(Extradom) do: (Extradom):

17 grudnia 2015

Efektowne oświetlenie wewnątrz domu

 

Drodzy Extradomowicze! 

 

Oświetlenie wewnątrz domu to nie tylko element funkcjonalny. I w tym przypadku kierujemy się trendami, a producenci starają się sprostać naszym wysokim wymaganiom. Odpowiednio dobrane oświetlenie będzie zwieńczeniem naszej koncepcji na wystrój domu. 

Dobry projekt może idealnie komponować się ze stylem nowoczesnym jak i klasycznym, nawet gdy zdecydujemy się na użycie najnowszych technologii.

 

Oświetlenie led

Ciekawe rozwiązanie, które nada nowoczesnego stylu zarówno naszemu salonowi jak i łazience. Doskonale sprawdza się przy podwieszanym suficie, jako całe listwy montowane przy ścianie w różnych kolorach oraz jako pojedyncze lampy ledowe. Oświetlenie, które równie dobrze współgra z sufitem jak i ściankami przygotowanymi np. pod telewizor, gdzie krawędź jest wyraźnie odcięta od reszty powierzchni. 

 

Zdjęcie z galerii  

 

Oświetlenie światłowodowe

Jest to opcja, która służy jedynie dekoracji. Głównie stosowana w hotelach, przy oświetlaniu zewnętrznych ścian budynku, nadaje niepowtarzalnego nastroju w saunach czy krytych basenach. Jednak taki system oświetlenia dekoracyjnego stał się inspiracją dla architektów wnętrz, którzy zajmują się projektami domów jednorodzinnych. Doskonale będą współgrać z halogenami oraz listwami led stosowanymi przy podwieszanych sufitach. 

Producenci oferują najrozmaitsze rozwiązania. Najciekawsze z nich to kurtyna światłowodowa, gwieździste niebo w naszym salonie czy rozgwieżdżona podłoga. 

Warto skorzystać z pomocy specjalisty, by zbyt duży przepych w zastosowaniu takiego typu oświetlenia nie zepsuł całego efektu.

 

Źródło: Pinterest

 

Efektowne żyrandole

Typ oświetlenia, który bez wątpienia może pełnić rolę głównego źródła światła w salonie oraz dodatkowo elementu dekoracyjnego. Największy wybór będą mieli posiadacze domów z antresolą, gdzie efektowny żyrandol jest wręcz elementem obowiązkowym. Oferty dostępne na rynku doskonale wpasują się zarówno w styl nowoczesny jak i klasyczny. Wybór jest naprawdę ogromny, a znalezienie oryginalnego oświetlenia nie powinno stanowić problemu.  

 

http://img.extradom.pl/spolecznosc/foto/IOzBBO5qXEqzyfTGfNyhTg/render/foto/source 

Zdjęcie z galerii  

 

Znacznie cięższą decyzją będzie odpowiednie dobranie rodzaju oświetlenia do wystroju wnętrza, dlatego chciałbym poprosić o wasze rady oraz opinie co do poszczególnych rodzajów, które wykorzystaliście w swoich domach. Czekam na zdjęcia Waszych realizacji!

 

Pozdrawiam Extradomski

0