(Elektrotermia-Elmix)

12 czerwca 2014

PIECE AKUMULACYJNE

Energooszczędne piece akumulacyjne są nowoczesnym źródłem ogrzewania. Pracują ekonomicznie przy niskich taryfach, są łatwe w konserwacji i proste w obsłudze, a ponadto pozwalają zaoszczędzić miejsce i wydatki na kotłownię, piece kaflowe, skład opału, kominy i rury. Ich zaletą jest to, że pracują czysto, bezzapachowo i bez przykrych szmerów oraz zapewniają komfortowe i tanie ciepło. 

 

Piece akumulacyjne dynamiczne

 

Działanie dynamicznego pieca akumulacyjnego opiera się na gromadzeniu taniej energii elektrycznej w czasie trwania taryfy nocnej i oddawaniu jej zamienionej w ciepło podczas dnia, kiedy energia jest droższa. Nowoczesne dynamiczne elektryczne piece akumulacyjne dzięki energooszczędnej technologii wykonania oddają ciepło w znacznej mierze poprzez wydmuch ciepłego powietrza, a nie przez obudowę tak jak piece akumulacyjne starszego typu. 

 

 

Wewnątrz  piec akumulacyjny może się nagrzać nawet do temperatury 750°C, lecz temperatura powierzchni obudowy pieca w zależności od typu wynosi 65-85°C. W związku z tym, jeżeli nie będzie włączone rozładowanie (jest wyłączona dmuchawa) w takim piecu, w zależności od typu dobowe rozładowanie wyniesie od 15% do 30% zakumulowanej energii cieplnej. Piece akumulacyjne nie wymagają praktycznie żadnej konserwacji i płacimy tylko wyłącznie koszty pobranej w nocnej taryfie energii elektrycznej.

 

Piece akumulacyjne statyczne

 

Piece te pozwalają zmagazynować energię cieplną w czasie trwania taniej taryfy. Są ekonomiczne i bezpieczne. Oddają ciepło przez promieniowanie powierzchniowe z dodatkową ręczną regulacją konwekcji. Dzięki brakowi dmuchawy pracują całkowicie bezszmerowo. Posiadają estetyczną obudowę w kolorze bieli europejskiej. Znajdują zastosowanie w pomieszczeniach mieszkalnych, biurach, sklepach, oraz w pomieszczeniach takich jak: korytarz, garderoba, sień itp.

 

Jeśli piec akumulacyjny ma pracować tylko na taryfie "nocnej" należy wybrać model o jak największej masie w stosunku do jego mocy elektrycznej. Piec akumulacyjny "musi ważyć", gdyż jego masa jest miarą zdolności do gromadzenia ciepła.

0