Nawet 20% rabatu na nowoczesne parterówki, tylko do 19.11   »Sprawdź«

chocieow

6

Zdjęcie użytkownika

6
2
0

Buduję

Udostępnij

Ostatnia aktywność

Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia użytkownikowi chocieow Zaloguj się lub Zarejestruj

Witam, też zamierzamy się szybko wprowadzić i zastanawiam się ile powinny schnąć podłogi przed położeniem płytek i paneli ile wy czekaliście? Jeśli można wiedzieć z jakich okolic dolnego śląska pochodzicie? Może gdzieś blisko nas!

Alaska BSD1047chocieow opublikował(a) plik.

26 sierpnia 2011

1

Beata Alaska II podoba się to.

myszkaania
myszkaania   0   ·  29 sierpnia 2011

piękny ;-))) gratuluję pieknego domku ;-)

megipol
megipol   0   ·  12 października 2012

zdecydowaliscie sie juz na jakis kolor elewacji?

Osobiście polecam koramic jest lepsza jakościowo tzn. robena kiedyś tak , ale na dzień dzisiejszy są nierówne , dekarze odradzili mi.pozdrawiam

Łazienka na piętrze

9

LUKRECJA 7705, wercia1710, enya1984 i 6 innym podoba się to.

viva1313
viva1313   0   ·  21 stycznia 2011

Ładne glazura! Co to takiego? Pozwolę sobie "skraśc zdjęcie" ;)) pzdr

Problem ogrzewania podłogowego sterownika i grzejników

Witam.

Mam mały problem mam domek ok. 140m2. Na dole salon kuchnia ubikacja mam w ogrzewaniu podłogowym tam tez w nienasłonecznonym miejscu mam sterownik do ogrzewania. W garażu i cała góra to grzejniki tylko w górnej łazience mam jeszcze podłogówke i tu pytanie.  ZAŁANCZA SIE OGRZEWANIE NAGRZEWAJĄ SIĘ GRZEJNIKI A PODŁOGÓWKA NIE ZDAŻA I OGRZEWANIE SIĘ ROZŁANCZA. (mam piec kondensacyjny gaz). Jak to połączyć i na jaką temperature ustawić podłogówke jak dam na trujke zawór trzydrozny do podlogówki łapie na zasilaniu 26s a ile powinno być?

chocieow
chocieow   0   ·  30 października 2010

Witam. Mam mały problem mam domek ok. 140m2. Na dole salon kuchnia ubikacja mam w ogrzewaniu podłogowym tam tez w nienasłonecznonym miejscu mam sterownik do ogrzewania. W garażu i cała góra to grzejniki tylko w górnej łazience mam jeszcze podłogówke i tu pytanie. ZAŁANCZA SIE OGRZEWANIE NAGRZEWAJĄ SIĘ GRZEJNIKI A PODŁOGÓWKA NIE ZDAŻA I OGRZEWANIE SIĘ ROZŁANCZA. (mam piec kondensacyjny gaz). Jak to połączyć i na jaką temperature ustawić podłogówke jak dam na trujke zawór trzydrozny do podlogówki łapie na zasilaniu 26s a ile powinno być?

