(Extradom) do: (Extradom):

27 stycznia 2016

Schody zamknięte czy otwarte na salon?

 

Drodzy Extradomowicze! 

 

Decyzję o typie schodów, jakie zostaną zamontowane w naszym domu podejmujemy już na etapie wyboru projektu. Cieszące się coraz większą sławą schody otwarte na salon, doskonale wpisują się w charakter domów nowoczesnych ze względu na koncepcję otwartej części dziennej. 

Jednak czy w tym przypadku nie tracimy zbyt wiele na komforcie, który zapewnia nam klatka schodowa? Z pewnością istnieje niezliczenie wiele wad oraz zalet poszczególnych rozwiązań, dlatego czekam na opinie zarówno zwolenników schodów prowadzących na piętro bezpośrednio z salonu oraz tych, którzy są użytkownikami tradycyjnej klatki schodowej. 

 

Zdjęcie z galerii użytkownika  

 

Czy Waszym zdaniem połączenie salonu, który często jest pełen gości, z częścią nocną domu to dobry pomysł?  

 

Zdjęcie z galerii użytkownika  

 

Czekam na Wasze indywidualne spostrzeżenia dotyczące wad i zalet poszczególnych rozwiązań oraz liczę, że podzielicie się z nami zdjęciami ukończonych realizacji. 

 

Pozdrawiam Extradomski! 

2

i podoba się to.

8 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
  1   ·  29 stycznia 2016

zdecydowanie otwarte na salon,nasze schody są meblem znajdującym się w salonie i dodąjącym mu uroku. Na imprezach chętnie obleganych przez gości ;-) zapraszam do galerii

podoba się to.

  0   ·  29 stycznia 2016

Zadaniem schodów jest łączenie kondygnacji, ale coraz częściej schody stają się równie pięknym elementem wystroju wnętrza. Jako producent cieszę się z umieszczonych przez Was opinii, mogę tylko dodać, że otwarte schody nie zabierają tyle powierzchni, co klatka schodowa a obecna moda na przestrzenie typu „open space” zachęca do wkomponowania schodów w salon i uwzględnienia ich dekoracyjnego aspektu. 

  0   ·  31 stycznia 2016

Oczywiście otwarte, dają więcej przestrzeni i uroku.