aneta123456

0

Zdjęcie użytkownika

4
1
0

Udostępnij

Ostatnia aktywność

Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia użytkownikowi aneta123456 Zaloguj się lub Zarejestruj
Witam serdecznie nie może wyświetlić mi się str. Przez Pana podana do realizacji, czy jest jakiś inny dostęp?
extradomski
extradomski   0   ·  17 stycznia 2018

Dzień dobry, proszę o podanie nazwy projektu, a z chęcią pomogę. Pozdrawiam

aneta123456
aneta123456   0   ·  17 stycznia 2018

W tymianku 4

extradomski
extradomski   0   ·  17 stycznia 2018

W tym miejscu możesz udostępnić zdjęcia z realizacji https://www.extradom.pl/w-budowie-projekt-domu-dom-w-tymianku-4-SLA1644. Projekt został wycofany z naszej oferty, jednak Twoje doświadczenie z pewnością może pomóc pozostałym Inwestorom. Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie, mój wymarzony domek już stoi, tylko mamy jeden problem dodam, ze jest to projekt w tymianku 4, a mianowicie zrobiliśmy za długa ścianę nosna oddzielajaca salon od klatki schodowej, i teraz pytanie czy można ja jakoś skrucic? Albo tak ja przerobić żeby zrobiła się przestrzen? Pomóżcie kochani

Kotły na drewno i węgiel

Czy jest ktoś obeznany na temat jaki jest najlepszy kocioł na drewno i węgiel?

GADGETMAN
GADGETMAN   0   ·  13 stycznia 2014

Jeżeli zakładasz że chcesz palić drewnem to musisz zwrócić uwagę na wielkość drzwiczek zasypowych aby mieć możliwość wsadzenia drzewa.Każdy będzie zachwalał to co ma a różnica w cenie kotłów jest znacząca.Pytanie ile masz mkw do ogrzania? bo jak<100 to trudno ci będzie znaleźć 7-9 kw (zakładam że dom będzie ocieplony,i nowoczesna stolarka)kocioł aby weszło tam wystarczająco dużo drzewa abyś mogła zapomnąć o zaglądaniu do kotłowni.

GADGETMAN
GADGETMAN   0   ·  13 stycznia 2014

Z racji tego że to dom zbudowany w starej technologii to trzeba przyjąć 100-120 watt na mkw.czyli potrzebujesz pieca maksymalnie 12 kw.Je żeli zrobicie generalny remont z izolacją posadzek włącznie to potrzebujesz 7-9 kw.A przy zakupie kieruj się wielkością drzwiczek zasypowych(do drewna),ważna jest ich szczelność aby nie zaciągało lewego powietrza do komory spalania no i musi być wyposażony w sterownik i dmuchawę aby automatycznie kontrolować spalanie.

GADGETMAN
GADGETMAN   0   ·  13 stycznia 2014

Co ma układ grawitacyjny do dmuchawy?Przy układzie grawitacyjnym stosuje się większe przekroje rur ,bo ta woda musi być szybko wymieniona.Przy układzie wymuszonym przez pompę nie masz ograniczeń chyba że tylko wysokość bo standardowa pompa popchnie wodę na wysokość około 6 m.A wentylator,jego Zasada działania jest taka ,sterownik steruje powietrzem czyli włącza i wyłącza wentylator aby osiągnąć zadaną temp.na  piecu.Sam piec musi być szczelnie zamknięty aby nie zaciągać lewego powietrza bo wtedy nici z ekonomicznego spalania. Dam ci przykład mojego sąsiada.Domek 117 mkw ,piec ogromniasty 14 kw,ustawienia na piecu są minimalne czyli 45 stopni.Oczywiście w domu ciepło a nawet za ciepło ale niestety kosztem spalania .Przy normalnej zimie 750 kg ekogroszku i niestety ale on nie jest wstanie zmniejszyć ilości spalanego węgla bo wtedy musiałby wygaszać piec na kilka godzin a nie po to kupujesz piec z zasobnikiem aby chodzić i go wygaszać.Mój dom 235m z garażem a piec jest przewidziany o mocy 19 kw.Z racji że go dobrze dociepliłem zamierzam kupić piec nie większy niż 15 kw i wiem że to wystarczy.W tej chwili bazuje na kominku z płaszczem wodnym 15 kw i jestem w pełni pewien że ta moc wystarczy na ogrzanie tego domu.Palę tylko 10 godz mam temp. 20 stopni +300 litrów c.w.u.Jakbym palił ciągle to temp na pewno byłaby wyższa.Jak dom się już nagrzeje jego zapotrzebowanie na ciepło jest mniejsze a naprawdę nie ma potrzeby robić 25% zapasu mocy chyba że się spodziewacie epoki lodowcowej.Zresztą wystarczy zapytać o opinie producenta kotła a nie pana w sklepie bo on tylko żeni kity aby sprzedać towar .Taka jest moja opinia.Jak się tu edytuje posty?

Ogrzewanie centralne czy podłogowe??

Witam, mam w planie remont domu. Jest to dom parterowy dwa pokoje, kuchnia,łazienka, korytarz oraz ganek i zastanawiam się czy założyć ogrzewanie centralne czy na całości podłogówkę? Z góry dziękuję za wszelką odpowiedź.

8 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
GADGETMAN
GADGETMAN   0   ·  13 stycznia 2014

Nie bo macie automatykę która steruje tym piecem i nie dopusza do wysokich temperatur wody.Chodzi mi tylko o uciążliwość w kwestii utrzymania temperatury wody.Je żeli pracujesz i dojdzie do wygaszenia to podłoga zostanie wychłodzona a czas na ogrzanie podłogi i odczuwanie ciepła to około 6 godz więc sama widzisz że przez pewien czas siedzisz w zimnych pomieszczeniach.Nie ma tego problemu jak zawsze ktoś w domu jest .Sam piec wszystko palny nie jest problemem w podłogówce tylko etat palacza c.o.

GADGETMAN
GADGETMAN   0   ·  13 stycznia 2014

No to masz etat palacza c.o.Zainwestuj w piec z podajnikiem na ekogroszek.Je żeli dom jest dobrze ocieplony to 100m kw powinno cię kosztować około 600 kg ekogroszku na miesiąc.Sezon zimowy powinnaś zamknąć w 2000 zł.

monika t
monika t   0   ·  14 stycznia 2014

GADGETMAN FAJNIE TO WSZYSTKU UJĄŁEŚ:) dziękuje