Braas

19

Zdjęcie użytkownika

264
11
7

Braas

  • ul. Wschodnia 26
  • 45-449 Opole
  • 775412000

Udostępnij

32

Tematy
Osoby i firmy

Firma Monier Braas Sp. z o.o. należy do międzynarodowej Grupy Monier, która jest jednym z wiodących dostawców oferującym zintegrowane systemy dachowe w ponad 40 krajach. Grupa Monier dostarcza klientom produkty o światowej klasie jakości: dachówki betonowe i ceramiczne, akcesoria dachowe, systemy izolacyjne oraz nowoczesne systemy solarne. Od 2009 roku firma Monier Braas jest patronem programu branżowego SUPERDEKARZ, który skupia ponad 800 dekarzy z całej Polski. Poprzez udział w programie dekarze mogą doskonalić swoje umiejętności praktyczne, zdobywać wiedzę o nowościach technologicznych oraz śledzić na bieżąco wydarzenia w branży dekarskiej. Dekarze zrzeszeni w programie również chętnie dzielą się nabytą wiedzą – dlatego warto skorzystać z ich pomocy nie tylko podczas remontów, ale również podczas poszukiwania odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące budowy i konserwacji dachu. Gdzie szukać porad? Porady SUPERDEKARZY dostępne są w branżowej i lokalnej prasie, branżowych portalach,

Ostatnia aktywność

Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia użytkownikowi Braas Zaloguj się lub Zarejestruj

(Braas)

Na które elementy dachu powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, jeśli zależy nam na zadowalającym efekcie końcowym i pewności, że w przyszłym sezonie nie zacznie przeciekać? Kłopotliwe części dachu - czyli gdzie dach lubi przeciekać i jak temu zaradzić? Sprawdź rady specjalistów i dowiedz się co zrobić, by Twój dach nie wymagał corocznych remontów.

0

(Superdekarz) do: (Braas): zadał(a) pytanie.

Planujesz budowę dachu? Postaw na rozwiązania systemowe!

Przygotuj się na to, że kiedy dekarz pojawi się na budowie i zaczniesz rozmawiać z nim o szczegółach, twoje kosztorysy, przewidywania i plany mogą wziąć w łeb. - Częstym błędem początkujących inwestorów jest opieranie się wyłącznie na opiniach przeczytanych w internecie albo na pojedynczych, wybiórczych informacjach o produktach zdobytych od sprzedawców pracujących w hurtowniach, czy też kierowanie się wyłącznie okazją cenową i wybieranie poszczególnych elementów dachu w promocyjnej cenie. To nie jest dobra droga, ponieważ na dachu najbardziej sprawdzają się profesjonalne, całościowe systemy dachowe, które zostały zaprojektowane tak, by idealnie do siebie przylegać, zapewniając pełną szczelność – podkreśla dekarz, Jerzy Orłowski. Rozwiązania systemowe zwykle wydają się droższe niż zestawy, zakładające wykorzystanie różnych materiałów od różnych producentów. Takie rozwiązania są dużo trwalsze i pewniejsze niż materiały nieautoryzowane. - Dach to ważna inwestycja. Musi być on maksymalnie zabezpieczony przed działającymi na niego, zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Tu nie ma miejsca na kompromisy. W naszej głowie powinna zapalić się lampka ostrzegawcza, jeżeli ktoś będzie nas namawiał na rozwiązania niesystemowe – mówi Jerzy Orłowski, Certyfikowany Dekarz BRAAS.

0

(Superdekarz) do: (Braas): zadał(a) pytanie.

Planujesz budowę dachu? Nie bądź mądrzejszy od dekarza!

