówka na parterze, a grzejniki na piętrze - czy to dobry pomysł? Jak przygotować system od strony technicznej do zastosowania takiego połączenia? W których pomieszczenia samo ogrzewanie podłogowe się nie sprawdzi, a montaż tradycyjnych kaloryferów to wręcz konieczność? 

3

Daanddys 1, zosiad i agat9 podoba się to.

33 komentarze
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
MarekPopis
MarekPopis   0   ·  27 września 2016

Jeśli mowa o grzejnikach i podłogówce to układ niskotemperaturowy bierze w łeb. Do grzejników trzeba podgrzać czynnik do wyższej wartości a do podłogówki zdławić poprzez mieszanie.

Sintesi
Sintesi   1   ·  27 września 2016

Marku akurat niekoniecznie. Jak uzyje sie grzejników tzw. przekalibrowanych o większej powierzchni wymiany (właśnie trójpanelowe v33) to także mogą działać na niskiej temperaturze. Na kotle ustawia się 30-35 st. Podłogówka ma ok. 25-30 i na rozdzielaczu mieszacz. Działa to bardzo dobrze.

karolajna12 podoba się to.

MarekPopis
MarekPopis   0   ·  27 września 2016

Jeśli mowa o przewymiarowanych grzejnikach to wtedy wszystko się zgadza. Przy tradycyjnych jednak sprawa nie do przeskoczenia.

Każdy Inwestor z czasem staje się fachowcem w dziedzinie budownictwa, dlatego nasza kolejna weekendowa zabawa nie powinna stanowić dla Was większego problemu. Komu uda się poprawnie wskazać wszystkie trzynaście haseł naszej krzyżówki? Czekamy na Extradomowicza, który jako pierwszy poda jej rozwiązanie składające się z dziesięciu oznaczonych na grafice liter.  

POZIOMO

 1. Występuje w postaci konstrukcji budowlanej, tzw. półpiętro. Tak samo określimy stelaż łóżka piętrowego z otwartą przestrzenią pod spodem.   

 2. Element dachu stosowany do pokrycia kalenic, koszy i naroży.

 3. Element konstrukcji widoczny na etapie stanu surowego umieszczany nad otworami okiennymi i drzwiowymi.

 4. Pionowa, spalinowa bądź wentylacyjna konstrukcja budowlana.

 5. Elementy wykończenia wnętrz, które pozwalają stworzyć oryginalną aranżację. Dodatki oddające charakter domu.

 6. Obowiązkowe wyposażenie każdego pomieszczenia. Jeśli zdecydujemy się na samodzielny montaż, może okazać się, że porwaliśmy się na układanie najtrudniejszych puzzli w życiu z niekończącą się liczbą elementów.

PIONOWO

 1. Pomieszczenie, które chroni część dzienną przed spadkiem temperatury związanej z chłodnym powietrzem przedostającym się do domu po otwarciu drzwi wejściowych.

 2. Poziomy element konstrukcyjny budynku dzielący go na kondygnacje.

 3. Jest marzeniem każdej kobiety. Przestronne pomieszczenie z dużą ilością szaf, półek, wieszaków i ubrań.

 4. Chroni podziemną część budynku przed niekorzystnym działaniem wód gruntowych i deszczowych gromadzonych w glebie.

 5. W pełni drewniana konstrukcja. W jej wnętrzu panuje wysoka temperatura, a unosząca się para wodna to żaden nadzwyczajny widok.

 6. Dekoracyjny element, który pełni także funkcję ochronną przed działaniem wód opadowych, potocznie nazywany podmurówką.

 7. Napędza system wentylacji, która jest wspomagana mechanicznie.

Hasło: ?

1

Gabrysia1987 podoba się to.

12 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
:-) xd :-)
:-) xd :-)   2   ·  25 września 2016

znam ale nie powiem hehe\

kasiakrak i angelaa podoba się to.

