(Extradom) do: (Extradom):

15 grudnia 2015

Balustrady schodowe - klasyczne czy nowoczesne?

 

Drodzy Extradomowicze!

 

W pełni bezpieczne i funkcjonalne schody powinny zostać wykończone balustradą. Z pewnością wybór stylu podyktowany będzie chęcią odpowiedniego dobrania ich do reszty wnętrza lub gotowych już schodów. Mimo to chciałbym poznać Waszą opinię na temat rodzaju balustrad, które najbardziej trafiają w Wasz gust.

 

Zdjęcie z galerii  

 

Najlepsze rozwiązanie to balustrady stalowe, drewniane, szklane czy może nowoczesna wersja schodów oparta na minimalistycznej formie, czyli schody bez balustrad? 

Który materiał Waszym zdaniem najlepiej współgra ze stylem nowoczesnym, a który z klasycznym. Co było głównym aspektem, na który zwracaliście uwagę podczas wyboru balustrad?

Czekam na zdjęcia ukończonych schodów z balustradami oraz Wasze opinie. 

 

Pozdrawiam Extradomski!

0

  0   ·  15 grudnia 2015

a to schody bez balustrad można zostawiać? Jak to się ma do przepisów?

  0   ·  16 grudnia 2015

Według informacji jakie znajdziesz w warunkach odbioru domu, balustrady muszą być zamontowane przy schodach o wysokości powyżej 0,5m, a w domach jednorodzinnych może to być wysokość 1m jeśli stopnie będą szersze od wejścia do którego prowadzą o 50cm z każdej strony, więc jest to mało praktyczne rozwiązanie. W galerii zdjęć z ukończonych projektów naszych użytkowników, znajdziesz rozwiązanie, które dostosowują się do tych wymogów, stąd wzmianka o schodach bez balustrad w tej dyskusji. Wielu producentów reklamuje systemy, które przekraczają wysokość 1m, więc jeśli potrzebujesz szczegółowych informacji warto skontaktować się z powiatowym inspektorem nadzoru budowlanego lub po prostu zapytać kierownika budowy. Pozdrawiam 😃