Okna na polski klimat

(VEKA Polska Sp. z o.o.)

W polskim klimacie okna PVC powinny spełniać tak zwane wymagania statyczne – nie mogą ulegać nadmiernym wygięciom nawet podczas silnej burzy. Muszą też być odporne na wysoką temperaturę, ale i na siarczyste mrozy.

Takie warunki spełniają profile VEKA, przygotowane technologicznie do zmiennych warunków atmosferycznych, jakie panują w Polsce. Okna z profilami VEKA muszą być wykonywane zgodnie z systemowymi zaleceniami firmy VEKA oraz producenta zastosowanych okuć. Niezwykle istotny jest profesjonalny montaż okien – ramy muszą być trwale podparte i połączone mechanicznie z murem, a samo połączenie ocieplone i uszczelnione.

 

Wymiary okien

Ważne też, by nie przekroczyć maksymalnej wielkość okna i drzwi tarasowych. Dla jednoskrzydłowego otwieranego okna powinno to być maksymalnie 150 x 150 cm, dla balkonu rozwierno-uchylnego 100 x 250 cm. Większe skrzydła powinny pracować na systemie przesuwnym.

Dlaczego tak istotna jest jakość okien PVC w naszym klimacie? Otóż gdyby profile PVC były produkowane z samego tylko polichlorku, odkształcałyby się pod wpływem wysokiej temperatury. W Polsce dobowe zmiany temperatury są duże i częste. Np. wiosną temperatura nocą to -2 st C, a w dzień +16 st. C. Latem z kolei w miejscach bardzo nasłonecznionych bywa +40 st. C. Dlatego, by uniknąć odkształcania się okien, ich nieszczelności lub problemów z domknięciem, konstrukcję ram okiennych wzmacnia się profilami stalowymi.

 

Renoma producenta

I tu wracamy do renomy producenta profili. Wybierajmy okna z dobrymi profilami, np. firmy VEKA – wtedy możemy mieć pewność, że skrzydła, słupki oraz ościeżnice zostały solidnie wzmocnione. Dodatkowo grube ścianki wszystkich profili VEKA w klasie A dają stabilność i solidne łączenie naroży okiennych, nie ma więc zagrożenia, że popękają.

Nowością na rynku jest wykończenie powierzchni profili o nazwie Spectral. Firma VEKA wprowadziła aksamitne, delikatne w dotyku wykończenie, które jest jednocześnie eleganckie, matowe i posiada bardzo wysoką odporność na działanie czynników atmosferycznych oraz zarysowania, co w naszym klimacie jest bardzo ważne.

 

Więcej informacji na: https://poradnik.veka.pl/ 

0

Artykuły podobne

Jest to element konstrukcyjny w formie belki o przekroju kwadratowym lub prostokątnym, który umieszcza się nad otworami w ścianie, gdzie później pojawią się okna i drzwi. Zadaniem nadproży jest absorbowanie ciężaru konstrukcji i przenoszenie go na obie strony otworu aby obciążenia rozchodziły się prawidłowo i równomiernie. Dzięki temu konstrukcja jest solidna, stabilna i nie powoduje zagrożeń.

2

i podoba się to.

W polskim klimacie okna PVC powinny spełniać tak zwane wymagania statyczne – nie mogą ulegać nadmiernym wygięciom nawet podczas silnej burzy. Muszą też być odporne na wysoką temperaturę, ale i na siarczyste mrozy.

0

Jeśli chcemy kupić solidne okna, powinniśmy spytać sprzedawcę o podstawowe parametry.

0