Wszyscy Polacy podobno najlepiej znają się na piłce nożnej, medycynie i polityce. Do tego, kiedy wznoszą swój pierwszy dom, zaczynają się znać na budownictwie. W przeświadczeniu o budowlanej nieomylności często utwierdza ich doświadczenie zdobyte w trakcie wcześniejszych etapów inwestycji. Dlatego nim wejdzie na budowę ekipa dekarska, a klient spotka się z dekarzem, inwestor niejednokrotnie sam mierzy powierzchnię dachu, przewiduje rozwiązania konstrukcyjne, a następnie bogatszy o opinie zaprzyjaźnionych „specjalistów” kupuje materiały. – Potem, gdy pojawia się na budowie wykwalifikowana ekipa, okazuje się, że materiałów jest za mało lub są niewłaściwe – mówi dekarz Jerzy Orłowski z Zakładu Ogólnobudowlanego „Orzeł” w Pyrzycach, zwycięzca programu branżowego SUPERDEKARZ ROKU 2015, Certyfikowany Dekarz BRAAS. Pamiętaj: zanim zaczniesz kupować materiały niezbędne (twoim zdaniem) do wykonania dachu, skonsultuj się z dekarzem.

0

(Superdekarz) do: (Braas): zadał(a) pytanie.

Jak wyglądała 7 edycja programu SUPERDEKARZ 2015?

Podsumowanie 7 edycji 7 edycja programu trwała od 1 lutego do 10 grudnia 2015 r. Czynnie uczestniczyło w niej 708 dekarzy. Kluczowymi punktami programu były szkolenia produktowe oraz warsztaty podnoszące umiejetności komunikacyjne, a także kolejne rozdania Certyfikatu BRAAS, 2. edycja rywalizacji zespołowej pod hasłem “Misja Specjalna” oraz akcje produktowe związane z dachówkami wykonanymi w technologii CISAR. - Przez lata współpracy nabraliśmy pewności, że nasi czołowi SUPERDEKARZE to ekstraklasa dekarska w naszym kraju i nie tylko. Swoimi umiejętnościami nie odstają w żaden sposób od wykonawców z innych krajów. Oferujemy doskonałej jakości produkty i rozwiązania, które w ich rękach nabierają kształtu niczym glina w rękach artysty… - mówi Grzegorz Barycki, Prezes Zarządu Monier Braas w Polsce. – Staramy się pomócdekarzom w podnoszeniu jakości ich usług nie tylko poprzez wsparcie i szkolenia techniczne. Wspieramy również wiedzę biznesową, dlatego wprowadziliśmy szkolenia z miękkich umiejętności, jak rozmowa handlowa z klientem czy rozpoznawanie potrzeb klientów. Za dobry produkt, jak i za dobre wykonawstwo, należy zapłacić trochę więcej, ale jestem przekonany, że warto. Wiedzą o tym klienci, którzy skorzystali z usług "tanich" wykonawców. W tym roku będziemy kontynuować strategię opartą o promowaniu dobrej jakości i dobrego, fachowego wykonawstwa – dodaje Prezes Barycki. Najlepsi dekarze są zapraszani przez markę BRAAS do udziału w programie Certyfikacji. Wymaga on dodatkowych szkoleń oraz poddaniu wybranych dachów weryfikacji przez doradcę technicznego wskazanego przez producenta. Do końca 2015 roku w posiadaniu Certyfikatu Braas było ponad 200 dekarzy. W minionym roku w ramach programu dekarze ponownie mogli również rywalizować ze sobą zespołowo. “Misja Specjalna” miała na celu integrację dekarzy w regionach ich działania. Suma ich pracy prowadzi do wygrania wspólnej nagrody – wyprawy “drużyn” na męską wyprawę m.in. do Afryki, na rajd off-road (Misja Specjalna 2014), czy wyprawę na dorsze lub kurs nurkowy na Gran Canarii (Misja Specjalna 2015). Rok 2015 był rokiem świętowania 10-lecia technologii CISAR. Nic dziwnego, że dachówki wyprodukowane w tej nowoczesnej technologii stały się pretekstem do przypomnienia jej niewątpliwych zalet i premiowania wykonawców, którzy położyli największą ilość dachów z wykorzystaniem dachówek CISAR. Dwóch dekarzy o największym wolumenie zakupu dachówek CISAR zostało uhonorowanych specjalnymi nagrodami podczas Gali SUPERDEKARZ 2015.

