Nawet 20% rabatu na nowoczesne parterówki, tylko do 19.11   »Sprawdź«

extradomski (Extradom) do: Extradom (Extradom):

3 marca 2016

Ciekawostka na dziś: Co zrobić, by kot nie drapał mebli?

 

Drodzy Extradomowicze!

 

Jeżeli jesteście miłośnikami zwierząt i nie wyobrażacie sobie swojego domu bez czworonożnego lokatora z pewnością zdajecie sobie sprawę, że pies czy kot mają ogromny wpływ na stopień trudności utrzymania porządku.

W dzisiejszym artykule chciałbym podzielić się z Wami kilkoma radami, które powinny przyczynić się do zwiększenia komfortu dzielenia przestrzeni mieszkalnej z Waszymi zwierzakami. Liczę także, że wszystkie pominięte przeze mnie ciekawostki znajdą się w komentarzach!

 

Zdjęcie z galerii @kasiula2681 

 

Co zrobić, by kot nie drapał mebli?

Jeśli chcemy by nasze meble nie stały się obiektem zainteresowania kota, przygotujmy dla niego miejsce w którym będzie mógł zaspokoić swoje potrzeby. Jeśli to nie pomoże, kolejnym wartym przetestowania sposobem będzie spryskanie mebli olejkiem z goździków, za którym koty nie przepadają.

 

Zdjęcie z galerii @ula i kamil 

 

Wszechobecna sierść

Jest to duży problem w każdym domu miłośnika psów czy też kotów. W przypadku, gdy posiadacie gresy czy tradycyjne płytki podłogowe wystarczy miotła lub odkurzacz, jednak dokładne oczyszczenie dywanu nie będzie już takie łatwe. Najprostszym sposobem na pozbycie się z niego sierści jest użycie gumowych bądź lateksowych rękawiczek. Sprawdzony sposób to także rękawiczka owinięta taśmą dwustronną lub specjalne gumowe rolki, do których przykleja się sierść.

 

Sierści z naszej kanapy możemy pozbyć się w podobny sposób. Gumowe rękawiczki oraz dostępne w sprzedaży gadżety do usuwania sierści możemy zastąpić odkurzaczem ze specjalną końcówką. Przed odkurzeniem sofy warto spryskać ją płynem do płukania tkanin i pozostawić do wyschnięcia.

 

Po każdym spacerze

To wiatrołap i przedpokój są najbardziej narażone na zanieczyszczenia przenoszone na łapach naszych czworonogów. Warto zatem w tym miejscu przygotować przestrzeń, w której po każdym spacerze będziemy mogli oczyścić łapy naszego psa, odwiesić smycz i z pomocą specjalnej szczotki do usuwania sierści z ubrań zadbać o ich czystość. 

 

Zdjęcie z galerii @Storczyk 99 

 

Nieprzyjemny zapach oraz plamy na tkaninach

Nieprzyjemny zapach odczuwalny po każdym wejściu do domu może bardzo niekorzystnie wpłynąć na nasz komfort psychiczny np. w momencie przyjmowania gości. Na uciążliwość tego problemu w największym stopniu będą skarżyć się posiadacze szczeniaków i małych kotów. Plamy z moczu usunięte w nieodpowiedni sposób mogą być odczuwalne w powietrzu przez bardzo długi czas. 

Jednym ze sposobów zneutralizowania przykrego zapachu jest posypanie świeżej plamy mąką kukurydzianą, która po wchłonięciu wilgoci powinna zostać spłukana z tkaniny. Doskonale sprawdza się także woda utleniona, jednak może niekorzystnie wpływać na niektóre tkaniny odbarwiając je. Warto także spróbować mieszanki sody oczyszczonej z wodą. Przygotowaną gęstą maź należy nałożyć na plamę, a następnie spłukać, najlepiej wodą z octem. 

 

Przyzwyczajenia naszych zwierzaków, powinny być wskazówką, która ułatwi nam utrzymanie porządku. Jeśli wiemy, że nasz pupil po każdym spacerze ochoczo wyciera się w nowo zakupiony dywan, warto przyzwyczaić go do starego koca czy chodniczka umieszczonego przy jego posłaniu. Stare i niepotrzebne rzeczy, w które pies będzie mógł wytrzeć sierść po spacerze z pewnością odciągną jego uwagę od naszego nowego i czystego dywanu.

 

Jestem przekonany, że każdy z Was ma swoje indywidualne sposoby na utrzymanie porządku w mieszkaniu z czworonożnym lokatorem i udowodnicie, że uporanie się z wadami Waszych pupili jest jedynie kwestią naszego zaangażowania.

Czekam na komentarze i zdjęcia zwierzaków!

 

Pozdrawiam Extradomski 😃  

MartchaP
MartchaP   2   ·  4 marca 2016

nie posiadać kota:)

optprime i mareksad podoba się to.

anna.mareczek
anna.mareczek   0   ·  4 marca 2016

dokładnie 😃