(Extradom) do: (Extradom):

22 lutego 2016

Kilka kroków do znalezienia idealnego projektu domu

 

Drodzy Extradomowicze! 

 

Wybór idealnego projektu, który sprosta naszym wszystkim wymaganiom często graniczy z cudem, dlatego warto kierować się kilkoma prostymi zasadami przy podejmowaniu tej jakże ważnej decyzji. Rozsądne podejście do sprawy pozwoli znaleźć najbardziej korzystny dla nas kompromis.

 

Podstawowym krokiem, zaraz po podjęciu decyzji dotyczącej bryły budynku oraz stylu w jakim chcielibyśmy wybudować dom, jest ustalenie przybliżonej powierzchni użytkowej, która będzie wystarczająca dla naszej rodziny.   

Od odpowiedniego doboru metrażu zależał będzie komfort późniejszego użytkowania. Jeśli zlekceważymy ten etap, po zakończeniu budowy może okazać się, że nasz nowy dom kompletnie nie podołał oczekiwaniom lub po prostu wpędziliśmy się w niepotrzebne koszty wybierając projekt, który w dużej mierze przerósł nasze potrzeby i jego znaczna część pozostaje nieużywana. 

 

Zdjęcie z galerii  

 

Wybór materiałów jakich użyjemy do budowy to ważny aspekt, zwłaszcza dla niedoświadczonych Inwestorów. Często możemy zaoszczędzić sobie mnóstwo czasu, nerwów oraz pieniędzy zapoznając się z materiałami dostępnymi na rynku jeszcze przed doborem projektu. 

Jeśli jesteśmy zdecydowani na konkretną technologię pamiętajmy, że wiele zmian może zostać wprowadzonych na etapie adaptacji i nie powinien to być aspekt jednoznacznie odrzucający projekt, który spełnił wszystkie inne wymagania.

 

Istnieje wiele uwarunkowań, do których po prostu będziemy musieli się dostosować. Warto zapoznać się z wymaganiami dot. warunków zabudowy i zagospodarowania terenu czy zapisami zawartymi w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego naszej działki. Często stanowi to duże ograniczenie dla przyszłych Inwestorów, którzy aktualnie szukają swojego projektu marzeń.  

 

Zdjęcie z galerii użytkownika  

 

Kolejnym ważnym krokiem podczas wyboru projektu, będzie odpowiednie dopasowanie układu funkcjonalnego pomieszczeń, co jest sprawą indywidualną każdego Inwestora. Warto przemyśleć na czym najbardziej będzie nam zależało oraz który projekt okaże się dla nas tym optymalnym. Mimo osobistych upodobań pamiętajmy, by nie lekceważyć wskazówek Inwestorów, którzy mają budowę wybranego przez nas projektu za sobą. Dzięki ich podpowiedziom, wiele niedoskonałości poprawimy już na etapie adaptacji, zwiększając tym samym funkcjonalność naszego domu. 

 

Nie powinniśmy przeceniać również naszych możliwości finansowych, gdyż to one w głównej mierze wpłyną na nasze wybory.

Odnalezienie idealnego projektu wśród tak szerokiej oferty to duże wyzwanie, dlatego liczę na pomoc wszystkich Inwestorów, którzy mają ten etap już za sobą. Czekam na Wasze indywidualne spostrzeżenia dotyczące cech, które Waszym zdaniem powinien posiadać idealny dom oraz sprawdzone sposoby na jego wybór.

 

Pozdrawiam Extradomski! 

0