(Extradom) do: (Extradom):

1 marca 2016

Ogrzewanie domu gazem

 

Drodzy Extradomowicze!

 

Mimo że rodzaj ogrzewania w większości projektów określony jest z góry, często decydujecie się na wprowadzenie zmian na etapie adaptacji. W głównej mierze wynika to z indywidualnych preferencji. Jeśli cenicie sobie bezobsługowe rozwiązanie oraz nie jesteście skłonni kosztem niższych opłat angażować się w obsługę kotłów na paliwo stałe, z pewnością powinniście rozważyć wybór ogrzewania gazowego. W dzisiejszym artykule chciałbym poruszyć temat wad i zalet tego rodzaju instalacji i mam nadzieję, że podzielicie się z nami własnymi spostrzeżeniami na ten temat.

 

Zalety:

UNIWERSALNOŚĆ

Do głównych zalet tego typu instalacji możemy zaliczyć jej uniwersalność. Gaz będzie wykorzystywany zarówno do ogrzewania domu, wody i gotowania. W przypadku instalacji elektrycznej uzyskamy podobne efekty, lecz koszty znacznie przewyższą te z jakimi będzie wiązało się wykorzystanie gazu.

   

POWSZECHNOŚĆ

Duży wybór urządzeń grzewczych dla części Inwestorów z pewnością nie będzie zaletą, ponieważ większy wybór często utrudnia nam podjęcie ostatecznej decyzji. Mimo to, dzięki szerokiej ofercie producentów zdecydowanie łatwiej możemy dopasować kocioł do indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych.

 

ŁATWOŚĆ OBSŁUGI

Gotowa instalacja do sprawnego funkcjonowania nie wymaga naszej ingerencji! Jest to zdecydowanie jedna z największych zalet ogrzewania gazowego. Możemy zapomnieć o konieczność napełniania pojemników na opał stały, oczyszczania pieca czy składowania opału.

 

Zdjęcie z galerii  

 

Wady:

WYSOKA CENA

Mimo że jest to opcja o wiele tańsza od instalacji elektrycznej, niewielu Inwestorów się na nią decyduje. Koszty ogrzewania za pomocą kotła na paliwo stałe są zdecydowanie niższe, niż w przypadku kosztów generowanych przez instalację gazową, dlatego to paliwami stałymi najczęściej ogrzewamy swoje domy.

 

DODATKOWE FORMALNOŚCI

Nie każda działka będzie przystosowana do budowy domu ogrzewanego gazem. W wielu przypadkach uzyskanie dostępu do przyłącza gazowego może okazać się wręcz niemożliwe oraz nieopłacalne pod względem finansowym. Uznawane jest to za główny powód rezygnacji Inwestorów z planów o wyborze projektu, w którym przewidziano ogrzewanie gazowe.

 

Czekam na opinie Inwestorów, którzy mogą ocenić ten rodzaj ogrzewania z perspektywy osoby, która miała także do czynienia ze standardowym kotłem na paliwo stałe. Z pewnością doświadczenie w kwestii użytkowania różnego rodzaju kotłów grzewczych pozwoli obiektywnie ocenić zalety oraz wady poruszanego w tym artykule rozwiązania. Czekam na Wasze komentarze!

 

Pozdrawiam Extradomski!

1

podoba się to.

25 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
  0   ·  4 marca 2016

Na koniec dodam jeszcze,że mieszkałam w bloku gdzie sam czynsz wynosił 600 zł i może dlatego opłaty za gaz w zimie mnie nie przerażają.

  1   ·  4 marca 2016

witam ja przychylę się do opinii b lania 67, ja też przeprowadziłam się z bloku i spokojnie mogę powiedzieć, że utrzymanie domu kosztuje sporo mniej niż 60m2 mieszkania, tak że może dlatego mnie te rachunki też jakoś nie przerażają bo porównuję do wydatków wcześniejszych. ale wiadomo ile osób tyle opinii

podoba się to.

  1   ·  4 marca 2016

Nie chce mi się rozpisywać, ale gaz jest przede wszystkim wygodny i ekologiczny. To główne kryteria wyboru którymi się kierowałem. Po 3 sezonach grzewczych okazało się że jest również stosunkowo tani. 2500zł/rok (ogrzewanie pomieszczeń, ciepła woda i przygotowanie posiłków) jest dla mnie do przeżycia.

podoba się to.