Malgorzatab9
Malgorzatab9   1   ·  26 września 2016

Proszę bardzo!

PNO podoba się to.

Extradom
Extradom   1   ·  26 września 2016

@Gabrysia1987 serdeczne gratulacje. Jako pierwsza podałaś prawidłowe rozwiązanie naszej krzyżówki. @Malgorzatab9 dziękujemy za zaangażowanie. Wydruk z pewnością pomógł w rozwiązaniu naszej zagadki. Dziękujemy wszystkim Extradomowiczom, którzy poświęcili swój czas na wspólną zabawę! Pozdrawiamy serdecznie

Gabrysia1987 podoba się to.

Domy parterowe dla każdego

Coraz większą popularnością wśród Inwestorów planujących budowę domu cieszą się projekty domów parterowych. Odwrotny trend można było zauważyć jeszcze kilka dekad temu, kiedy to na polskich osiedlach dominowały domy piętrowe. Wynikało to z innego stylu życia ludzi w tamtych czasach – zakładali oni zazwyczaj domy wielopokoleniowe przyjmując, że część potomstwa zostanie w domu rodzinnym. W dzisiejszych czasach wraz z upowszechnieniem edukacji i zmianą warunków gospodarczych w kraju, uległa zmianie mentalność ludzi, a co za tym idzie zmiana ich stylu życia. Domy jednorodzinne spełniają obecnie funkcję, jaką wskazuje sama ich nazwa – służą jednej rodzinie. Coraz częściej są to zatem małe domy parterowe. 

więcej »

3

kinia61, optprime i Zygi1983 podoba się to.

mazi11
mazi11   1   ·  22 września 2016

tuliusz

elzu podoba się to.

witam.Poproszę o kosztorys projektu Talent Paliwo Stałe na adres e-mail gabi901@onet.pl .Z góry dziękuję;)
extradomski
extradomski   0   ·  21 września 2016

Witam. Kosztorys zostanie przesłany na podany adres e-mail w najbliższym czasie. Pozdrawiam

O czym należy pamiętać wybierając projekt domu jednorodzinnego?

Jedną z największych potrzeb każdego człowieka jest posiadanie własnego miejsca do życia, które stanowiłoby bezpieczny azyl – miejsce pracy, odpoczynku i wspólnej integracji członków rodziny. W zależności od osobistych preferencji, wykonywanej profesji i stylu życia każdy wybiera rozwiązanie, które najlepiej mu odpowiada – mieszkanie w budynku wielorodzinnym, domu jednorodzinnym wolnostojącym, w zabudowie szeregowej bądź bliźniaku. Decyzja o miejscu do życia uzależniona jest oczywiście także od aspektów finansowych i logistycznych.

więcej »

Kolejna zabawa na niedzielne popołudnie :) Dziś przygotowaliśmy dla Was wykreślankę! Zasady są wszystkim dobrze znane - wystarczy odnaleźć osiem ukrytych wyrazów, z których jeden jest słowem kluczem. Kto pierwszy odnajdzie wszystkie osiem elementów i wskaże temat zabawy?     

7 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
marta1990
marta1990   0   ·  18 września 2016

więżba-tematem

Agunia03
Agunia03   0   ·  18 września 2016

Krokiew, jętka, murłata, wieźba, kalenica miecz, płatew,łata. SŁOWO KLUCZ TO WIEŹBA

Extradom
Extradom   2   ·  19 września 2016

@b lania67, serdecznie gratulujemy! Jako pierwsza wskazałaś wszystkie osiem wyrazów. @marta1990, @Agunia03 temat #Więźba oraz jego elementy konstrukcyjne wskazane w 100% prawidłowo :) Udało się Wam odnaleźć dziewiąty, nadprogramowy wyraz (łata), więc tym większe wyrazy uznania. Pozdrawiamy

Agunia03 i marta1990 podoba się to.

Jakie koszty ogrzewania generuje pompa ciepła w Waszych domach?