0

(Superdekarz) do: (Braas):

27 czerwca 2016

Dlaczego wykonanie wolego oka to pokaz najwyższego kunsztu dekarskiego? Marek Podeszwa: Wole oko jest lukarną, która historycznie pełniła funkcję doświetlenia i wentylacji poddasza. Współcześnie traktowane jest bardziej jako element dekoracyjny na dachu. Aby wole oko spełniło pokładane w nim oczekiwania, dekarz przystępując do jego wykonania musi uwzględnić kilka bardzo ważnych z punktu konstrukcyjnego i wykonawczego czynników. Redakcja: Jakie to czynniki decydują o powodzeniu przedsięwzięcia? Marek Podeszwa: Po pierwsze: przed przystąpieniem do prac konstrukcyjnych dekarz uzgadnia z klientem lokalizację wolego oka na dachu, metodę wykonania wolego oka i planowaną do pokrycia wolego oka dachówkę. Po drugie: znając oczekiwania klienta, dekarz musi zaprojektować proporcje wolego oka, tj. wysokość ściany czołowej i szerokość podstawy (dla dachówki karpiówki proporcje wysokości ściany czołowej do podstawy powinny wynosić 1 do 5 lub więcej), a co za tym idzie sposób montażu krokwi lub krążyn (wybór krążyn zamiast krokwi może podnieść koszt wykonania konstrukcji). Po trzecie: po zamontowaniu konstrukcji dekarz musi prawidłowo zamocować kontrłaty oraz zmierzyć i zamontować łaty. Po czwarte: przystępując do układania dachówki dekarz musi wykazać się dbałością o szczegóły, tj. prawidłowe ułożenie dachówek tak, aby uzyskać dokładne linie pionowe oraz skośne rzędów dachówek przechodzących przez wole oko. Redakcja: Program szkolenia jest niezwykle bogaty. Czego mogą się spodziewać ci, którzy planują w nim swój udział? Marek Podeszwa: Dekarze na szkoleniu rozpoczynają swoją przygodę z wolim okiem od wykreślania ściany czołowej wolego oka na papierze milimetrowym (wykreślają dwa typy ściany czołowej metodą tradycyjną i metodą 1/4), następnie wyznaczają długości krokwi (również dwiema metodami). Jeśli temat geometrii wolego oka zostanie wyczerpany w teorii i w rysunku, przechodzimy do zajęć praktycznych na dwóch wolich okach o proporcji 1 do 4,7 (wysokość ściany czołowej do jej podstawy). W obu przypadkach montowana jest dachówka karpiówka w układzie łuska. Jako że proporcje wolego oka są mniejsze niż zalecane, może być potrzeba docinania i szlifowania dachówek na wejściu i zejściu z wolego oka (czyli w koszach) lub na wierzchołku wolego oka. Dodatkową trudnością jest także tzw. łata zanikająca na jednym z wolich oczek, czyli rząd dachówek wychodzących z połaci na wole oko i kończący się przed wierzchołkiem. Po ustaleniu szczegółów prac na wolich okach dekarze dobierają się w dwa czteroosobowe zespoły i przystępują do prac. Redakcja: W jaki sposób można dostać się na szkolenie, zwłaszcza przy tak dużym zainteresowaniu? Marek Podeszwa: Zapisy na szkolenie odbywają się wyłącznie poprzez naszą stronę www.braas.pl  – zakładka szkolenia, gdzie podane są terminy, regulamin i koszt szkolenia.

0

(Braas)

Czyli o tym dlaczego warto zainwestować w system komunikacji dachowej oraz system przeciwśniegowy zanim zamieszkasz w wymarzonym domu. Dowiedz się jak zapewnić bezpieczeństwo sobie i swojej rodzinie nie wydając przy tym pieniędzy podwójnie na poprawki lub niesprawdzone systemy.

0

(Braas)

Aby przejść jak najbezpieczniej etap budowy dachu w pierwszej kolejności powinniśmy rozejrzeć się za wykwalifikowanym dekarzem. Dobry wybór pozwoli zaoszczędzić nasze pieniądze oraz czas poświęcony na wykonywanie poprawek.

