Boniterm

6

Zdjęcie użytkownika

24
1
0

Boniterm

  • ul. Objazdowa 10
  • 83-010 Straszyn
  • 586820677

Udostępnij

12

Osoby i firmy

Oferujemy Państwu kompleksową obsługę w zakresie doboru, sprzedaży, montażu i serwisowania systemów ogrzewania. W szczególności specjalizujemy się w doborze i montażu kotłów grzewczych, kotłów olejowych lub opalanych drewnem oraz kolektorów słonecznych i pomp ciepła. Uzupełnieniem systemu grzewczego może być instalacja ogrzewania podłogowego lub grzejniki płytowe i łazienkowe drabinkowe. Ważne jest dla nas zapewnienia bezpieczeństwa, dlatego też we współpracy z firmą Viessmann realizujemy serwisową obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną.

Ostatnia aktywność

Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia użytkownikowi Boniterm Zaloguj się lub Zarejestruj

(Boniterm)

1 października 2014

Koszty ogrzewania gazem

Koszty ogrzewania gazem

więcej »

0

(Boniterm)

30 września 2014

Porównanie kosztów ogrzewania

Porównanie kosztów ogrzewania

 

Koszty ogrzewania domu wraz z podgrzewaniem ciepłej wody użytkowej stanowią przeciętnie od 70 do 80% rocznych kosztów eksploatacji domu. Tak więc od zastosowanego rozwiązania grzewczego zależeć będzie większość stałych wydatków ponoszonych na utrzymanie domu.

 

Koszty ogrzewania domu zależą od wielu czynników, w pierwszym rzędzie od jego standardu izolacyjności cieplnej, a następnie od rodzaju paliwa i sprawności systemu grzewczego. W zależności od wyboru paliwa czy nośnika energii, można porównać z dużym przybliżeniem koszty wytworzenia 1 kWh ciepła i tym samym ogrzewania budynku.

więcej »

0

10 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
  0   ·  17 stycznia 2015

ogrzej mój dom kominkiem. z piwnica i garażem 280 m2 rozumiem ze w salonie mam zrobić kotłownie

  0   ·  17 stycznia 2015

watpie aby przy wiekszym domu takie ogrzewanie dawalo najmniejszy koszt, pomijajac problem ze skladowaniem duzej ilosci drzewa i dostep ktory jest coraz gorszy oraz z ciaglym dokladaniem paliwa nawiasem viola ma w profilu ze szuka dzialki to patrzy nierealnie ;)

  0   ·  17 stycznia 2015

równie dobrze mogła by napisać ze pompa ciepła

(Boniterm)

30 września 2014

Ogrzewanie drewnem

Ogrzewanie drewnem

 

Atrakcyjnym rozwiązaniem może być zastosowanie kotła na drewno. W porównaniu do węgla, jest to paliwo czyste i uważane za przyjazne środowisku, gdyż jego spalanie ma zerowy bilans emisji CO2 (tyle ile pochłania w okresie wzrastania drzewo, tyle wydziela podczas spalania). Istnieje wiele form drewna opałowego od najbardziej popularnych - szczap, polan, po wysoko przetworzone, jak brykiety czy pelety (granulat). Spalanie szczap pozwala na uzyskiwanie niskich kosztów eksploatacji, w zasadzie najniższych obok pracy pompy ciepła, ale wiąże się z koniecznością ręcznego załadunku i stałej obsługi kotła. Znacznie wyższy komfort użytkowania uzyskuje się przy kotłach na pelety, które pracują w trybie pełnej automatyki - całkiem podobnie jak kotły gazowe, czy olejowe. Pelety są transportowane na miejsce cysterną lub w workach. Kocioł może być wyposażony w podajnik paliwa, samoczynnie pobierający je z magazynu. Palnik kotła samoczynnie się włącza i wyłącza. Tak więc jest to rozwiązanie o maksymalnym komforcie pracy, a koszty eksploatacji są wyraźnie niższe niż dla kotłów olejowych. W porównaniu do kotłów olejowych, wyższy może być jednak koszt inwestycji i w zasadzie brak możliwości przezbrojenia na inne paliwo. Pelety są także stosunkowo nowym paliwem w porównaniu do oleju opałowego, stąd też mniejsza jest liczba ich dostawców.

więcej »

0

(Boniterm)

30 września 2014

Kotły na drewno

Kotły na drewno

 