Decydując się na budowę domu, jedną z najważniejszych decyzji jakie musimy podjąć jest rodzaj jego ogrzewania. Standardowo decydujemy się na ogrzewanie gazem, paliwem stałym czy prądem. Alternatywą dla standardu jest pompa ciepła. Jak właściwie funkcjonuje system ogrzewania domu pompą ciepła i kiedy jego instalacja ma sens?  

Pompa ciepła zawdzięcza swoją nazwę sposobowi w jaki ogrzewa nasz dom. Wykorzystując przemiany termodynamiczne ciepła przepompowuje je ze źródła o niższej temperaturze do cieplejszego ośrodka. W zależności od źródła, z którego pompa pozyskuje ciepło wyróżniamy instalacje typu powietrze, woda/woda, woda/powietrze oraz pompy gruntowe.

Jakie koszty ogrzewania generują konkretne rodzaje pomp, na które się zdecydowaliście? Po jakim czasie szacujecie zwrot inwestycji? Czy udało Wam się otrzymać dofinansowanie na instalację pompy ciepła? Które z opinii dotyczących takiego systemu ogrzewania możecie potwierdzić z własnego doświadczenia?

Czekamy na Wasze opinie w odniesieniu do konkretnych projektów oraz przełożenia wydajności na wielkość budynku. Z pewnością pomocne będą szacunkowe koszty za ogrzewanie w sezonie grzewczym oraz poza nim. Opinia każdego Inwestora jest zdecydowanie wiarygodniejszym źródłem informacji niż zapewnienia producentów, dlatego liczymy na Waszą aktywność! Zachęcamy także do zadawania pytań, które zostały pominięte, a chcielibyście aby Extradomowicze wyrazili swoje zdania na dany temat.

1

eassty podoba się to.

Extradom
Extradom   0   ·  13 września 2016

Czekamy na Wasze opinie!

maximka
maximka   0   ·  13 września 2016

Też rozważam temat pompy, ale niestety chyba na forum nie ma nikogo kto mógłby napisać szczegóły z eksploatacji;/ Ci co już mają pompę jeszcze jej nie użytkują;/

Wolna chwila w niedzielne popołudnie? Zapraszamy do wspólnej zabawy! Komu uda się podać poprawną kombinację odpowiedzi do naszej układanki? :) Kto z Was zgadnie jaki projekt przedstawia grafika?

5 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
Kasia-kow33
Kasia-kow33   0   ·  11 września 2016

Tak to Simon G2 Energi Plus,projekt domu Archipelag :-)

kasiakrak
kasiakrak   0   ·  12 września 2016

i,b,d tych elementów brakuje ;)

Extradom
Extradom   3   ·  12 września 2016

@igabi oraz @Kasia-kow33 odpowiedzi poprawne w 100%. Projekt, który przedstawia grafika to Simon G2 energo plus WRC2645 (https://www.extradom.pl/projekt-domu-simon-g2-energo-plus-WRC2645). @kasiakrak bezbłędnie! :) Serdecznie dziękujemy za wszystkie udzielone odpowiedzi.

igabi, kasiakrak i Kasia-kow33 podoba się to.

Extradom

Extradom (Extradom) zadał(a) pytanie.

8 września 2016

Wasza opinia - gazowa absorpcyjna pompa ciepła

Dzień dobry Extradomowicze! Jeden z Inwestorów rozważa instalację gazowej absorpcyjnej pompy ciepła w energooszczędnym budynku wykonanym z solbetu (ściany grubości 42cm). W jego imieniu bardzo prosimy o Wasze opinie na temat takiego sposobu ogrzewania domu oraz ewentualne podpowiedzi dotyczące alternatywnych rozwiązań, które w jego przypadku sprawdzą się zdecydowanie lepiej. Liczymy na Waszą pomoc! Pozdrawiamy serdecznie

1

Aleksandra1365 podoba się to.

