Aranżacja wnętrz z iDesigner - recenzja Pana Grzegorza

(Extradom)

Poniżej przedstawiamy wywiad z Panem Grzegorzem Horodeckim, który jest jednym z pierwszych użytkowników naszego programu do aranżacji wnętrz iDesigner. Jest to aplikacja, dzięki której można zobaczyć wnętrza domu w 3D, malować, wykańczać i meblować pomieszczenia.

Extradom: Czy iDesigner pozwolił lepiej poznać projekt domu, który Pan wybrał?

Pan Grzegorz:Tak, bardzo pomógł. Widok 2D jest fajny, ale wszyscy go znamy z projektu papierowego czy ze strony internetowej, ale nie każdy ma wyobraźnię przestrzenną. Ja akurat jej nie mam, dzięki iDesigner i widokowi 3D mogłem zobaczyć wnętrza z innej perspektywy. Z poziomu oczu człowieka, który chodzi po domu. Miało to wpływ na podjęcie decyzji o znacznych zmianach w projekcie, które zostały później wprowadzone na etapie adaptacji.

Extradom: Czyli po użyciu aplikacji iDesigner, podjął Pan decyzję o zmianach w projekcie?

Pan Grzegorz:Dokładnie tak. Wybrany przeze mnie projekt ma zaprojektowaną garderobę i w widoku z perspektywy człowieka, który chodzi po pomieszczeniach, zobaczyłem, że w holu mam 5 par drzwi. Wygląda co najmniej dziwnie, trochę jak w biurze, a w domu liczy się przede wszystkim komfort i dobre samopoczucie. Dlatego zlikwidowaliśmy garderobę i prowadzące do niej drzwi w holu, co pozwoliło powiększyć sypialnię i wstawić dużą szafę. W ten sposób pozytywnie zmieniliśmy przestrzeń w domu, dopasowując ją do indywidualnych potrzeb.

Extradom: Czyli w pewnym stopniu iDesigner pozwolił Panu zaoszczędzić pieniądze, planując zmiany na wczesnym etapie budowy?

Pan Grzegorz:Tak, w bardzo dużym stopniu. Powiedziałbym, że iDesigner to inwestycja. Program dodawany jest gratis do wybranych projektów domów, dla innych jest to opcja płatna, ale moim zdaniem warto za niego zapłacić — jest to inwestycja w czas. Pozwala mi to dużo mniej chwil spędzić nad projektem papierowym, który nie jest w stanie zobrazować wnętrza tak, jak byśmy chcieli. Z aplikacją na poziomie projektowania mogę zaoszczędzić pieniądze, które przy budowie domu są bardzo ważne. Podam przykład — po zbudowaniu ścianek, które chciałem wprowadzić, okazałoby się, że nie jest to rozwiązanie, o które nam chodziło. Straciłbym czas, pieniądze i nerwy. Po raz kolejny podkreślę, że jest to inwestycja, która szybko się zwraca.

Extradom: Która z opcji programu okazała się najbardziej przydatna? Czy był to spacer po wnętrzach w 3D? Malowanie? A może meblowanie?

Pan Grzegorz:Moje wnętrze mam już pomalowane, umeblowane, płytki w łazience również są położone itd. Jeśli chodzi o kolory ścian, to tę kwestię pozostawiam mojej żonie, głównie ze względu na to, że moja znajomość kolorów ogranicza się do trzech podstawowych. A tak zupełnie na poważnie, kwestie sprzętu, techniczne rzeczy, meble kuchenne mam już zaprojektowane. Jednak ustawiając meble w iDesigner nagle okazuje się, że narożnik w salonie powinien być w innym miejscu, bo dzięki zmianie położenia telewizor będzie lepiej widoczny. A w innym miejscu można dobudować ściankę i wykończyć ją cegłą ozdobną, która teraz jest bardzo popularna. W sumie każda z opcji spełniła swoją funkcję. Dla mnie i dla żony pozwoliło to zwizualizować nasze potrzeby.

Extradom: Czy rzeczywiste produkty znanych marek w bibliotece mebli i materiałów wykończeniowych jest wartością dodaną?

Pan Grzegorz:Owszem to pomaga. Jeśli o mnie chodzi, to produkty w bibliotece pokazują mi kierunek, w którym mam iść. Wybrałem płytki na podłogę znanego producenta, bo tę markę znam. Widzę, że płytki tej firmy pasują do mojej łazienki i już wiem gdzie ich szukać w sklepie lub w sieci.

Extradom: Czy iDesigner pozwoli Panu zrezygnować lub ograniczyć rolę architekta wnętrz?

Pan Grzegorz:Ja akurat nie korzystam z usług aranżacji wnętrz, a mając ten program - po prostu nie muszę. Ci, którzy chcą skorzystać z takich porad z iDesigner mogą łatwiej pokazać projektantowi wnętrz co mniej więcej się im podoba. Architekt będzie wiedział, czego Inwestor szuka, bo nie wszystko da się oddać słowami.

Extradom: Co Pan myśli o obsłudze programu?

Pan Grzegorz:Program jest prosty i intuicyjny. Nie oglądałem żadnego filmu instruktażowego, po prostu usiadłem i zacząłem zwiedzać wnętrza. W trakcie aranżacji wychodziło, że przydałaby się jakaś opcja, ale po chwili okazywało się, że ona już jest. Niektóre funkcje odkryłem zupełnie przypadkowo podczas używania aplikacji, np. przeciąganie mebli z biblioteki obiektów do pomieszczenia. Pomyślałem sobie, że byłoby to znacznie szybsze i okazuje się, że taka możliwość już jest. Przydatne okazało się też wykonywanie pomiarów odległości w widoku 2D. Potrzebowałem chwili, żeby zapoznać się z interfejsem, ale potem już swobodnie obracałem i umieszczałem meble w pomieszczeniach. Brakowało mi opcji przesuwania ścian i drzwi, ale układ pomieszczeń można zmienić za dodatkową opłatą.

iDesigner to innowacyjny program, który dynamicznie się rozwija i jest bardzo praktycznym narzędziem towarzyszącym w trakcie procesu budowlanego. Na rynku gotowych projektów domów taka usługa oferowana jest tylko przez firmę Extradom. iDesigner sprawi, że Twój przyszły dom, który jest dopiero w trakcie tworzenia, będzie już coraz bardziej realny. Dzięki iDesiger już teraz będziesz mógł go zobaczyć nie tylko oczami wyobraźni.

Więcej informacji o funkcjonalności programu iDesigner na stronie www.idesinger.com.pl  gdzie można znaleźć filmy instruktażowe, screeny i wersję demo. Kupując wybrane projekty domów w Extradom, aplikację iDesigner otrzymasz gratis. Jesteś zainteresowany projektem, którego nie ma jeszcze w programie? Napisz do nas, a przygotujemy dla Ciebie ofertę indywidualną. biuro@idesigner.com.pl 

2

i podoba się to.

Artykuły podobne