EkoBud

6

Zdjęcie użytkownika

29
0
1

EkoBud

  • 81
  • 26-060 Tokarnia
  • 796407190

Udostępnij

16

Osoby i firmy

Rozwijająca się technologia sprawia, że oczekiwania klientów rosną. EkoBud od ponad dwóch lat spełnia oczekiwania swoich klientów w każdej dziedzinie budownictwa – nie straszne są nam żadne, nawet najbardziej wymyślne zlecenia. Naszą firmę charakteryzuje rzetelność oraz dbałość o szczegóły – co jest najważniejszym czynnikiem w naszej pracy i najczęściej docenianym przez klientów. Ponadto zapewniamy: profesjonalne doradztwo techniczne, darmowy pomiar, projekt i wycenę prac, szybki i dokładny montaż, maksimum czystości: zero pyłu, zero kurzu, zero bałaganu. Zapraszamy do współpracy!

Ostatnia aktywność

Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia użytkownikowi EkoBud Zaloguj się lub Zarejestruj

(EkoBud)

11 sierpnia 2015

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA – DREWNO I OGRZEWANIE PODŁOGOWE

Instalację ogrzewania podłogowego przykrywa się zwykle kilkucentymetrową warstwą jastrychu, czyli wylewki cementowej lub anhydrytowej, można też wykorzystać masę samopoziomującą. Zanim ułożymy drewniane pokrycie, warstwa ta musi wyschnąć, inaczej parkiet wchłonie nadmiar wilgoci i wypaczy się. Dopuszczalne wilgotności jastrychu z ogrzewaniem podłogowym wynoszą:

więcej »

0

(EkoBud)

26 września 2014

JAKIE OGRZEWANIE PODŁOGOWE WYBRAĆ – WODNE CZY ELEKTRYCZNE?

JAKIE OGRZEWANIE PODŁOGOWE WYBRAĆ – WODNE CZY ELEKTRYCZNE?

 

Ogrzewanie wodne polega na połączeniu sieci rur zatopionych w warstwie betonu. Jest z pewnością droższe w montażu. Natomiast ogrzewanie elektryczne to maty z zamontowanym drutem oporowym. 

więcej »

0

(EkoBud)

25 września 2014

DYLATACJA

DYLATACJA

Dylatacja jest bardzo istotna jeśli chodzi o podłogę, ponieważ jest wykonana w celu ochrony konstrukcji przed pękaniem. Dylatacje dzielimy na :

- konstrukcyjne,

- termiczne,

- technologiczne,

- przeciwdrganiowe . 

 

Dylatacja powoduje, że możliwa jest niezależna praca różnych części budowli. Poszczególne elementy samodzielnie przenoszą obciążenia i odkształcenia. 

więcej »

0

(EkoBud)

17 czerwca 2014

WYLEWKA ANHYDRYTOWA W DOMU I MIESZKANIU

Cechy wylewek anhydrytowych

W budownictwie stosuje się tradycyjne wylewki cementowe oraz nowoczesne – anhydrytowe.

Spoiwem jest w nich odwodniony siarczan wapnia (anhydryt). Podkład związany z podłożem ma 1-2,5 cm grubości, niezwiązany – 2,5-3 cm, pływający (oddzielony od elementów konstrukcyjnych budynku taśmami lub przekładkami dylatacyjnymi) – 3,5-5cm.

 

Cienkie i szybko schnące

Istotną zaletą wylewek anhydrytowych jest możliwość uzyskania niemal idealnie równej i gładkiej powierzchni, bowiem dzięki płynnej konsystencji mają one właściwości samopoziomujące; nie wymagają też szlifowania. Dzięki temu można obniżyć koszty związane z pracami wykończeniowymi, w tym zmniejszyć zużycie kleju w przypadku układania okładzin ceramicznych oraz skrócić czas wykonania posadzki (czyli wierzchniej warstwy podłogi). Wylewki anhydrytowe wykonuje się bardzo łatwo, możliwe jest też wykonywanie dużych powierzchni w krótkim czasie i przy stosunkowo niewielkich nakładach robocizny.

 

więcej »

0

(EkoBud)

17 czerwca 2014

WYKONANIE WYLEWKI ANHYDRYTOWEJ

Wysokość wylewki ustala się przy pomocy poziomicy wodnej lub laserowej oraz reperów wysokościowych, nazywanych także stojakami niwelacyjnymi.

 

Przygotowanie zaprawy: wylewka anhydrytowa jest fabrycznie przygotowaną suchą mieszanką, którą należy rozrobić z wodą w proporcjach podanych przez producenta. Jastrych można przygotować maszynowo, wówczas wsypuje się zawartość worków do kosza zasypowego agregatu. Przy wykonywaniu mniejszych powierzchni - składniki można przygotować ręcznie. Zawartość worka wsypuje się do pojemnika z wodą (zazwyczaj ok. 6,5-7 l wody na 40 kg zaprawy) i dokładnie miesza mieszadłem wolnoobrotowym lub ręcznie, aż do uzyskania jednolitej masy. Po wymieszaniu zaprawy z wodą trzeba sprawdzić jej konsystencję. Średnica rozlanej masy powinna wynosić 38-43 cm. W przypadku większych powierzchni najkorzystniejsze jest zamówienie jastrychu gotowego do użycia. Jest on dostarczany do silosów i z nich wylewany bezpośrednio w docelowe miejsce.