Aleksandra1365
Aleksandra1365   0   ·  8 września 2016

tak wygląda mój dom a dalej nie mamy rozwiązania jak go ogrzać prosimy o opinię

Wyniki konkursu

Drodzy Extradomowicze!

Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę oraz wszystkie nadesłane zdjęcia! Z pewnością będą one miłym wspomnieniem słonecznego lata i czasu spędzonego wspólnie z rodziną podczas odpoczynku w Waszych pięknych domach i na budowach. 

Komisja konkursowa po długich naradach postanowiła wyróżnić szóstkę Laureatów:

@kjozwik, @elizabeth1113, @Agunia03, @sarnosia, @holek400, @ASzku, którzy zostaną nagrodzeni Selfie Stick’ami.    

Finałowa czwórka, która zachwyciła Jury swoją pomysłowością to:

miejsce IV @FrancoPolo

miejsce III @graciela

miejsce II @Sylwia_20

Nagrodami dla wyróżnionych Extradomowiczów są wiklinowe kosze piknikowe z kompletem naczyń.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zwycięzcą konkursu „Lato w moim domu” zostaje@IdaMaja, która zdobywa nagrodę główną w postaci tabletu marki BLOW TAB 7.4HD.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wszystkie przesłane zgłoszenia, gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej zabawie, której szczegóły ogłosimy niebawem!

Pozdrawiamy,

Zespół Extradom.pl

2

elizabeth1113 i Agunia03 podoba się to.

7 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
sarnosia
sarnosia   0   ·  6 września 2016

Podpinam się pod pytanie,gdzie można wysłać adres?

elizabeth1113
elizabeth1113   2   ·  7 września 2016

Dziękuję za wyróżnienie i gratuluję zwycięzcom.

kasiakrak i Agunia03 podoba się to.

Extradom
Extradom   0   ·  7 września 2016

Dane do wysyłki mogą zostać przesłane w wiadomości prywatnej lub na adres e-mail: moj@extradom.pl

Drodzy Extradomowicze!

Mimo iż wakacje dobiegają końca, piękna pogoda wciąż nas rozpieszcza! Z tego względu specjalnie dla Was przedłużamy konkurs. Zgłoszenia można wysyłać do 05.09.2016 r. (poniedziałek) do godziny 23:59, natomiast lista zwycięzców zostanie ogłoszona 06.09.2016 r. (wtorek).

Pokażcie nam swoje ulubione miejsca w domu, ogrodzie bądź na budowie, w których chętnie spędzacie wolny czas. Powroty do szkoły po wakacjach bywają ciężkie, dlatego weźcie udział w naszym letnim konkursie i zawalczcie o super nagrody dla swoich dzieci!

Weź udział: https://www.extradom.pl/post-0D5b000004OkGErCAN

Extradom
Extradom   1   ·  31 sierpnia 2016

Pozdrawiamy serdecznie Zespół Extradom!

elizabeth1113 podoba się to.

Extradom

Extradom (Extradom) zadał(a) pytanie.

23 sierpnia 2016

Nowoczesna oczyszczalnia czy szambo?

Koszt przyłączenia działki do kanalizacji miejskiej często motywuje nas do skorzystania z ofert firm instalujących przydomowe oczyszczalnie ścieków bądź szamba. Jest to na tyle złożony proces, że wiedza doświadczonych Inwestorów z pewnością będzie idealną wskazówką dla wszystkich Extradomowiczów, którzy szukają opinii ze sprawdzonego źródła.

Zdecydowaliście się na szambo czy nowoczesną oczyszczalnię? Jakie aspekty wpłynęły na Wasz wybór? Kiedy lepszym rozwiązaniem będzie tradycyjne szambo, a kiedy ekologiczna oczyszczalnia ścieków? Na jakie kwoty możemy liczyć w przypadku chęci skorzystania z dofinansowania na instalację przydomowej oczyszczalni ścieków, a ile będziemy musieli odłożyć z domowego budżetu? Jak dużo czasu zajmie nam załatwienie wszystkich niezbędnych dokumentów i co wchodzi w ich skład? W jaki sposób rozpoznać, że prace zostały wykonane bezbłędnie, a cały system funkcjonuje prawidłowo?

