Korzyści wynikającego z ocieplenia poddasza celulozą

(Extradom)

Zabezpieczenie celulozą wolnych przestrzeni to jedna z metod długotrwałego ocieplenia. Pokrycie dociera do wszystkich zagłębień i szczelnie je zapełnia. Lekki materiał izolacyjny jest odporny na powstawanie pleśni, posiada wysoką zdolność tłumienia dźwięków, a przede wszystkim jest ekologiczny. Idealnie nadaje się do ocieplenia poddasza oraz wypełnienia ścian działowych.

Charakterystyka produktu

Wybierając ekipę budowlaną należy mieć na uwadzę ich kwalifikacje wraz z udokumentowaną autoryzacją producenta materiału izolacyjnego. Ważne jest również, aby pracownicy byli przeszkoleni i posiadali certyfikat świadczący o ich wiedzy z zakresu technologii ocieplania celulozą. Dzięki temu Inwestor może mieć pewność o prawidłowym zabezpieczeniu wolnej przestrzeni oraz gwarancję jakości produktu na minimum 50 lat.

Celuloza pozyskiwana jest z papieru pochodzącego z recyklingu. Dodatkowo pokrywana jest substancjami zabezpieczającymi przed zajęciem się. Dzięki dużej gęstości materiału oraz sposobowi wypełniania szczelin, Inwestor może być pewien całkowitemu uszczelnieniu przestrzeni. Do pracy używane są specjalistyczne maszyny, które wdmuchują produkt - granulat izolacyjny - pomiędzy deskowanie lub ścianki wykonane z karton-gipsu. Wtłaczanie celulozy pod ciśnieniem pozwala na zachowanie odpowiedniej gęstości substancji, ponadto niweluje jakiekolwiek odpady podczas trwającego montażu.

Współczynnik przenikania ciepła

Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie takiego granulatu, który posiada maksymalnie największy udział celulozy. Zaimpregnowany materiał, przy izolacji 20 cm pozwala na osiągnięcie godzinnej odporności ogniowej - oznacza to, że ocieplenie nie zajmie się przez co najmniej kilkadziesiąt minut. Staranne wypełnienie pustek zniweluje również wpływ mostków termicznych oraz podniesie szczelność przegrody, a co za tym idzie zwiększy swój współczynnik przewodzenia ciepła. Granice deklarowanego przenikania wahają się na poziomie od 0,037 do 0,045 W/m*K. Im wskaźnik jest niższy, tym grubość izolacji powinna być mniejsza. W gorące i letnie dni, materiał pochodzenia organicznego zapobiegnie nadmiernemu wnikaniu ciepła do wnętrza budynku, a także zminimalizuje wahania temperatury w górnej kondygnacji.

Ocieplenie poddasza

Firma budowlana musi dostosować materiały dodatkowe (tj. płyty, deski) i grubość granulatu do ułożenia w zależności od roli jaką ma spełniać poddasze. Dla kondygnacji, która nie będzie zagospodarowana celuloza zostaje rozsypana w luźnej formie, bez żadnego zabezpieczenia (bezpośrednio na strop lub podwieszany sufit). Wiąże się to jednak z całkowitym wyłączeniem poddasza z użytkowania, zważywszy na specyficzną strukturę produktu. Zgniecenie jej spowodowałoby spadek efektywności warstwy ociepleniowej. Gdy Inwestor planuje adaptację piętra w późniejszym czasie, granulat celulozowy może zostać zaaplikowany pomiędzy legarami, a następnie zabezpieczony wierzchnią warstwą płyt lub desek. W przypadku izolacji poddasza przeznaczonego na wykończenie pokoi, celuloza wypełnia wszystkie przestrzenie międzykrokwiowe oraz tzw. pustki. Dużym ułatwieniem jest aplikacja materiału za pomocą węża i powietrza pod ciśnieniem. Wolne miejsca stopniowo zapełniane są ekologicznym materiałem bez konieczności używania dodatkowych maszyn.

0

  3   ·  6 marca 2018

I coś mi się wydaje że to raj dla myszy

, i podoba się to.

  0   ·  7 marca 2018

na raziwe niewiem bo to świeże,ale firma twierdzi że jest nasaczane borem i jeszcze czymś że odstrasza

  0   ·  18 marca 2018

Mamy celulozę i polecam😊

Artykuły podobne

Domy z drewna to zdecydowanie najlepszy wybór, jeśli chce się oszczędzić na rachunkach za zużycie energii wykorzystanej na ogrzewanie. Drewno dzięki swoim właściwościom świetnie izoluje i pozwala na zatrzymanie ciepła w domu, jednak aby mieć stuprocentowy komfort warto zadbać o jego odpowiednie ocieplenie.

2

i podoba się to.

Co zrobić by nasz dom był ciepły i suchy? To pytanie intryguje każdego Inwestora już od dnia zakupu projektu domu. Decyzja o tym, jakie wykonać ocieplenie oraz wylewki na podłodze jest niełatwa i często przysparza wielu dylematów. Obie warstwy - papa i folia - będą doskonałym rozwiązaniem do zabezpieczenia naszego domu przed wilgocią pochodzącą z gruntu. Aby zapewnić dodatkową ochronę, warto zastosować podkład ociepleniowy ze styropianu. Zaleca się także stosowanie podwójnej warstwy każdego z materiałów tj. 2 x papa lub 2 x folia, odradza się natomiast używanie obydwu tych rozwiązań równocześnie.

0

Fundamenty to kluczowy element konstrukcji, podstawa każdego budynku, to na nich opiera się ciężar całej konstrukcji. Dzięki nim, dom stoi stabilnie i jest bezpieczny. Niestety nieocieplone mogą przysporzyć domowników o spore wydatki, ponieważ przenoszą na grunt nie tylko całe obciążenie ale i ciepło nagromadzone wewnątrz domu.

0