(ETG-SYSTEM)

28 lipca 2014

Zalety wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

Wentylacja stanowi kluczowy proces pozwalający na skuteczne zapewnienie komfortu i zdrowia osób, które przebywają w budynku.

 

Do podstawowych zadań wentylacji należy efektywna wymiana powietrza w budynku, która pozwala na skuteczne usunięcie dwutlenku węgla, pary wodnej, wilgoci, alergenów i unoszących się w powietrzu wewnątrz pomieszczeń nieprzyjemnych zapachów.

 

Wentylacja mechaniczna umożliwia bezproblemowe i stałe dostarczanie czystego, świeżego powietrza przy jednoczesnym zabieraniu powietrza już zużytego. Działa ona niezależnie od czynników naturalnych, jest więc najrozsądniejszym w obecnych czasach rozwiązaniem.

 

Najbardziej optymalnym systemem jest układ nawiewno – wywiewny z odzyskiem ciepła. Dzięki zamontowaniu odpowiednich urządzeń takich jak rekuperatory otrzymujemy możliwość odzyskania ciepła z usuwanego z budynku powietrza. Dodatkowo, istnieje możliwość zainstalowania filtrów, które skutecznie zatrzymają zanieczyszczenia pochodzące z zewnątrz.

Wentylacja mechaniczna, została wyposażona w rekuperator, co gwarantuje znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania budynku. Przede wszystkim, znacznie zmniejsza straty ciepła, wynikające z zastosowania wentylacji grawitacyjnej. Kolejnym jej atutem jest znacznie redukuje zapotrzebowanie na energię potrzebną do ogrzania budynku.

 

Do zalet wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła należą:

-filtrowanie powietrze (redukcja kurzu w budynku);

-praca systemu wentylacyjnego jest niezależna od warunków zewnętrznych: temperatury i wilgotności powietrza, siły wiatru;

-rekuperatory najnowszej generacji pozwalają na odzyskanie do nawet 90% ciepła;

-jest idealna dla alergików;

-dobrze wykonany system umożliwia obniżyć koszty ogrzewania o 25–50% w porównaniu z takim samym budynkiem z zainstalowaną wentylacją grawitacyjną;

-efektywnie usuwa nieprzyjemne zapachy;

-zapobiega występowaniu przewiewów;

-skutecznie likwiduje hałas uliczny;

-likwiduje nadmierną ilość pary wodnej z pomieszczeń (czym chroni konstrukcję budynku);

-udostępnia stały dopływ świeżego powietrza;

-zapewnia znaczną oszczędność w kosztach ogrzewania;

-w domu wyposażonym w ten typ wentylacji można zrezygnować z pewnych elementów niezbędnych do wentylacji grawitacyjnej, takich jak: komin wentylacyjny, nawiewniki albo okucia do mikrowentylacji w oknach; -znaczna część okien w takim domu może być nieotwierana, a więc tym samym tańsza;

-wyjątkowo prosta, bezproblemowa podstawowa obsługa urządzenia.  

0

  0   ·  28 lipca 2014

😃