Czekamy na Wasze pytania i opisy indywidualnych doświadczeń związanych z montażem przydomowego systemu oczyszczania ścieków. Mamy nadzieję, że dyskusja stanie się kopalnią wiedzy dla wszystkich zainteresowanych Inwestorów!

6

majka35, cycylia, krzysiekneo23 i 3 innym podoba się to.

6 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
Tymbark12
Tymbark12   0   ·  25 sierpnia 2016

Bigcobra77 można jakiś adres do instalatorów oczyszczalni.

bigcobra77
bigcobra77   0   ·  25 sierpnia 2016

Witaj Tymbark12. Ekipa jest z Gniezna. Tak naprawde to nie wiem czy moge bez ich zgody podawac jakies dane . Ale jak wpiszesz w Google Gniezno oczyszczalnie przydomowa to na pierwszym miejscu wyskakuja

Tymbark12
Tymbark12   0   ·  26 sierpnia 2016

Ok.dziękuję bardzo.

Konkurs!

Drodzy Extradomowicze,

Choć wakacje powoli dobiegają końca, zapraszamy Was do letniego konkursu pt. „Lato w moim domu”.

Doskonale zaaranżowany ogród, taras czy altana z pewnością wynagradzają trudy budowy i pozwalają spędzić niezapomniane letnie chwile w gronie znajomych i najbliższej rodziny.  

Pokażcie nam na zdjęciach jak spędzacie lato w swoim domu, ogrodzie, bądź na budowie! Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

 • Do konkursu należy zgłaszać fotografie przestawiające miejsca zarówno w domu, jak i w ogrodzie, w których chętnie spędzacie letni czas. Nawet jeśli realizacja jest wciąż w toku, liczymy na Waszą kreatywność i zdjęcia, które pokażą przebieg letnich prac lub odpoczynek w czasie budowy. 
 • Każdy z Uczestników może dodać maksymalnie 5 zdjęć (jakość wykonanych zdjęć także będzie miała wpływ na ogólną ocenę zgłoszonych prac).
 • Fotografia musi zostać wykonana własnoręcznie i przedstawiać indywidualną realizację. Zdjęcia znalezione w internecie nie będą brane pod uwagę!
 • Osoba zgłaszająca się do konkursu musi być pełnoletnia oraz posiadać konto na portalu extradom.pl
 • Aby zgłosić się do konkursu należy zalogować się na swoim profilu na Społeczności Extradom, dodać zdjęcie oraz oznaczyć je specjalnym tagiem „Konkurs”.

Jury konkursowe spośród nadesłanych pracy wyłoni 10 Laureatów.

Nagrodami dla osób, które zajmą V - X miejsca będą selfie sticki, dzięki którym letnie chwile spędzone z rodziną zachowacie na dłużej. Za zajęcie II, III i IV miejsca nagrodą jest wiklinowy kosz piknikowy, w którym znajduje się komplet naczyń - kubki i talerzyki oraz sztućce dla 4 osób. Zwycięzca konkursu zostanie nagrodzony tabletem marki BLOW TAB 7.4HD.

Zgłoszenia przyjmujemy do 5.09.2016r. do godz. 23:59. Ogłoszenie listy zwycięzców nastąpi 6.09.2016r.

Konkurs „Lato w moim domu” to doskonała okazja na dodanie kolejnej pamiątki do rodzinnego albumu oraz zdobycie wspaniałych nagród, dlatego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie!

Szczegółowy Regulamin Konkursu:https://www.extradom.pl/regulamin-konkursu-lato-w-moim-domu

3

Agunia03, holek400 i FrancoPolo podoba się to.