Rosnące koszty energii ze źródeł kopalnych i wzrost świadomości odpowiedzialności za środowisko naturalne wywołują stale rosnący popyt na stosowanie odnawialnych form energii. 

więcej »

0

(Boniterm)

30 września 2014

Ogrzewanie olejem opałowym

Ogrzewanie olejem opałowym

więcej »

0

  0   ·  31 grudnia 2014

W dzisiejszych czasach to ogrzewanie paliwami stałymi też już nie wymaga takiej obsługi. Dziś są kotły z podajnikami. Aktualnie ogrzewam olejem opałowym ale wcześniej miałem kocioł Logano G221 Automatic i nie wymagał moich częstych odwiedzin w kotłowni:)

  0   18 czerwca 2014

  0   18 czerwca 2014

(Boniterm)

17 czerwca 2014

JAKIE RODZAJE BIOMASY - DREWNA MOŻNA WYKORZYSTAĆ DLA POZYSKIWANIA CIEPŁA?

Drewno należy do naturalnych nośników energii, powszechnie dostępnych i atrakcyjnych cenowo. Występuje w bardzo wielu formach mniej lub bardziej przetworzonych, wymagających różnych form transportu i magazynowania, a także różnej konstrukcji palenisk w kotłach.

 

Ponieważ jakość paliwa wpływa decydująco na efektywność i trwałość kotła, należy odpowiednio wcześniej przewidzieć jaka forma drewna będzie wykorzystywana i jaki wobec tego typ kotła pozwoli na pracę z jednym lub wieloma rodzajami paliwa. W szczególności należy wziąć pod uwagę zawartość wilgoci w drewnie i jego pochodnych. 

 

więcej »

0

(Boniterm)

16 czerwca 2014

KOCIOŁ OLEJOWY CZY NA DREWNO?

Ze względu na koszty ogrzewania, a także koszt samej inwestycji, uwzględniając także komfort użytkowania i niezwykle szerokie możliwości wyboru typu urządzenia, zalecane jest stosowanie gazu ziemnego jako nośnika energii dla celów ogrzewania i podgrzewania ciepłej wody użytkowej. W szczególności takie rozwiązanie jak gazowy kocioł kondensacyjny wspomagany dodatkowo pracą kolektorów słonecznych, zapewnia niskie koszty ogrzewania - poniżej kosztów eksploatacji kotła węglowego, który przez wielu użytkowników był, czy też jest postrzegany jako najtańsze w pracy źródło ciepła. Oczywiście komfort użytkowania kotła gazowego nie ma nic wspólnego z komfortem, jaki oferuje kocioł węglowy. Wygodę, bezpieczeństwo, czystość i jakość pracy trudno jest wycenić, na pewno każdy z użytkowników, który dokonał zmiany kotła węglowego na gazowy potwierdzi jak wiele na tym zyskał w różnym wymiarze.

 

więcej »

0

(Boniterm)

14 czerwca 2014

ZALETY OGRZEWANIA OLEJEM OPAŁOWYM

Tam, gdzie nie można podłączyć budynku do sieci gazu ziemnego, mieszkańcy często decydują się na wykorzystanie oleju opałowego jako paliwa grzewczego - będącego podstawą centralnego ogrzewania. Systemy grzewcze na olej opałowy były wcześniej mniej efektywne, ale obecnie ich wydajność podnoszą decydująco nowoczesne kotły olejowe kondensacyjne.

 

więcej »

0

(Boniterm)

11 czerwca 2014

MODERNIZACJA OGRZEWANIA

Pompy ciepła stosuje się w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Szczególnie polecane są jako alternatywa dla ogrzewania olejem opałowym czy gazem płynnym, przede wszystkim ze względu na dużo niższe koszty ogrzewania. 

 

Pompa ciepła należy do niskotemperaturowych źródeł ciepła i instalacja grzewcza w budynku powinna być do tego przystosowana. Im niższa temperatura wody grzewczej, tym oszczędniej pracuje pompa ciepła - zużyje mniej energii elektrycznej.

 

więcej »

0

(Boniterm)

11 czerwca 2014

DLACZEGO WARTO ROZWAŻYĆ OGRZEWANIE POMPĄ CIEPŁA?

- Niższe koszty budowy domu – wybierając pompę ciepła nie potrzebujemy budować komina, magazynu opału itp.