Pio55
Pio55   0   ·  16 marca 2012

Witam. I nie wiem czy jeszcze ten Panski poblem jest aktualny. W każdym razie odpowiem. Troszkę siedzę w budownictwie od 40 lat. Również w ogrzewaniach. I z podłogowymi miałem do czynienia ostatnie 35 lat. Nie wiem, jakie to jest u Pana to ogrzewanie podłogowe. Najlepiej podlogówki nie mierzyć na zasilaniu. Najlepiej mierzyć temperaturę powrotu. I na powrocie montować termostat który mierzy temperaturę powrotu wody grzewczej. Najlepiej ekonomiczna temperatura powrotu jest max. 30 - 35 st.C. (i dla grzejnikow i dla podłogówki) Jak[ wydajne (i ekonomiczne) będzie ogrzewanie podłogowe zależy od wielu czynników. (od ilośći izolacji pod podłogą - jeśli to ogrzewanie parteru bez piwnic, od metrów rurek na m2 podłogi, od grubości-warstwy betonu gdzie są zatopione rurki ) Jeśli chodzi o piec gazowy to powinien być ustawiony na: tzw. niską krzywą. Praktycznie możliwie jak najniższa aby grzejniki na pierwszym piętrze były na tyle letnie (tylko letnie) aby dały radę dać ciepło pomieszczeniom. I taka (jak najniższa) temperatura pracy instalacji grzewczej da czas dla funkcjonowania ogrzewania podłogowego (które to jest nisko temperaturowe). Jak również w miarę niska temperatura zasilania oszczędzi piec gazowy - który prawdopodobnie będzie miał mniej włącz/wyłącz cykli). Wychodzę z założenia że Pański piec gazowy jest modulacyjny - skoro jest kondensacyjny. Więc ma możliwości wielu ustawień (krzywej grzewczej i poziomu temperatur). Natomiast grzejniki często obliczane są na temperature pracy 70/40 (70 zasilanie i powrót 40). Ale kiedy ma Pan piec kondensacyjny to 70/40 to trochę za wysoko aby piec kondensacyjny pracował ekonomiczniej. Kiedy oblicza się grzejniki w kombinacji z ogrzewaniem podłogowym, należy przewymiarować (mają być większe grzejniki) (tzn. muszą być 1,5 - 2 raza większej wydajności) to będą mogły pracować na niższej temperaturze zasilania i jednocześnie przy większej powierzchni grzewczej , będą miały czas na oddanie większej ilości ciepła. (i będzie super niska temperatura wody powrotnej). A co za tym idzie, tym samym pomogą aby cała instalacja pracowała na niższej temperaturze zasilania (i niższej powrotu), i to super pomoże w sprawniejszym działaniu ogrzewania podłogowego, które jest nisko temperaturowe i ma 1 - 2 dniowy czas reakcji. (ciepło akumuluje sią w tej warstwie betonu gdzie są rurki) Podczas gdy nowoczesne grzejniki (zapewne ma Pan blaszane) reagują (grzeją) natychmiast. Nie wiem jaki piec gazowy Pan posiada i czy ma pogodówkę. Ufff.. to tyle ... Pozdrawiam

Pio55
Pio55   0   ·  16 marca 2012

przepraszam : w tym moim tekscie są jakieś warazy w nawiasach - (projekt) · mam nadzieję że pomimo to czytelne - Proszę pominąć słowa projekt 😃 dziękuję.

Po ociepleniu budynku.

3

hell, edzia, franek & mike i iwa12 podoba się to.

4 komentarze
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
chocieow
chocieow   0   ·  24 czerwca 2010

Tak dachówka KORAMIC, renesansowa L15

aga;-)
aga;-)   0   ·  24 czerwca 2010

Pięknie! Zawsze chciałam zobaczyć, jak prezentuje się domek tego typu bez okien dachowych z podniesioną ścianką kolankową (jak bardzo??) - wszyscy nam odradzają wmawiając, że budynek straci swój urok :))) A tu proszę - jest i urok :))) Zadowoleni z wprowadzonych zmian? Poza podniesioną ścianką i usuniętymi oknami - zdaje mi się, że macie przedłużoną kotłownię, garaż? Schody pozostały na miejscu jak w projekcie? Czy ingerowaliście w układ pomieszczeń? Proszę o opis zmian wraz z waszą oceną i zdjęciami (w miarę możliwości) - no i nie będę ukrywać, że interesują mnie koszty :))) Pozdrawiam i życzę dobrej zabawy na dalszym etapie :)))

chocieow
chocieow   0   ·  25 czerwca 2010

Witamy. Nie ma problemu ścianka kolankowa podniesiona o 4 bloczki Ytong i pokoje na górze wyszły super nawet bez okien dachowych jest bardzo jasno. Z tyłu domu zabudowalismy podcień wyszlo fajne pomieszczenie. Ogrzewanie piec gazowy i kominek z nawiewami na górę. Schody drwniane tylko wejście z środka pokoju a nie od drzwi głównych. I to tyle zmian, a jeszcze dach - krokwie przedłurzyliśmy o ok 1 dachówke oraz ką dachu na 40 stopni. Z budową ruszuliśmy 2010 poczatek kwietnia teraz kładziemy tynki . Jezli potrzebujecie jakieś inne fotki lub koszty podajcie swój adres przeslemy i pozdrawiamy.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby zobaczyć więcej treści związanych z chocieow