(Elektrotermia-Elmix)

17 czerwca 2014

FUNKCJONALNOŚĆ CENTRALNEGO ODKURZACZA

Uniwersalność i prostota

Odkurzacz centralny można zainstalować w domach mieszkalnych, obiektach aktualnie budowanych oraz już zamieszkałych. W zależności od możliwości finansowych można najpierw zaopatrzyć się w rury i gniazda, by zamontować je w pomieszczeniach, natomiast w drugiej fazie zakupić odkurzacz wraz z osprzętem.

 

Higiena

Powietrze z odkurzacza centralnego po przejściu przez filtr wydalane jest na zewnątrz budynku, co zabezpiecza użytkownika odkurzacza i jego mieszkanie przed bezpośrednim stykaniem się ze szkodliwymi mikrocząsteczkami oraz bakteriami i roztoczami. Ponadto odkurzacz centralny oczyszcza w czasie pracy powietrze w pomieszczeniu, zmniejsza także zawartość w nim alergenów.

 

 

Funkcjonalność

Długi elastyczny wąż ssący pozwala dotrzeć do każdego zakamarka mieszkania, nawet znacznie odległego od gniazda, dzięki czemu użytkownik oszczędza własny czas i energię. Nie wie, co to splątany przewód, przenoszenie odkurzacza w różne miejsca, częste opróżnianie pojemnika na śmieci. Odkurzacz centralny ma pojemnik tak duży, że czyści się go co kilka miesięcy - co jest dodatkowym jego atutem!

 

Cisza, spokój i wygoda

Odizolowanie odkurzacza centralnego z silnikiem od pomieszczeń sprzątanych daje możliwość odkurzania nawet nocą. Przy 30-litrowej pojemności zbiornika oraz braku worka papierowego czynności związane z opróżnianiem odkurzacza z kurzu i śmieci wykonujemy dwa lub trzy razy do roku. Zbiornik na kurz i śmieci posiada przez całą długość okienko, które pozwala na sprawdzenie stopnia jego zapełnienia - bez konieczności zdejmowania go z obudowy.

0