1

podoba się to.

(Braas)

Czym kierować się podczas wyboru dekarza? Jakie znacznie mają certyfikaty i czy pomogą potwierdzić kwalifikacje fachowców? Czy samodzielna praca związana z wykonaniem pokrycia dachu to dobry pomysł? Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź właśnie tutaj.

0

  0   31 maja 2016

  0   31 maja 2016

  0   31 maja 2016

  1   31 maja 2016

(Braas)

31 maja 2016

Dachówka ceramiczna Syrius

1

podoba się to.

  0   ·  31 maja 2016

Jaki jest kolorek elewacji ? ślicznie

  2   31 maja 2016

  0   31 maja 2016

  0   31 maja 2016

  0   31 maja 2016

  0   31 maja 2016

  0   31 maja 2016

  0   31 maja 2016

  1   31 maja 2016

(Braas) do: (Superdekarz):

19 stycznia 2016

Jak przygotować dach na obciążenie śniegiem? cz. 2

Zacznij od projektu!

Przemysław Spych, Doradca Techniczny marki Braas, mówi, że aby więźba dachowa była odporna na obciążenia śniegu, każdy biorący udział w procesie budowlanym powinien dobrze wykonać swoją pracę. – Architekt musi zadbać o wizualną formę dachu, ale również współpracować z projektantem, który przeliczy więźbę dachową, na której ma leżeć dachówka, na różne obciążenia statyczne. Projektant przyjmuje do obliczeń statycznych obciążenie śniegiem i wiatrem określone w odpowiedniej normie.

 

Jeśli zwrócimy projektantowi uwagę na to, że w danym miejscu chcemy mieć zabezpieczenie przed spadającym z dachu śniegiem,  wtedy wie on, gdzie na połaci może zgromadzić się większa jego ilość, i dla takich założeń przeliczy obciążenie. – Wystarczy, że pod wpływem ciężkiego śniegu dach minimalnie się ugnie, nawet 2-3 cm, a cała płyta kartonowo-gipsowa w środku dachu może popękać – mówi Andrzej Bylski, dekarz z firmy Usługi Ogólnobudowlane Andrzej Bylski z Koszalina.

Jeżeli jednak w trakcie budowy postanowiliśmy zamontować zabezpieczenia przeciwśniegowe, mimo że w projekcie ich nie było, to trzeba założyć, że projektant nie wziął pod uwagę dodatkowego obciążenia wynikającego z zalegającego za płotkami śniegu. Dlatego kiedy na etapie projektu nie wiemy jeszcze, gdzie zamontować bariery przeciwśnieżne, warto o naszych planach powiedzieć projektantowi - wtedy przyjmie on większy współczynnik bezpieczeństwa dla więźby.

 

W przypadku dość popularnych w Polsce projektów gotowych również warto sprawdzić, czy przewidziane zostały zapory przeciwśnieżne. Jeśli są wrysowane, prawdopodobnie projektant wziął pod uwagę większą ilość śniegu na dachu, niż to wynika ze stref śniegowych. Jeżeli zamierzamy wyposażyć gotowy dach w takie zabezpieczenie, warto skonsultować się z architektem, a pracę powierzyć doświadczonej firmie dekarskiej, bo chociaż sam montaż zabezpieczeń przeciwśnieżnych jest stosunkowo prostym zadaniem, to niewłaściwe umieszczenie wsporników płotka może stanowić zagrożenie dla konstrukcji dachu.

0

(Braas) do: (Superdekarz):

19 stycznia 2016

Jak przygotować dach na obciążenie śniegiem? cz. 1

Choć ocieplający się klimat coraz rzadziej pokazuje nam, czym jest prawdziwa zima, to właśnie niestabilność i nieprzewidywalność pór roku każe nam się przygotowywać na każdy scenariusz. Kiedy warto zaplanować montaż płotków przeciwśnieżnych? Co wziąć pod uwagę przy planowaniu zabezpieczeń na gotowym dachu? Jakie są ich plusy, a jakie zagrożenia? Podpowiadają najlepsi dekarze zrzeszeni w programie branżowym SUPERDEKARZ.