Extradom
Extradom   2   ·  22 sierpnia 2016

Pozdrawiamy i zapraszamy do udziału Zespół Extradom.pl

elizabeth1113 i olala1004 podoba się to.

Ogród wielopoziomowy

Stworzenie ogrodu na działce o znacznych różnicach wysokości to duże wyzwanie dla projektanta. Wymaga wyobraźni i doświadczenia, nierzadko potrafi pochłonąć spore zasoby finansowe. Jednakże warto te specyficzne warunki terenowe dobrze wykorzystać aranżując ogród wielopoziomowy. Wysiłek na pewno się opłaci, gdyż właśnie takie ogrody są często bardzo ciekawe i niepowtarzalne. O ich wyjątkowości decyduje atrakcyjne ukształtowanie terenu (pagórki, wzniesienia) czy też potrzeba stosowania małej architektury tj: schody terenowe, skarpy, murki oporowe, pochylnie. Dzięki nim udaje się okiełznać nierówności terenu, ale także można zbudować zupełnie nową, przyjazną przestrzeń i oryginalnie podzielić ogród na kilka odrębnych wnętrz ogrodowych.

więcej »

1

czarna1340 podoba się to.

Warzywa i zioła w ogrodzie

Posiadanie ogrodu - kawałka ziemi, który można uprawiać według własnych potrzeb i  upodobań to wielkie szczęście. Dla mieszkańców miasta wręcz marzenie. Jednak z czasem uprawa roślin jedynie ozdobnych może przestać wystarczać i nabiera się ochoty na rośliny bardziej praktyczne, takie jak warzywa czy zioła. Zaczyna się doceniać walory smakowe i zdrowotne własnych upraw. A także ogromną przyjemność jaką niesie możliwość wykorzystania w kuchni warzyw i ziół, przyniesionych przed chwilą z ogrodu, zerwanych z własnej grządki.

więcej »

5 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
Malgorzatab9
Malgorzatab9   0   ·  11 lipca 2016

Piękne! już czerwone widać. A kiedy posadziłaś? Dużo czasu potrzeba aby wyrosły?

kasiakrak
kasiakrak   0   ·  11 lipca 2016

Te koktajlowe kupiłam sadzonki i mają 1,5 miesiąca.

Malgorzatab9
Malgorzatab9   1   ·  12 lipca 2016

Dzięki. Posadzę u siebie i zobaczę czy też tak pięknie wyrosną :)

kasiakrak podoba się to.

Jak dobrać wodne oświetlenie ogrodowe?

Zastanawiając się nad zwiększeniem atrakcyjności ogrodu nocą, warto poświęcić chwilę na zapoznanie się ze specyfikacjami poszczególnych rodzajów oświetlenia ogrodowego. Oczko wodne z pewnością nada ogrodowi niepowtarzalnego uroku, a odpowiednio oświetlone będzie zachwycało także po zmroku.

więcej »

kamwer

kamwer do: Extradom (Extradom):

5 lipca 2016

Witam Wiecie moze czemu jak wchodzę na stronę inspiracje.pl to nie mogę ogladać fotek ,wyskakuje okno żeby sie zalogować a kiedy wpisuje dane z konta na extradom to wyskakuje że nie ma takiego użytkownika :(
Extradom
Extradom   0   ·  6 lipca 2016

Dzień dobry. Po aktualizacji strony extradom.pl konieczne było wprowadzenie nowego hasła, jednak zmiana dotyczyła tylko profilu na Społeczności Extradom. Logowanie na portal inspiracje.pl jest możliwe przy użyciu hasła oraz loginu, które były używane wcześniej. Pozdrawiam

Nawierzchnie biologicznie czynne wokół domu

Przystępując do zagospodarowania swojej wymarzonej działki zaczynamy planować wielkość i lokalizację domu. Projektujemy praktyczne dojścia, tj. ścieżka od furki do drzwi wejściowych budynku i do innych ważnych obiektów na terenie posesji. Snujemy wizję rozległego tarasu, wyznaczamy wjazd do garażu, miejsca postojowe. Jednak, szczególnie w sytuacji, gdy nasza działka nie jest duża, należy mieć na uwadze, że w tym temacie nie można postępować zupełnie dowolnie. W zapisach miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub w decyzji o warunkach zabudowy znajduje się informacja o procentowym udziale powierzchni zabudowanej i biologicznie czynnej*.

więcej »

1

KasiaiKonrad podoba się to.