 

więcej »

0

(EkoBud)

17 czerwca 2014

WYLEWKA ANHYDRYTOWA I CEMENTOWA – CZYLI PODKŁADY UKŁADANE NA MOKRO

Warstwa podłogi układana bezpośrednio pod posadzką nazywa się podkładem podłogowym lub – popularnie – wylewką, szlichtą albo jastrychem. Najpopularniejsze są podkłady podłogowe układane na mokro, czyli wylewki cementowe i anhydrytowe (gipsowe), w tym wylewki samopoziomujące.

 

Podkład podłogowy

Podkład podłogowy układany bezpośrednio pod posadzką musi być idealnie równy i wytrzymały. Od jakości wylewki zależy bowiem to, czy ułożona na niej posadzka będzie trwała i elegancka. Wytrzymałość na ściskanie jastrychu powinna wynosić w pomieszczeniach mieszkalnych 12 MPa, a w garażu 20 MPa.

 

więcej »

0

(EkoBud)

16 czerwca 2014

ZALETY ANHYDRYTU

- wysoka wytrzymałość na zginanie i ściskanie,

- ograniczenie grubości warstwy posadzki,

- niska porowatość = dobra przenikalność cieplna,

- brak częstego dylatowania,

- właściwości samopoziomujące.

 

Wysoka wytrzymałość na zginanie i ściskanie wg Normy: PN EN 13813

Doświadczenie na prowadzonych budowach pokazuje, że najczęściej wykonywaną klasą posadzek w budownictwie mieszkaniowym (za pomocą miksokreta) jest klasa C12/15, czyli wytrzymałość na ściskanie wynosi 15 MPa. Szczytem jest natomiast, jeśli po zastosowaniu zbrojeń, dobrego cementu, piasku, odpowiednich proporcji składników i solidności wykonawcy, uzyskamy klasę wytrzymałości na ściskanie na poziomie 20 MPa. Stosunkowo prymitywna technologia liczenia łopat piasku, wiader wody i worków cementu wsypywanych do mieszalnika miksokreta (odpowiednik betoniarki) nie jest w stanie obronić się przed precyzją systemu komputerowego sterującego mieszaniem anhydrytu na budowie. W przypadku anhydrytu najniższą stosowaną klasą jest 20 MPa.

 

więcej »

0

(EkoBud)

16 czerwca 2014

CECHY WYLEWKI ANHYDRYTOWEJ

1. Wysoki współczynnik przenikania ciepła (1,66–187 W/mk), co ma ogromne znaczenie przy ogrzewaniu podłogowym.

2. Płynna konsystencja – bez pęcherzy powietrza sprawia, że ciepło swobodnie przenika.

3. Krótki czas nagrzewania pomieszczenia – skutkuje to oszczędnością energii.

4. Możliwość stosowania na stropach drewnianych – mniejszy ciężar wylewki.

5. Równe i gładkie powierzchnie – dzięki właściwościom samopoziomującym - mniejsza ilość kleju do układania terakoty.

 

więcej »

0

(EkoBud)

13 czerwca 2014

GRUBOŚĆ I ZBROJENIE WYLEWEK

Grubość i zbrojenie wylewki zależą od materiału, z którego jest wykonana, oraz od sposobu jej połączenia z podłożem. Innego zbrojenia wymaga wylewka cementowa, a innego wylewka samopoziomująca.

 

więcej »

0

(EkoBud)

13 czerwca 2014

WYLEWKI ANHYDRYTOWE - NA CO ZWRACAĆ UWAGĘ

Wykonawca przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac musi koniecznie sprawdzić, czy na podłożu można wykonać wylewkę. Jeżeli nie, należy przygotować je zgodnie z wymaganiami.

 

  

więcej »

0

  0   9 czerwca 2014

  0   9 czerwca 2014

  0   9 czerwca 2014

  0   9 czerwca 2014

  0   9 czerwca 2014

  0   2 czerwca 2014

  0   2 czerwca 2014

  0   2 czerwca 2014

  0   2 czerwca 2014

  0   29 maja 2014

  0   29 maja 2014

  0   29 maja 2014

(EkoBud)

15 maja 2014

Wylewka anhydrydowa

Wylewka anhydrytowa w porównaniu do tradycyjnej wylewki cementowej to najnowocześniejsza technologia oparta na latach badań technologów i naukowców. Jej właściwości sprawiają, że ogrzewanie podłogowe w każdym domu działać będzie jak należy - dzieje się tak za sprawą jej skrystalizowanej struktury idealnie przewodzącej ciepło (podłoga nagrzana jest jednolicie na całej powierzchni już po czterdziestu minutach a nie kilku godzinach jak w przypadku wylewki tradycyjnej). Wylewka nie kumuluje ciepła - oddaje je z łatwością do ogrzewanych pomieszczeń, co pozwala zaoszczędzić aż 30% na ogrzewaniu naszego domu / mieszkania. Jest samopoziomująca, ma najwyższe klasy twardości, co powoduje że jest idealnym rozwiązaniem pod podłogi drewniane oraz płytki. Największą jej zaletą jest przewodność cieplna oraz stosunek jakości do ceny.

0

  0   15 maja 2014

  1   15 maja 2014

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby zobaczyć więcej treści związanych z EkoBud