anairda123

1

Zdjęcie użytkownika

2
6
1

Buduję

Udostępnij

2

Osoby i firmy

Ostatnia aktywność

Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia użytkownikowi anairda123 Zaloguj się lub Zarejestruj

do: :

9 października 2019

Jaki szerokie macie okno w salonie i wysokie

0

  0   ·  21 maja 2020

Okno tarasowe to 4,5 wysokość 2.2

  1   17 stycznia 2016

  0   17 stycznia 2016

17 stycznia 2016

witam Martini88nt. W ubr. wybudowaliśmy dom Marcysia, mamy problemy z kominami (cofa nam się dym, bo za krótkie), czy masz też tak? jestem ciekawa, bo podobno kominy projektant za krótkie zaprojektował (są poniżej kalenicy).

0

5 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
  0   ·  17 stycznia 2016

Teoria jak zwykle nie uwzględnia realiów. Problem tkwi w tym (przynajmniej u nas), że kominy są zbyt niskie - poniżej kalenicy, co w połączeniu z odległością od niej powoduje zawirowania powietrza -szczególnie gdy wieją silne wiatry od strony umieszczenia kominów (u nas zachodnie - 90% wiatrów). Problem dotyczy obydwu kominów - u nas opalane ekogroszkiem.Po ujawnieniu się problemu zaczęliśmy drążyć temat i ... autor projektu przyznał rację - kominy są zbyt niskie w projekcie. Próbowaliśmy zamontować strażaka, ale nic nie pomogło. Jedyne rozwiązanie to wyższe kominy. Po wyliczeniach otrzymaliśmy zgodę na podniesienie kominów o 1m - co niestety niewiele pomogło. Ze względu na zbyt duży nacisk kominów (cegieł) na mury, fundament i strop nie mogliśmy murować wyżej. Zastosowaliśmy inne rozwiązanie - ocieplone rury - do wysokości ok 30cm ponad kalenicę. W przypadku pieca - rozwiązanie się sprawdza - piec chodzi przez 24h/7 dni w tyg, komin jest wygrzany i cug jest ok. Gorzej z kominkiem. Palimy okazjonalnie więc wysoki komin (mimo że ocieplony) właściwy cug osiąga po dość długim i mozolnym rozpalaniu (mówimy o wietrznych dniach, wiatr od strony umieszczenia kominów). Ze względu na usytuowanie kominów przy zewnętrznej ścianie są one praktycznie na całej swej wysokości wystawione na warunki atmosferyczne - czyli zimne. Zimny komin gorzej "ciągnie". Przy dużych wiatrach mamy odwrócony cug - dym cofa się do pomieszczenia. Bez rozpalania też czuć - i wiatr i zapach z kominka - wiatr wpycha powietrze przez wentylację i kominek do pokoju. To podobno można rozwiązać stosując w oknach nawiewniki (odwróci się cug). Piszę podobno,ponieważ czytałem o tym niedawno, ale jeszcze nie zamontowałem. https: https: .

  0   ·  17 stycznia 2016

Dziekuje za szczegółowe wyjaśnienie, choc przyznam szczerze ze jestem teraz pelna obaw, czas pokaże czy u nas tez będzie to stanowiło duzy problem. Jestem w szoku, ze takie projekty sa w sprzedaży skoro sam autor przyznaje ze kominy sa zle zaprojektowane :/ Czy tez mieliście problem z belka wystającą ze ściany w sypialni u góry?(pisze z Tel i mam problem z dodawaniem zdjęć w postach, wiec wstawie osobno żeby pokazac o co chodzi;) ) Milo widzieć juz wykończona Marcysie, czekam na więcej zdjęć. ;)

  0   ·  18 stycznia 2016

Nie mieliśmy problemów z belkami bo u nas belki są wewnątrz garderoby. W obydwu garderobach belki są widoczne, natomiast od strony pokojów - nie. Budowlaniec nam się pytał jak ma być, więc nie mieliśmy z tym problemu. Poszerzaliśmy nasz dom ze względu na podwójny garaż. Przez co sypialnie u góry są bardzo duże, ale zyskaliśmy też dodatkowe pomieszczenie: między kotłownią a łazienką zmieściłem pralnię (dlatego okna są od siebie oddalone bo każde jest od innego pomieszczenia. Dodałem też drugie wejście do kotłowni (z zewnątrz). Dodaliśmy też okna dachowe (3 sypialnie, 2 garderoby i klatka schodowa). Podnieśmy też ściankę kolankową. Co do kominów i projektanta - też byłem w szoku, że ktoś wypuszcza taki bubel, ale projektant stwierdził, że wszystko jest zgodnie z przepisami, a on nie jest w stanie przewidzieć, czy usytuowanie domu względem stron świata, występujące w danym rejonie wiatry mogą negatywnie wpływać na projekt. Generalnie pan projektant nie wydawał się specjalnie przejętym i zainteresowanym w rozwiązaniu problemu.