Nie przepłacaj! Zadzwoń, przygotujemy dla Ciebie najlepszą ofertę:  71 715 20 60

O co spytać sprzedawcę, kupując okna?

Porady EkspertówVeka Polska (VEKA Polska Sp. z o.o.)

21 maja 2018

Jeśli chcemy kupić solidne okna, powinniśmy spytać sprzedawcę o podstawowe parametry.

– Współczynnik przenikania ciepła – okno musi mieć określony ten parametr. W ofercie są obecnie okna mające wartość Uw od około 0,9 do 1,3 W/(m2K). Im niższy współczynnik Uw, tym cieplejsze i bardziej energooszczędne jest okno. Pamiętajmy, że od 2017 roku wartości współczynnika przenikania ciepła Uw całego nowego okna w pomieszczeniach z ludźmi nie powinna być większa niż 1,1 W/(m²K).

– Energooszczędność okien – jest ściśle związana z jakością profili i pakietów szybowych. Pytajmy więc o te elementy sprzedawcę i kupujmy tylko produkty renomowanych firm.

– Akustyka – jeśli mieszkamy w hałaśliwym miejscu, to koniecznie dopytajmy o izolacyjność akustyczną okien.

– Funkcje, które dostosują pracę okien do naszych potrzeb – np. skrzydła przesuwne, uchylne, z mikrowentylacją regulowaną lub z nawiewnikami, zabezpieczeniami jak klamka z kluczykiem.

– Atesty i dokumenty – dobre profile PVC powinny mieć atest Państwowego Zakładu Higieny, europejski znak CE, Certyfikat Przeciwpożarowy. Okna wykonane z profili VEKA mogą być oznaczone Znakiem Jakości ift Q-Zert, świadczącym o wysokiej odporności na obciążenia wiatrem, szczelności na wodę i powietrze. Wszystkie te elementy okna mają wpływ na cenę. Tańsze okna nie zawsze oferują oczekiwaną jakość.

– Renoma producenta – jeśli wybieramy produkty światowych marek, jak np. VEKA, za którą stoi wieloletnie doświadczenie i doskonała opinia na rynku, to możemy być spokojni o jakość tych wyrobów – a tym wypadku profili okiennych. Sprawdźmy również opinie o sprzedawcy, ponieważ to on będzie nas obsługiwał, organizował montaż, odpowiadał za serwis. Korzystajmy z opinii na forach internetowych, pytajmy wśród użytkowników okien.

– Warunki gwarancji, obsługa serwisowa – sprawdźmy, na co dostajemy gwarancję. Na przykład na całe okno jest 2-letnia gwarancja, ale już na profile 5-letnia.

 

Więcej informacji na: https://poradnik.veka.pl/ 

Artykuły podobne

Jakie drewno wybrać na elewację i jak je zamontować?

Coraz częściej możemy zobaczyć nowoczesne budynki z drewnianymi fasadami. Takie akcenty pozwalają na optyczne modelowanie konstrukcji - w zależności od ułożenia, dom może nabrać lekkości, wydawać się bardziej rozłożysty lub nieco niższy. Dodatkowo, takie rozwiązanie poprawia izolację cieplną i akustyczną - rozwiązanie nie tylko estetyczne ale i praktyczne.

więcej »

5

mkj.tst, RafiKozioL, meli2013 i 2 innym podoba się to.

Jak wykonać boniowanie?

Bonie to podziały powstałe w wyniku ukształtowania krawędzi elementów elewacyjnych (warstwy ociepleniowej) - są fragmentami dekoracyjnymi fasad. Aktualnie zdobienie elewacji wykonuje są za pomocą trzech metod - dwóch podstawowych oraz jednej, która nosi nazwę „pseudoboniowania”.

więcej »

2

kristof1209 i franiusia podoba się to.