extradomski (Extradom) do: Extradom (Extradom):

30 listopada 2015

Łazienka na poddaszu

 

Drodzy Extradomowicze!

 

Urządzenie łazienki na poddaszu nie jest proste, ponieważ aranżacje tego wnętrza utrudniają i ograniczają skosy. Rozmieszczenie sprzętów i mebli z zachowaniem ich funkcjonalności jest nie lada wyzwaniem. Jednak ciekawe i praktyczne urządzenie tej przestrzeni jest możliwe. Poniżej przedstawię Wam kilka aspektów na jakie należy zwrócić uwagę, urządzając łazienkę na poddaszu. 

 

Zdjęcie z galerii  @empikat 

 

Po pierwsze, nie sugerujcie się metrażem podłogi w tym pomieszczeniu. Wielkość przestrzeni, którą można swobodnie zagospodarować, czyli takiej, która ma ponad 1,90 m wysokości jest znacznie mniej, niż wskazywałaby na to jej powierzchnia. 

 

Bardzo ważnym elementem, który wpłynie na funkcjonalność wnętrza jest naturalne światło słoneczne. Poprawia ono komfort użytkowania, dodaje przestronności i efektywności oraz pozwala zaoszczędzić energię, ponieważ nie trzeba tak często korzystać ze sztucznego oświetlenia. Jeżeli układ pomieszczeń nie pozwala na zamontowanie okna połaciowego albo w ścianie budynku, możecie zdecydować się na świetlik tunelowy. 

 

W łazience na poddaszu najlepiej sprawdzą się wanny do których można wejść w najwyższym miejscu tego pomieszczenia, dlatego idealna będzie wanna narożna asymetryczna. Jeżeli jednak jesteście zwolennikami kabin prysznicowych, możecie zlecić ich wykonanie na specjalne zamówienie, wtedy kabina zostanie dopasowana do Waszego wnętrza. Innym rozwiązaniem jest zamontowanie urządzeń wolnostojących, opierających się na specjalnych stelażach. 

 

Zdjęcie z galerii  @katuszka 

 

Aranżując łazienkę na poddaszu najlepiej wybierać jasne kolory, które optycznie powiększą to problematyczne pomieszczenie. Jeżeli lubicie intensywne kolory, wybierzcie dodatki właśnie w takich barwach. Ożywią one wnętrze, ale go nie przytłoczą. Innym dobrym zabiegiem powiększającym pomieszczenie jest zastosowanie dużych luster.

 

Sprzęty i meble w łazience muszą być umieszczone w taki sposób, by łatwo było z nich korzystać. Dlatego umywalkę najlepiej umieszczać na ścianie, która jest najwyższa. 

 

W pomieszczeniu z problematycznymi skosami, idealnie sprawdzą się meble wykonywane na indywidualne zamówienie. W ten sposób będziecie mogli dopasać ich wymiary do Waszych potrzeb i wykorzystać każdą, nawet najmniejszą przestrzeń łazienki. 

 

To kilka wskazówek, które będą pomocne w urządzaniu łazienki na poddaszu. A może Wy macie jeszcze inne przydane rady w tym temacie? 

 

Pokażcie jak aranżowaliście Wasze łazienki na poddaszu! Czekam na Wasze zdjęcia!

 

Pozdrawiam Extradomski 😃

2

pascal231196 i kafta podoba się to.