 

- Nie musimy tracić czasu na szukanie paliwa o dobrej jakości za przystępną cenę - przy niektórych źródłach ciepła jest to zasadnicza kwestia wpływająca na trwałość kotła, jego awaryjność i koszt ogrzewania

 

- Jest jednym z najtańszych w eksploatacji źródeł ciepła i nie wymaga uciążliwej obsługi – obsługa pompy ciepła i instalacji grzewczej sprowadza się jedynie do odpowiednich ustawień regulatora i dostosowania pracy instalacji do indywidualnych potrzeb użytkowników

 

- Szybki zwrot poniesionych nakładów inwestycyjnych - realny czas zwrotu inwestycji wynosi 5 do 7 lat, w stosunku do kotłowni na olej opałowy, gaz płynny czy ogrzewania elektrycznego (grzejniki elektryczne)

 

- Długa żywotność pompy ciepła – nawet do 50 lat

 

- Pompa ciepła jest przyjazna dla środowiska naturalnego – łatwo można uzyskać nisko oprocentowany kredyt na inwestycję proekologiczną (mimo że pompa ciepła zasilana jest energią elektryczną, która w Polsce wytwarzana jest głównie ze spalania węgla). Aby uzyskać 1 kW ciepła z pompy ciepła trzeba spalić znacznie mniej węgla niż dla 1 kW z kotła/pieca elektrycznego lub mniej niż w kotle węglowym. Elektrownie wyposażone są w instalacje odsiarczania i odpylania spalin dzięki czemu w większym stopniu dbają o środowisko

 

- Udział energii elektrycznej pochodzącej z biopaliw, energii słonecznej i wiatru systematycznie wzrasta – w przyszłości pompy ciepła będą zasilane wyłącznie energią elektryczną z odnawialnych źródeł energii tzw. „zielonym prądem”

 

- Pompa ciepła może być jedynym źródłem ciepła do ogrzewania budynku (wyjątkiem jest pompa ciepła powietrze/woda), może również współpracować z dodatkowymi – łatwo można podłączyć do instalacji np. kolektory słoneczne czy kominek z płaszczem wodnym, może również współpracować z kotłem gazowym, olejowym lub na paliwo stałe

 

- Pompa ciepła oprócz ogrzewania może również w okresie letnim chłodzić pomieszczenia podnosząc komfort w budynku

 

więcej »

0

(Boniterm)

10 czerwca 2014

KOLEKTORY SŁONECZNE - PŁASKIE CZY PRÓŻNIOWE?

Podstawowym dylematem przy wyborze typu kolektora słonecznego jest pytanie jaki kolektor wybrać - płaski czy próżniowy? Budowa kolektora słonecznego jest ściśle powiązana z późniejszą jego wydajnością w zmiennych warunkach pogodowych oraz z zachowaniem tej wydajności w kolejnych latach jego eksploatacji.

 

Kolektory słoneczne oferowane są w dwóch podstawowych typach - jako płaskie lub próżniowe (zwane także kolektorami rurowymi). Izolacją cieplną w kolektorach płaskich jest wełna mineralna, natomiast w próżniowych - próżnia otaczająca absorber.

Próżnia stanowi znacznie skuteczniejszą izolację cieplną niż jakikolwiek materiał. Eliminowany jest dzięki niej ruch powietrza, w kolektorze słonecznym konwekcja czyli unoszenie ciepła przez powietrze omywające absorber stanowi znaczny udział strat ciepła. Dlatego też próżniowe kolektory słoneczne powinny się charakteryzować wyższą sprawnością pracy niż kolektory płaskie. 

 

więcej »

0

  0   4 czerwca 2014

  0   4 czerwca 2014

  0   4 czerwca 2014

  0   4 czerwca 2014

  0   30 kwietnia 2014

  0   30 kwietnia 2014

  0   30 kwietnia 2014

  0   30 kwietnia 2014

  0   18 kwietnia 2014

  0   18 kwietnia 2014

(Boniterm)

18 kwietnia 2014

Oferujemy Państwu kompleksową obsługę w zakresie doboru, sprzedaży, montażu i serwisowania systemów ogrzewania. W szczególności specjalizujemy się w doborze i montażu kotłów grzewczych, kotłów olejowych lub opalanych drewnem oraz kolektorów słonecznych i pomp ciepła. Uzupełnieniem systemu grzewczego może być instalacja ogrzewania podłogowego lub grzejniki płytowe i łazienkowe drabinkowe. Ważne jest dla nas zapewnienia bezpieczeństwa, dlatego też we współpracy z firmą Viessmann realizujemy serwisową obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną.

0