(Extradom) do: (Extradom):

23 października 2015

Podłoga, która spełni wymagania czworonożnych domowników

Drodzy Extradomowicze!

 

Ten artykuł kierujemy w głównej mierze do stałych bywalców galerii “nasze zwierzaki”.

Jeśli Twój czworonożny przyjaciel to także przyszły domownik realizowanego projektu, podczas wyboru podłogi musisz kierować się dodatkowymi kryteriami. Rozważna inwestycja zapewni twojemu pupilowi wygodę w swobodnym poruszaniu się po domu, a Tobie oszczędzi zbędnych zmartwień związanych z szybkim zużywaniem się nieodpowiednio dobranego materiału.

 

Panele lub drewniany parkiet.

Zdjęcie z galerii http://mk7.extradom.pl/ 

 

Decydując się na panele podłogowe niestety nie możemy pozwolić sobie na cięcie kosztów. Pamiętajmy, że wybierając opcję z najniższej półki cenowej tracimy na jakości. W tym przypadku opcjonalnym wyborem będą panele laminowane, które są odporne na zarysowania oraz wilgoć.

Drewniany parkiet sprawdzi się bardziej lub mniej w zależności od jego wykończenia. Lakierowany jest podatny na uszkodzenia, a drobiny piasku przenoszone przez naszego czworonoga na pewno nie sprzyjają utrzymaniu go w przyjaznym dla oka stanie. Znacznie lepiej sprawdza się drewno olejowane, którego dużym plusem jest większa odporność na chłonięcie wilgoci oraz niższe koszty konserwacji.

 

Dywan, wykładzina.

Zdjęcie z galerii http://rafallbn.extradom.pl/ 

 

Dla każdego kto stawia na czystość oraz łatwość jej utrzymania, nasz zwierzak powinien być jedynym futrzakiem w domu. Dywan czy też wykładzina dywanowa po krótkim okresie użytkowania stanie się siedliskiem piasku, kurzu oraz sierści. Materiał równie dobrze jak zabrudzenia pochłania przykre zapachy. Wilgoć po spacerze w deszczowy dzień odczujemy w całym domu. Posiadacze młodych psów powinni być także przygotowani, że to właśnie nasz nowy, drogi dywan stanie się obiektem zainteresowania szczeniaka, który jeszcze nie wie w jaki sposób może przekonać swojego Pana do porannego wyjścia 😃 

 

Kafle oraz gres.

Zdjęcie z galerii http://ciupka.extradom.pl/ 

 

Są idealnym rozwiązaniem dla właściciela, ponieważ możemy je szybko wyczyścić, nie są podatne na zarysowania, a wilgotna sierść nie jest im straszna. Nie każdy jednak zdecyduje się na wykończenie całości wnętrza kafelkami, zapominając o względach estetycznych. Dodatkowo, gdyby decyzja należała do Twojego pupila możesz być pewien, że byłby to wybór ostateczny. Kafle, czy też gres szkliwiony z pewnością nie będą sprzyjały jego komfortowi poruszania się po domu.

 

Liczymy na aktywność wszystkich posiadaczy czworonożnych domowników. Podzielcie się z nami swoją opinią oraz pomóżcie pozostałym użytkownikom, którzy zmagają się z wyborem rodzaju podłogi, która będzie kompromisowym rozwiązaniem.

 

Pozdrawiam, Extradomski!

0

  0   ·  23 października 2015

Na dole mamy drewno lakierowane oraz kafelki, na górze panele, ale pies na górę nie wchodzi. W mieszkaniu były panele i chyba nie są dla psa wygodne do chodzenia. Co do podłogi drewnianej, to faktycznie po 15 miesiącach użytkowania widać zarysowania, ale akurat pies to jest najmniej winny 😃 Miski stoją na kafelkach, więc woda z miski nie jest straszna. Na łapkach przynosi masę piasku i nawet porządne wycieranie przed wejściem do domu w 100% nie niweluje tego problemu. Chyba nie ma idealnego rozwiązania. Trzeba po prostu zaakceptować fakt, ze przy zwierzu jest więcej sprzątania. Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

  0   ·  26 października 2015

My w mieszkaniu mielismy panele tańsze i nie polecam . Przede wszystkim matowa podłoga. U mojej mamy sa matowe imitujące drewno kafelki które sprawdzają sie  dobrze przy dwóch psach i my takie też planujemy u nas w domu na gorze i na dole .Jednak jak editb2503 wspomniała przy czworonogach nie ma idealnego rozwiązania .