Studnia głębinowa - jak uniknąć problemów związanych z budową i późniejszą eksploatacją?

Stały dostęp do źródła wody to podstawa każdego prawidłowo funkcjonującego domu. Inwestorzy, którzy nie mają możliwości podłączenia się do sieci miejskiej mogą wybrać alternatywne rozwiązanie, jakim jest budowa przydomowej studni głębinowej. Na co zwrócić uwagę, by uniknąć problemów w czasie jej użytkowania?

więcej »

Z jakich materiałów wykonać elewację?

Elewacja domu to jego wizytówka. Wybierając rodzaj materiału, należy pamiętać, że każdy z nich nada budynkowi inny charakter. Elegancja, nowoczesność, a może rustykalność - aby podjąć decyzję, należy zastanowić się nad efektem, który ma zostać osiągnięty. Na rynku dostępnych jest wiele metod pozwalających w ciekawy sposób wykończyć zewnętrzną powierzchnię domu. Dzięki dokładnemu projektowi można mieć pewność, że wybrało się najkorzystniejszą z dostępnych opcji.

więcej »

5 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
pastelowa
pastelowa   0   ·  2 lipca 2016

szukamy doradztwa z waszej strony czy ktoś się wypowie .

Extradom
Extradom   1   ·  4 lipca 2016

Dzień dobry. Jeśli chodzi o elewację drewnopodobną, produkty wysokiej jakości idealnie oddadzą strukturę drewna. Często nie będziemy w stanie odróżnić imitacji od prawdziwych desek. Największą zaletą elementów elewacji wykonanych z okładzin drewnopodobnych jest zdecydowanie wyższa odporność na warunki atmosferyczne. Listwy wysokiej jakości, przez długi czas nie będą wymagały odświeżenia, ponieważ w przeciwieństwie do listw drewnianych, łuszczenie farby nie jest problemem posiadaczy nowoczesnego rozwiązania. Elewacja tego typu nie wymaga wykorzystania dodatkowych konstrukcji nośnych, co wynika z niskiej wagi elementów dekoracyjnych, więc montaż jest o wiele prostszy. Dodatkowo nie jest to tak problematyczny materiał, jak drewno pod względem utrzymania wysokiej jakości ocieplenia. Użycie drewna często powoduje powstanie mostków termicznych. Przy listwach drewnopodobnych nie jest to już tak bardzo uciążliwe.

martini88nt podoba się to.

pastelowa
pastelowa   0   ·  4 lipca 2016

bardzo dziękuje za udzielenie informacji .

Ogrodzenie - atrakcyjne zamknięcie posesji 

Grodzenie posesji płotem ma przede wszystkim praktyczne znaczenie. Zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa, prywatności (chociaż nie zawsze się to w pełni udaje), wyznacza granicę naszej posesji. Szczególnie w ścisłej zabudowie szeregowej postawienie wysokiego, pełnego płotu chroniącego przed wzrokiem sąsiadów staje się priorytetem. Jest to poniekąd zrozumiałe, ponieważ każdy w swoim ogrodzie szuka odpoczynku i chce czuć się możliwie swobodnie. Najważniejsze, aby zastosowane ogrodzenie było ozdobą i współgrało z pozostałymi elementami wyposażenia ogrodu, również z architekturą samego budynku. Piękne ogrodzenie może stać się także wizytówką posesji.

więcej »

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby zobaczyć więcej treści związanych z Extradom