(DREW-POLAND)

28 marca 2014

Kilka słów o budowie drzwi.

Drzwi to element niezbędny w każdym domu, mieszkaniu, biurze. Wydawać by się mogło, że ich konstrukcja to bardzo prosto sprawa. Jednak w rzeczywistości kryje się za nimi trochę bardziej skomplikowany mechanizm i sposób montażu.

 

 

Skrzydło drzwi (lub rama skrzydła)

To, co najbardziej rzuca się w oczy i co nazywamy potocznie “drzwiami” - prostokątny kawałek wykonany w zależności od wybranego materiału z drewna, metalu lub szkła. On w ogromnej mierze stanowi o wyglądzie i funkcjonalności drzwi. 

 

Opaski drzwi

Doskonałym wykończeniem drzwi są opaski łączone nadające niepowtarzalnego i unikatowego charakteru. Poza dekoracją pełnią one również rolę praktyczną – maskują szczelinę między framugą a ścianą.

 

Kasetony, listwy i przeszklenia

Elementy dekoracyjne drzwi, która mogą  zostać wykorzystane, jako efektowne i piękne wykończenie. 

 

Ościeżnica

Drugi kluczowy element, czyli to na czym za pomocą zawiasów zamocowane jest skrzydło. Ościeżnica składa się z dwóch belek pionowych i jednej poziomej - umieszczanej na górze otworu. Po przytwierdzeniu ościeżnic do ścian za pomocą kołków i pianki stają się jednolitą obejmą na otwór w murze, na której może zawisnąć skrzydło.

Ościeżnice mogą być stałe - wtedy mają ustaloną szerokość muru, jaki obejmują i nie pozwalają na zbytnią dowolność. Mogą być też regulowane - wtedy zakres szerokości można zmieniać. Takie rozwiązanie pozwala dokładnie dopasować je do otworu.

 

 

Wybór drzwi to duże wyzwanie, warto zatem dobrze go przemyśleć, by drzwi dobrze komponowały się z wnętrzem i cieszyły zarówno swoim wyglądem, jak i funkcjonalnością.

 

 Zapraszamy Państwa do korzystania z naszej bardzo szerokiej gamy usług i produktów, może wspólnie stworzymy wyjątkowe i niepowtarzalne formy wykończenia wnętrza, które pozwolą swobodnie, wygodnie, luksusowo i funkcjonalnie prowadzić codzienne życie.

0