Nawet 20% rabatu na nowoczesne parterówki, tylko do 19.11   »Sprawdź«

extradomski (Extradom) do: Extradom (Extradom):

4 listopada 2015

Domy inteligentne!

Nasza Społeczność ma wśród swoich użytkowników wielu zwolenników najnowszych technologii. Decydując się na projekt w nowoczesnym stylu warto w taki sam sposób wyposażyć nasz dom, dzięki temu połączymy formę z funkcjonalnością.

Zdjęcie z galerii http://reimusowie.extradom.pl/ 

 

Inteligentne AGD

Nowoczesność w klasie sprzętu AGD pozwala na uzyskanie niepowtarzalnego designu, a także zdalnego dostępu do każdego z urządzeń kuchennych. Oferowane funkcje różnią się od siebie w zależności od wybranego producenta. Jednym z ciekawszych rozwiązań na jakie możemy trafić podczas przeglądania ofert jest lodówka z funkcją zapisu dat przydatności produktów, które się w niej znajdują oraz powiadomień o konieczności ich usunięcia. Dodatkowo możemy sprawdzić jej zawartość łącząc się z nią za pomocą smartfona, a zainstalowana aplikacja poda nam przepisy na dania z dostępnych w lodówce produktów. 

Największym atutem tego typu sprzętu jest to że możemy uruchomić go zdalnie, bez względu na czas i miejsce, w którym aktualnie przebywamy. Zakończenie jego działania będzie komunikowane na naszym urządzeniu mobilnym. 

 

Bramy, rolety antywłamaniowe oraz alarmy

W funkcję zdalnego sterowania nie wyposażono jedynie sprzętu kuchennego. Inteligentnie otwierane bramy wjazdowe, czy garażowe powoli stają się standardem. Jest to duże ułatwienie, zwłaszcza zimą, ponieważ by wjechać do garażu nie musimy nawet wychodzić z samochodu. Dodatkowo brama może zostać zintegrowana z oświetleniem podjazdu. W podobny sposób działają także rolety antywłamaniowe, czy systemy alarmowe, które połączone z naszym urządzeniem mobilnym mogą informować o wykrytych nieprawidłowościach, np. próbie włamania. Jest to funkcjonalne rozwiązanie, kiedy nie możemy liczyć na życzliwość sąsiadów, a dom często pozostaje bez opieki.

Zdjęcie z galerii http://lucash.extradom.pl/ 

 

Dla zapominalskich

Dom wyposażony w drzwi oraz bramę garażową która zamyka się i otwiera automatycznie o ustalonych godzinach to duże ułatwienie. Jeśli często po wyjściu z domu zastanawiasz się czy np. wyłączyłeś żelazko, zdalne monitorowanie aktywnych urządzeń to idealne rozwiązanie. 

 

Niewątpliwą zaletą inteligentnych domów jest możliwość zaoszczędzenia czasu oraz ułatwieniu kontroli nad codziennymi obowiązkami. Sceptycy jako główną wadę uważają, że zastosowanie tego typu urządzeń to tworzenie raju dla hakerów-włamywaczy. 

 

Jakie są Wasze opinie? Czy jest to opłacalna inwestycja? 

Może słyszeliście o innych możliwościach nowoczesnej technologii lub sami jesteście 

jej użytkownikami i chcielibyście się z nami podzielić swoimi spostrzeżeniami. 

Czekamy na Wasze komentarze i zdjęcia!

 

Pozdrawiam Extradomski

Reimusowie
Reimusowie   0   ·  5 listopada 2015

Inteligentne sterowanie domem to strzał w dziesiątkę. U nas się sprawdza i jesteśmy bardzo zadowoleni.