Płotki oraz belki przeciwśnieżne nie tylko chronią nasze głowy przed zsuwającymi się zaspami śnieżnymi, ale również stanowią zabezpieczenie dla rynien, które pod wpływem dużego ciężaru śniegu mogą ulec odkształceniom lub zostać zerwane – tłumaczy Roman Dyduch z firmy DACHBUD.

Problem ze zsuwającym się z dachu śniegiem tylko pozornie dotyczy właścicieli domów o dużym kącie nachylenia połaci dachu. W praktyce okazuje się, że przy mniej stromych dachach problem może być równie dotkliwy. - O ile z połaci stromych śnieg zsuwa się na bieżąco, to na dachach o niższym kącie nachylenia zalegający przez kilka dni śnieg lodowacieje pod wpływem kilkukrotnego topnienia i zamarzania. Zaspa staje się ciężką bryłą, która zsuwając się z dachu, może zrobić wiele szkody – przestrzega Roman Dyduch.

   

Zalety mocowania zabezpieczeń przeciwśnieżnych zaufanego producenta są więc niepodważalne. Jednak należy pamiętać, że płotki potrafią gromadzić na dachu znaczne ilości śniegu, co wymaga indywidualnego projektowania i uwzględnienia tego faktu w obliczeniach konstrukcyjnych więźby dachowej.

0

(Braas) do: (Superdekarz):

19 stycznia 2016

Co obciąża nasz dach?

W obliczeniach statycznych największym obciążeniem, które projektant musi wziąć pod uwagę, to obciążenie śniegiem i wiatrem. Dużo mniejsze obciążenie stanowi więźba, łaty, elementy wykończeniowe (płyty karton-gips, ocieplenie) i pokrycie dachowe.

Około 60% obciążenia stanowi śnieg i wiatr, a tylko ok. 20% to pokrycie dachowe. Dlatego nie ma większego znaczenia, czy na dachu leży dachówka, która najczęściej waży czterdzieści kilka kilogramów na metr kwadratowy, czy blachodachówka, która waży niecałe dziesięć  kilogramów, bo to ułamek tego, co ma wpływ na obciążenie dachu.

0

(Braas) do: (Superdekarz):

19 stycznia 2016

Gdzie mocować płotki przeciwśniegowe?

W teorii odpowiedź mogłaby brzmieć: tam, gdzie chcemy ustrzec się przed śniegiem niekontrolowanie spadającym na głowę - nad wejściem i ścieżkami wzdłuż domu, nad wjazdem do garażu, miejscem parkowania samochodu, a także nad delikatnymi roślinami, które mogłaby zniszczyć  duża ilość spadającego śniegu. W praktyce nie możemy ich zamontować gdziekolwiek - płotki przeciwśnieżne powinny być założone w takim miejscu, żeby śnieg gromadzący się za nimi leżał dokładnie na solidnym podparciu, czyli na murłacie. Jeśli wystawimy płotki poza mur, na okap, czyli jeśli założymy płotek przy pierwszej dachówce, tuż przy rynnie, to śnieg wygnie dach w łuk, doprowadzając do spękań płyt kartonowo-gipsowych lub szczelin. 

Dlatego jeśli nie wiemy lub nie pamiętamy, czy architekt policzył dodatkowe obciążenie wynikające ze śniegu leżącego za płotkami, nadal możemy je zamontować – pod warunkiem, że będzie to miejsce, gdzie zbierający się śnieg  będzie leżał na jakiejś podporze. Warto jednak zajrzeć do projektu, który być może zawierał informacje o miejscach montażu płotków przeciwśniegowych, i zamontować je dokładnie we wskazanych miejscach. Taką wiedzę powinni mieć też dobrzy, doświadczeni dekarze, których można znaleźć na portalu www.superdekarz.pl .

0

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby zobaczyć więcej treści związanych z Braas